Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thaise oud-premier Thaksin (74) komt zondag vrij

Thaise oud-premier Thaksin (74) komt zondag vrij

BANGKOK (ANP) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra wordt zondag vrijgelaten. De Thaise minister van Justitie Tawee Sodsong kondigde zijn vervroegde vrijlating begin deze week aan.

Thaksin hoeft zijn celstraf niet langer uit te zitten, omdat hij behoort tot een groep gevangenen die ofwel ouder dan 70 jaar is of in kritieke toestand in gevangenschap zit. Zo'n 930 andere gevangenen komen ook vrij.

De 74-jarige oud-premier keerde in augustus terug in Thailand na vijftien jaar in het buitenland te hebben gezeten. Hij was veroordeeld tot een celstraf van acht jaar voor omkoping en machtsmisbruik, maar kreeg vorig najaar strafvermindering. Zijn celstraf werd teruggebracht tot een jaar. Hij bracht de afgelopen zes maanden door in het gevangenisziekenhuis om gezondheidsproblemen.

De steenrijke Thaksin was premier vanaf 2001 tot hij in 2006 hardhandig werd afgezet door het Thaise leger.

Meer uit Buitenland

Hoekstra: klimaattop mogelijk op andere manier organiseren

DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".

29 minuten geleden
Venezuela wil dat maatschappijen vluchten hervatten

CARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.

31 minuten geleden
Grote Russische droneaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - Russische drones hebben in de nacht van maandag op dinsdag de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt. Bij de aanval is zeker een woongebouw geraakt, meldt de burgemeester van Kyiv, Vitali Klytsjko, op Telegram. Het gebouw ligt in het stadscentrum.

2 uur geleden
NASA vermindert aantal bemande vluchten Starliner

WASHINGTON (ANP) - NASA heeft maandag aangekondigd dat het aantal astronautenmissies onder Boeing's Starliner-contract wordt teruggeschroefd. Het programma kampt met technische problemen en loopt achter op SpaceX van Elon Musk. De volgende missie van het ruimtevaartuig naar het internationale ruimtestation ISS zal zonder bemanning vliegen.

2 uur geleden
Pentagon onderzoekt senator na oproep illegale orders te negeren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Pentagon is een onderzoek gestart naar de Democratische senator Mark Kelly nadat president Trump hem had beschuldigd van opruiing. Kelly en vijf andere Democraten hadden de inlichtingendiensten en het leger erop gewezen dat orders mogen worden genegeerd als die in strijd zijn met de wet. Zij deden dat in een videoboodschap.

6 uur geleden
RSF-paramilitairen Soedan roepen eenzijdig staakt-het-vuren uit

KHARTOUM (ANP/AFP) - De Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) roept eenzijdig een staakt-het-vuren voor drie maanden uit in Soedan. RSF-leider Mohamed Hamdan Dagalo kondigde in een videotoespraak het bestand aan "als reactie op de internationale inspanningen, met name het initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump en de bemiddelaars".

7 uur geleden
Rechter verwerpt vervolging van twee Trump-tegenstanders

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een streep gezet door de vervolging van voormalig FBI-directeur James Comey, die geldt als fel criticus van president Trump. Volgens de rechter is de benoeming van de bewust door Trump uitgekozen aanklager Lindsey Halligan ongeldig. Om dezelfde reden beëindigde de rechter ook de vervolging van de New Yorkse procureur-generaal Letitia James, die eveneens tegen Trump strijdt.

8 uur geleden