Thaise oud-premier Thaksin verlaat gevangenis
BANGKOK (ANP) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra heeft zondag de gevangenis verlaten. Volgens zijn advocaat heeft hij aan alle voorwaarden voor zijn vervroegde vrijlating voldaan en is hij nu officieel op vrije voeten.
Volgens een verslaggever van het Franse persbureau AFP verliet Thaksin het gevangenisziekenhuis waar hij de afgelopen zes maanden doorbracht zondagochtend vroeg in een voertuig, vergezeld door zijn dochter. Zij liet op Instagram weten dat haar vader inmiddels bij zijn woning in Bangkok is gearriveerd. "We hopen dat hij gezond zal blijven", schreef ze.
De Thaise minister van Justitie Tawee Sodsong maakte de vervroegde vrijlating van Thaksin eerder deze week bekend. Thaksin hoeft zijn celstraf niet langer uit te zitten, omdat hij behoort tot een groep gevangenen die ouder dan 70 jaar is of in kritieke toestand in gevangenschap zat. Hij is een van ongeveer 930 gevangenen die vervroegd vrijkomen.
De 74-jarige oud-premier keerde in augustus terug in Thailand na vijftien jaar in het buitenland te hebben gezeten. Hij was veroordeeld tot een celstraf van acht jaar voor omkoping en machtsmisbruik, maar vorig najaar kreeg hij strafvermindering. Zijn celstraf werd hierdoor teruggebracht tot een jaar.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".
31 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement hard uitgehaald naar Alternative für Deutschland (AfD). Het woord remigratie, dat door de radicaal-rechtse partij wordt gebruikt, is volgens Merz "niets anders dan een synoniem voor etnische zuivering op basis van herkomst en huidskleur".
37 minuten geledenHONGKONG (ANP/DPA/AFP) - De eerste postkoloniale leider van Hongkong is overleden. Tung Chee-hwa overleed dinsdag op 89-jarige leeftijd in het bijzijn van zijn familie, meldt zijn kantoor. Hij leidde de Chinese regio van 1997 tot 2005.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De eerste mensen hebben zich woensdagochtend vroeg verzameld in Oslo om een laatste eer te bewijzen aan de overleden koning Harald. Dat is te zien bij Noorse media. De rijen om het centrum van de Noorse hoofdstad binnen te komen worden steeds langer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Russische drones hebben vannacht een grensovergang tussen Oekraïne en Moldavië getroffen. Daarbij zijn twee doden en drie gewonden gevallen, aldus de Oekraïense gouverneur Oleh Kiper op basis van voorlopige informatie.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.
8 uur geleden