Thaise oud-premier Thaksin verlaat gevangenis
BANGKOK (ANP) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra heeft zondag de gevangenis verlaten. Volgens zijn advocaat heeft hij aan alle voorwaarden voor zijn vervroegde vrijlating voldaan en is hij nu officieel op vrije voeten.
Volgens een verslaggever van het Franse persbureau AFP verliet Thaksin het gevangenisziekenhuis waar hij de afgelopen zes maanden doorbracht zondagochtend vroeg in een voertuig, vergezeld door zijn dochter. Zij liet op Instagram weten dat haar vader inmiddels bij zijn woning in Bangkok is gearriveerd. "We hopen dat hij gezond zal blijven", schreef ze.
De Thaise minister van Justitie Tawee Sodsong maakte de vervroegde vrijlating van Thaksin eerder deze week bekend. Thaksin hoeft zijn celstraf niet langer uit te zitten, omdat hij behoort tot een groep gevangenen die ouder dan 70 jaar is of in kritieke toestand in gevangenschap zat. Hij is een van ongeveer 930 gevangenen die vervroegd vrijkomen.
De 74-jarige oud-premier keerde in augustus terug in Thailand na vijftien jaar in het buitenland te hebben gezeten. Hij was veroordeeld tot een celstraf van acht jaar voor omkoping en machtsmisbruik, maar vorig najaar kreeg hij strafvermindering. Zijn celstraf werd hierdoor teruggebracht tot een jaar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een nieuw vaccin vermindert het risico op overlijden of terugkeer van een melanoom met bijna de helft, meldt onder meer The Washington Post. Het door de farmaceutische bedrijven Moderna en Merck ontwikkelde vaccin moet wel nog worden goedgekeurd door de Amerikaanse autoriteiten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Dankzij een nieuwe kapitaalinjectie van 77 miljoen dollar in zijn politieke actiecomité America PAC geeft Elon Musk in totaal meer dan 445 miljoen dollar aan Republikeinse campagnes voor de midterms. Dat blijkt uit data van de Amerikaanse kiescommissie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en World Liberty Financial, het cryptobedrijf dat Trump samen met zijn zonen heeft opgericht, zijn aangeklaagd door een aandeelhouder van een concurrerend cryptobedrijf. De aanklager stelt dat de president op illegale wijze financieel heeft geprofiteerd van zijn ambt, wat in strijd is met de Amerikaanse grondwet.
5 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Een snel om zich heen grijpende grasbrand, waarbij zaterdag op een militaire basis in het westen van Canada ten minste vier militairen om het leven kwamen, is ontstaan tijdens een oefening met scherpe granaten. Dat heeft een hoge defensiefunctionaris donderdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag bepaald dat de productie en raffinage van aardolie, evenals aanverwante activiteiten, essentieel zijn voor de nationale defensie. Deze stap moet de weg kunnen vrijmaken voor Amerikaanse financiering van projecten in de fossiele brandstofsector, blijkt uit een presidentieel memorandum.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Starlink-eigenaar en techmiljardair Elon Musk gebeld en gevraagd om de beperkingen op het Starlink-netwerk in Oekraïne op te heffen. Dit melden Amerikaanse functionarissen aan The Wall Street Journal.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op een veiling bij Sotheby's in Parijs is het schilderij Iris van Claude Monet verkocht voor 50 miljoen euro. Het is daarmee het duurste kunstwerk ooit verkocht op een veiling in Frankrijk. De opbrengst werd vooraf geschat tussen de 22 en 30 miljoen euro.
8 uur geleden