Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thaise oud-premier Thaksin verlaat gevangenis

Thaise oud-premier Thaksin verlaat gevangenis

BANGKOK (ANP) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra heeft zondag de gevangenis verlaten. Volgens zijn advocaat heeft hij aan alle voorwaarden voor zijn vervroegde vrijlating voldaan en is hij nu officieel op vrije voeten.

Volgens een verslaggever van het Franse persbureau AFP verliet Thaksin het gevangenisziekenhuis waar hij de afgelopen zes maanden doorbracht zondagochtend vroeg in een voertuig, vergezeld door zijn dochter. Zij liet op Instagram weten dat haar vader inmiddels bij zijn woning in Bangkok is gearriveerd. "We hopen dat hij gezond zal blijven", schreef ze.

De Thaise minister van Justitie Tawee Sodsong maakte de vervroegde vrijlating van Thaksin eerder deze week bekend. Thaksin hoeft zijn celstraf niet langer uit te zitten, omdat hij behoort tot een groep gevangenen die ouder dan 70 jaar is of in kritieke toestand in gevangenschap zat. Hij is een van ongeveer 930 gevangenen die vervroegd vrijkomen.

De 74-jarige oud-premier keerde in augustus terug in Thailand na vijftien jaar in het buitenland te hebben gezeten. Hij was veroordeeld tot een celstraf van acht jaar voor omkoping en machtsmisbruik, maar vorig najaar kreeg hij strafvermindering. Zijn celstraf werd hierdoor teruggebracht tot een jaar.

Meer uit Buitenland

Indiase hoofdstad afgegrendeld in aanloop naar jongerenprotest

NEW DELHI (ANP/RTR) - De politie heeft de Indiase hoofdstad New Delhi afgegrendeld in aanloop naar een jongerenprotest over aanpassingen aan de lijsten met kiesgerechtigden. Metrostations zijn gesloten, mobiel internet is opgeschort en agenten zoeken naar demonstranten in bussen die worden tegengehouden bij toegangspunten tot de stad.

31 minuten geleden
Enkele gewonden na zware aardbeving Panama

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Door de zware aardbeving voor de kust van Panama zijn tot nu toe twee mensen gewond geraakt. Er zijn nog geen berichten over eventuele dodelijke slachtoffers. De president van het land, José Raúl Mulino, spreekt desondanks van een "grote ramp" en laat weten dat meerdere wegen volledig verwoest zijn.

1 uur geleden
Orkaan Isaias komt aan land in Florida

DESTIN (ANP) - Orkaan Isaias is rond 20.30 uur (lokale tijd) aan land gekomen nabij de stad Destin in Florida, meldt de Amerikaanse National Weather Service (NWS) in een update op X. Het was op dat moment 03.30 uur Nederlandse tijd. De weerdienst waarschuwt voor levensgevaarlijke overstromingen, zowel langs de kust als verder landinwaarts.

4 uur geleden
Trump: nog geen beslissing over livestream van executie

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wilde nog niet bevestigen of er een livestream komt van een omstreden executie begin december. "Daar moet nog een beslissing over worden genomen", zei Trump vrijdagavond tegen verslaggevers.

6 uur geleden
Orkaan Isaias nadert kust Florida, overstromingen verwacht

NAVARRE (ANP/AFP) - Orkaan Isaias is al merkbaar aan de Amerikaanse kust en komt naar verwachting vrijdagavond lokale tijd aan land. Het zou de eerste orkaan zijn die het Amerikaanse vasteland sinds 2024 treft. In delen van Florida zijn evacuatiebevelen afgegeven en er wordt gewaarschuwd voor overstromingen.

9 uur geleden
Zeer zware aardbeving voor kust van Panama

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Voor de kust van Panama heeft een zeer zware aardbeving plaatsgevonden. Die had volgens eerste schattingen van het Amerikaanse geologische centrum USGS een kracht van 7.6 en vond plaats op 10 kilometer diepte.

11 uur geleden
Meer dan honderd aanhoudingen bij protesten in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Bij de onlusten in Brussel zijn tot nog toe 110 mensen opgepakt. Dat meldt stadsmedium Bruzz op gezag van de betreffende politiezone. Het gaat volgens de dienst om dertig arrestaties en een tachtigtal bestuurlijke aanhoudingen. In de stad werd gedemonstreerd door vakbonden tegen bezuinigingen.

12 uur geleden