Thaise ex-premier Thaksin Shinawatra opnieuw aangeklaagd
BANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise ex-premier Thaksin Shinawatra is opnieuw aangeklaagd, ditmaal voor belediging van de monarchie. Hij zou dat hebben gedaan in een interview in 2015, aldus een woordvoerder van het Openbaar Ministerie. Hij heeft een borgsom betaald, waardoor hij niet is vastgezet.
De aanklacht tegen Thaksin is de eerste van vier gevallen waarin invloedrijke politici worden beschuldigd. Onder de andere drie is ook de huidige premier Srettha Thavisin. Hij zou een jurist hebben benoemd met een strafblad.
Thaksin werd in februari vrijgelaten na een jaar in de gevangenis te hebben gezeten voor omkoping en machtsmisbruik. Hij was veroordeeld tot acht jaar, maar kreeg strafvermindering.
Move Forward
De nieuwe beschuldigingen kunnen de kloof tussen de regerende conservatieve, koningsgezinde klasse en haar tegenstanders verdiepen. De oppositiepartij Move Forward bijvoorbeeld moet zich ervoor verantwoorden dat ze heeft opgeroepen tot verandering van de wet die belediging van de monarchie verbiedt.
Eind mei werd oppositiepolitica en mensenrechtenactiviste Chonthicha Jangrew van Move Forward veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het beledigen van de monarchie. Het parlementslid zou het verbod op majesteitsschennis hebben overtreden in een toespraak die zij drie jaar geleden hield tijdens een protest tegen de regering. Op majesteitsschennis staat maximaal vijftien jaar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
26 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
1 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
5 uur geleden