Thaise oud-premier Thaksin (74) komt vervroegd vrij
BANGKOK (ANP) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra komt vervroegd vrij, meldt de Thaise minister van Justitie Tawee Sodsong aan lokale media. Mogelijk wordt de 74-jarige Thaksin dit weekend al vrijgelaten.
Thaksin hoeft zijn celstraf volgens de minister niet langer uit te zitten, omdat hij behoort tot een groep gevangenen die ofwel ouder dan 70 jaar is of in kritieke toestand in gevangenschap zit. Zo'n 930 andere gevangenen komen ook vrij.
De oud-premier keerde in september 2023 terug in Thailand na vijftien jaar in het buitenland te hebben gezeten. Hij werd direct de gevangenis in gestuurd, maar werd na een paar uur al opgenomen in het ziekenhuis omdat artsen zorgen hadden over zijn hart en hoge bloeddruk. Hij wordt daar nog altijd behandeld. Zijn celstraf werd door de koning al gauw verlaagd van acht jaar naar een jaar.
De steenrijke Thaksin was premier vanaf 2001 tot hij in 2006 hardhandig werd afgezet door het Thaise leger. Hij werd daarna vervolgd voor omkoping en machtsmisbruik en vluchtte daarom naar het buitenland. Hij kwam terug op de dag dat Thailand Srettha Thavisin als nieuwe premier aanstelde. Die is van de partij Pheu Thai, waar Thaksin ook banden mee heeft. Daarom gingen er geruchten dat de oud-premier een deal zou hebben gesloten met de nieuwe regering.
Meer uit Buitenland
CHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
9 minuten geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
1 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
8 uur geleden