Thaise oud-premier Thaksin verlaat gevangenis
BANGKOK (ANP) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra heeft zondag de gevangenis verlaten. Volgens zijn advocaat heeft hij aan alle voorwaarden voor zijn vervroegde vrijlating voldaan en is hij nu officieel op vrije voeten.
Volgens een verslaggever van het Franse persbureau AFP verliet Thaksin het gevangenisziekenhuis waar hij de afgelopen zes maanden doorbracht zondagochtend vroeg in een voertuig, vergezeld door zijn dochter. Zij liet op Instagram weten dat haar vader inmiddels bij zijn woning in Bangkok is gearriveerd. "We hopen dat hij gezond zal blijven", schreef ze.
De Thaise minister van Justitie Tawee Sodsong maakte de vervroegde vrijlating van Thaksin eerder deze week bekend. Thaksin hoeft zijn celstraf niet langer uit te zitten, omdat hij behoort tot een groep gevangenen die ouder dan 70 jaar is of in kritieke toestand in gevangenschap zat. Hij is een van ongeveer 930 gevangenen die vervroegd vrijkomen.
De 74-jarige oud-premier keerde in augustus terug in Thailand na vijftien jaar in het buitenland te hebben gezeten. Hij was veroordeeld tot een celstraf van acht jaar voor omkoping en machtsmisbruik, maar vorig najaar kreeg hij strafvermindering. Zijn celstraf werd hierdoor teruggebracht tot een jaar.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Canada en Turkije gaan meer met elkaar samenwerken, vooral op het gebied van handel, energie en defensie. De Canadese premier Mark Carney was op bezoek bij de Turkse president Recep Tayyip Erdogan om de nauwere samenwerking te bezegelen.
44 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een studentenprotest in de binnenstad van Parijs mag donderdag toch doorgaan. Een rechter heeft het verbod opgeschort, schrijven Franse media. Het protest moest om 14.00 uur van start gaan, maar werd rond dat tijdstip goedgekeurd. Volgens Le Parisien is de mars van de studentenbeweging Interfac inmiddels begonnen.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Bij de nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne zijn drie ballistische raketten met clustermunitie ingezet. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Dergelijke munitie springt open voordat ze inslaat, om uiteen te vallen in meerdere kleinere springkoppen en zo meer schade aan te richten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie presenteert komende week haar nieuwe voorstel voor versterking van de EU-grensbewakingsdienst Frontex. De Groenen maken zich grote zorgen over wat er tot nu toe over bekend is, onder wie de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (PRO). Zij waarschuwt op voorhand voor de schending van het EU-recht en de mensenrechten als Frontex een stevigere rol krijgt bij het uitzetten van afgewezen asielzoekers naar landen buiten de EU.
4 uur geledenBENGHAZI (ANP/AFP) - Een Zwitserse en Oostenrijkse vrouw die meer dan anderhalf jaar geleden werden ontvoerd in Niger, zijn vrijgelaten. Dit meldden de Zwitserse en Oostenrijkse autoriteiten. De 69-jarige Zwitserse Claudia Abbt en de 76-jarige Oostenrijkse Eva Gretzmacher zouden in de Libische stad Benghazi zijn aangekomen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron verbiedt komende dagen demonstraties die niet zijn georganiseerd door vakbonden. Dat zegt het Franse staatshoofd na afloop van een ingelaste veiligheidsraad. Hij voegt eraan toe dat zijn regering "conclusies trekt" na de uit de hand gelopen demonstraties van afgelopen weekend.
5 uur geledenLYON (ANP) - De Franse stad Lyon heeft alle protesten voor komende zaterdag verboden, nadat demonstraties vorige week uitmondden in grootschalig geweld. 'Gele hesjes' hebben weer door het hele land acties aangekondigd.
5 uur geleden