Thailand voert vaccinatieplicht in voor alle vliegreizigers
BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft eerder coronamaatregelen afgeschaft, maar verlangt nu vanaf maandag weer van mensen die het land met een vliegtuig binnenkomen dat ze voldoende gevaccineerd zijn. De verplichting wordt mede ingegeven door het feit dat de grens tussen Thailand en China door de Volksrepubliek dit weekend weer is heropend en dat verwacht wordt dat er veel Chinese toeristen naar Thailand komen. De luchtvaartmaatschappijen die naar Thailand vliegen moeten voor het vertrek van passagiers nagaan of alles in orde is.
China heeft na felle protesten de draconische maatregelen van het zerocovidbeleid opgegeven en het aantal besmettingen dat er wordt vastgesteld stijgt er.
De Thaise autoriteiten willen medische verklaringen van mensen die niet zijn gevaccineerd waarom ze niet zijn ingeënt. Gevaccineerden moeten aantonen hoe vaak ze zijn ingeënt. Mensen die het coronavirus hebben gehad en binnen een halfjaar zijn hersteld, kunnen het land in als ze dat aantonen. Ook wordt een speciale gezondheidsverzekering geëist voor de behandeling van corona. De regels gelden vooralsnog de hele maand januari, maar niet voor mensen met een Thais paspoort of mensen die op doorreis zijn.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
9 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
9 uur geleden