Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thaise oud-premier Thaksin (74) komt vervroegd vrij

Thaise oud-premier Thaksin (74) komt vervroegd vrij

BANGKOK (ANP) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra komt vervroegd vrij, meldt de Thaise minister van Justitie Tawee Sodsong aan lokale media. Mogelijk wordt de 74-jarige Thaksin dit weekend al vrijgelaten.

Thaksin hoeft zijn celstraf volgens de minister niet langer uit te zitten, omdat hij behoort tot een groep gevangenen die ofwel ouder dan 70 jaar is of in kritieke toestand in gevangenschap zit. Zo'n 930 andere gevangenen komen ook vrij.

De oud-premier keerde in september 2023 terug in Thailand na vijftien jaar in het buitenland te hebben gezeten. Hij werd direct de gevangenis in gestuurd, maar werd na een paar uur al opgenomen in het ziekenhuis omdat artsen zorgen hadden over zijn hart en hoge bloeddruk. Hij wordt daar nog altijd behandeld. Zijn celstraf werd door de koning al gauw verlaagd van acht jaar naar een jaar.

De steenrijke Thaksin was premier vanaf 2001 tot hij in 2006 hardhandig werd afgezet door het Thaise leger. Hij werd daarna vervolgd voor omkoping en machtsmisbruik en vluchtte daarom naar het buitenland. Hij kwam terug op de dag dat Thailand Srettha Thavisin als nieuwe premier aanstelde. Die is van de partij Pheu Thai, waar Thaksin ook banden mee heeft. Daarom gingen er geruchten dat de oud-premier een deal zou hebben gesloten met de nieuwe regering.

Meer uit Buitenland

Israël: meer dan 200 Hezbollah-doelen geraakt in 24 uur

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft de afgelopen 24 uur meer dan tweehonderd Hezbollah-doelen in Libanon aangevallen, zegt het leger. Onder de doelen waren raketwerpers.

23 minuten geleden
Trump: VS begonnen met schoonvegen van Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het schoonvegen van de Straat van Hormuz, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Iran zou hier tijdens de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land mogelijk zeemijnen in hebben gelegd. Hierdoor is de belangrijke zeestraat tot nu toe vrijwel dicht.

1 uur geleden
Wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland van start gegaan

KYIV/MOSKOU (ANP) - De wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland is van start gegaan om 15.00 uur Nederlandse tijd. De Russische president Vladimir Poetin ging hier afgelopen donderdag mee akkoord, meer dan een week nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky het aanbod had gedaan. Het staakt-het-vuren vanwege Orthodox Pasen duurt tot en met zondag.

2 uur geleden
Onderhandelingen VS, Iran en Pakistan begonnen

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran zijn begonnen. Dat bevestigt president Donald Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender NewsNation. Ook de Iraanse staatstelevisie bevestigt dat de gesprekken zijn begonnen. De strijdende partijen zijn in Islamabad om onder bemiddeling van gastland Pakistan te spreken over een mogelijk duurzaam staakt-het-vuren.

2 uur geleden
Meerdere doden in Zuid-Libanon na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn tien mensen omgekomen, onder wie hulpverleners. Dat melden Libanese media op gezag van het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Het zou gaan om drie aanvallen in de regio Nabatieh. Het ministerie beticht Israël ervan "systematisch" aanvallen uit te voeren op hulpverleners.

3 uur geleden
Rusland en Oekraïne wisselen weer gevangenen uit

KYIV/MOSKOU (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben onder bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten een gevangenenruil uitgevoerd. Beide landen hebben zaterdag 175 krijgsgevangenen uitgewisseld, bevestigen ze.

3 uur geleden
VS geven naar verluidt Iraanse bevroren tegoeden vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zouden hebben ingestemd met het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden in Qatar en bij andere buitenlandse banken. De stap zou "in direct verband staan" met een veilige doorvaart van de door Iran geblokkeerde Straat van Hormuz, zei een anonieme, hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Tegenover datzelfde persbureau ontkende een Amerikaanse functionaris later op zaterdag dat zou zijn ingestemd met vrijgave.

4 uur geleden