Thailand verwelkomt ingeënte buitenlanders zonder quarantaine
BANGKOK (ANP) - De Thaise autoriteiten laten vanaf 1 november weer een heleboel buitenlanders, onder wie veel toeristen, toe zonder ze te verplichten in quarantaine te gaan. Er is vrijdag een lijst van 46 landen gepresenteerd van waar gevaccineerde reizigers naar Thailand kunnen vliegen, aldus The Bangkok Post. Op de lijst staan België en Nederland ook, maar Luxemburg niet.
Maar de gastvrijheid is onderhevig aan een heleboel andere regels. De autoriteiten verwachten dat toeristen naar bepaalde luchthavens bij populaire bestemmingen vliegen en dat ze enige tijd op die bestemming blijven en niet meteen gaan rondtrekken.
De volledige vaccinatie van de reiziger moet twee weken voor de aankomst zijn afgerond. De reiziger moet ook minimaal drie weken in het land van vertrek hebben vertoefd voor de reis naar Thailand begon. Bovendien moet hij kort voor de vliegreis een coronatest doen en een reisverzekering hebben afgesloten die minimaal 43.000 euro dekt. Bij aankomst wordt nog een coronatest gedaan en in afwachting van de uitslag moet er in een door de autoriteiten geselecteerd hotel worden overnacht.
Het land hoopt ondanks de coronabureaucratie op de terugkeer van toeristen. Voor de coronamaatregelen het reizen vrijwel onmogelijk maakten, bezochten in 2019 bijna veertig miljoen toeristen het Zuidoost-Aziatische land. Ze gaven gemiddeld 1400 euro per bezoeker uit. Zij zorgden zo voor minstens 12 procent van het bruto binnenlands product.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft in de gevangenis bezoek gekregen van minister van Justitie Gérald Darmanin, melden Franse media zoals BFMTV en 20 Minutes op basis van ingewijden. Dat bezoek is omstreden. Een hoge aanklager waarschuwde eerder dat daardoor de onafhankelijkheid van de rechtsstaat onder druk kan komen.
4 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zegt zich klaar te maken voor de overdracht van de stoffelijke overschotten van twee gijzelaars door Hamas. Dat meldt Haaretz. De overdracht moet plaatsvinden rond 15.00 uur Nederlandse tijd.
17 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Een Duitse rechter heeft drie Duits-Russische burgers veroordeeld voor spionage voor Rusland. De hoofdverdachte werd ook beschuldigd van het voorbereiden van sabotage en het meevechten met een militie in Oost-Oekraïne en kreeg daarvoor zes jaar gevangenisstraf. De twee andere verdachten kregen voorwaardelijke straffen van zes maanden en een jaar.
54 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De tests met een nucleair aangedreven raket en torpedo die Rusland deed, waren niet bedoeld als wapenproeven met kernkoppen. Dat zegt het Kremlin in reactie op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Die zei woensdag voorafgaand aan zijn ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping dat hij het Pentagon had opgedragen onmiddellijk te beginnen met het testen van het Amerikaanse nucleaire arsenaal.
2 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Justitie gaat 42 voormalige aanhangers van de inmiddels ontmantelde Oostenrijkse tak van klimaatorganisatie Letzte Generation (Laatste Generatie) vervolgen, zegt de openbaar aanklager. Aanvankelijk werden zij ook beschuldigd van het vormen van een criminele organisatie, maar die aanklacht is vervallen.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft donderdagochtend ongeveer tien luchtaanvallen uitgevoerd bij de zuidelijke Gazaanse stad Khan Younis. Dat meldt onder meer Al Jazeera. Ook zou er met tanks zijn aangevallen ten oosten van Gaza-Stad. Vooralsnog zijn er geen doden of gewonden gemeld. Volgens Israël ging het om "precisieaanvallen" gericht tegen "terroristische infrastructuur" in gebieden die nog onder controle van Israël staan.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft de krijgsmacht opdracht gegeven in te grijpen bij Israëlische invallen in het zuiden van zijn land. Eerder op de dag kwam daar iemand om het leven tijdens een inval in grensplaats Blida.
2 uur geleden