Thailand verwelkomt ingeënte buitenlanders zonder quarantaine
BANGKOK (ANP) - De Thaise autoriteiten laten vanaf 1 november weer een heleboel buitenlanders, onder wie veel toeristen, toe zonder ze te verplichten in quarantaine te gaan. Er is vrijdag een lijst van 46 landen gepresenteerd van waar gevaccineerde reizigers naar Thailand kunnen vliegen, aldus The Bangkok Post. Op de lijst staan België en Nederland ook, maar Luxemburg niet.
Maar de gastvrijheid is onderhevig aan een heleboel andere regels. De autoriteiten verwachten dat toeristen naar bepaalde luchthavens bij populaire bestemmingen vliegen en dat ze enige tijd op die bestemming blijven en niet meteen gaan rondtrekken.
De volledige vaccinatie van de reiziger moet twee weken voor de aankomst zijn afgerond. De reiziger moet ook minimaal drie weken in het land van vertrek hebben vertoefd voor de reis naar Thailand begon. Bovendien moet hij kort voor de vliegreis een coronatest doen en een reisverzekering hebben afgesloten die minimaal 43.000 euro dekt. Bij aankomst wordt nog een coronatest gedaan en in afwachting van de uitslag moet er in een door de autoriteiten geselecteerd hotel worden overnacht.
Het land hoopt ondanks de coronabureaucratie op de terugkeer van toeristen. Voor de coronamaatregelen het reizen vrijwel onmogelijk maakten, bezochten in 2019 bijna veertig miljoen toeristen het Zuidoost-Aziatische land. Ze gaven gemiddeld 1400 euro per bezoeker uit. Zij zorgden zo voor minstens 12 procent van het bruto binnenlands product.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
10 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
11 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
12 uur geleden