Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thailand verwacht meer geld te verdienen met terugkeer toeristen

Thailand verwacht meer geld te verdienen met terugkeer toeristen

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Thailand verwacht dit najaar meer geld te verdienen met de terugkeer van toeristen. Het land schat dat het zo'n 400 miljard baht, omgerekend zo'n 11 miljard euro, kan binnenhalen nu de coronamaatregelen versoepeld zijn en toeristen de hotspots zoals hoofdstad Bangkok, Phuket en Koh Samui weer zullen weten te vinden.

Het land, dat qua inkomsten sterk afhankelijk is van toerisme, verwacht tussen de zomer en het einde van het jaar zo'n 7,5 miljoen toeristen. Dat is een stijging van 1840 procent ten opzichte van vorig jaar. Toen waren er nog forse reisbeperkingen door het coronavirus. Tegen het einde van het jaar moeten er zo'n 10 miljoen toeristen in Thailand geweest zijn, aldus een woordvoerster van de Thaise overheid.

Het beter dan verwachte herstel van het toerisme heeft de Thaise centrale bank en andere overheidsinstanties de ramingen voor het aantal vakantiegangers naar boven doen bijstellen. Het groeiende toerisme zou de klap van de hoge inflatie en export, die achterblijven, moeten opvangen. Wel blijven er volgens de overheidswoordvoerster onzekerheden bestaan die het herstel in de weg kunnen zitten, zoals de problemen rond de coronapandemie en de impact van de oorlog in Oekraïne.

Forse stijging

De terugkeer van vakantiegangers heeft ook gezorgd voor een groei van het aantal bedrijven in de toerisme-industrie. Zo zijn er bijna 550 nieuwe bedrijven in die sector bijgekomen in de eerste zeven maanden van dit jaar, een forse stijging ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, aldus overheidsgegevens.

Voor de pandemie was toerisme goed voor zo'n 12 procent van het bruto binnenlands product van Thailand en zorgde het voor een vijfde van alle banen in het land. In 2019 bezochten zo'n 40 miljoen toeristen het land, die zorgden voor zo'n 60 miljard euro aan inkomsten, aldus de centrale bank van het land.

Meer uit Financieel

Shell: aanzienlijk hoger resultaat met oliehandel ondanks oorlog

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk hogere resultaten geboekt met zijn oliehandel. Dit gebeurde ondanks dat de activiteiten van het concern in het Midden-Oosten zwaar zijn getroffen door de oorlog. Shell meldde in een tussentijdse handelsupdate dat de raffinagemarges in het afgelopen kwartaal stegen tot 17 dollar per vat. In het vierde kwartaal lagen deze nog op 14 dollar.

36 minuten geleden
AEX opent flink hoger na wapenstilstand, Shell hard onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met flinke winst geopend. Beleggers op het Damrak reageerden positief op de wapenstilstand in het Midden-Oosten van twee weken, waardoor de Straat van Hormuz heropend moet worden. De olieprijzen gingen juist hard omlaag. Shell kelderde daardoor bijna 7 procent.

38 minuten geleden
UMG: overnamebod Pershing Square Holdings wordt bekeken

HILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG) heeft een overnamebod van Pershing Square Holdings ontvangen en zegt dit te beoordelen. Het bedrijf zal geen verder commentaar geven op het voorstel "totdat de Raad van Bestuur zijn beoordeling heeft afgerond".

1 uur geleden
Europese gasprijs zakt fors na staakt-het-vuren Iran en VS

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs zakte woensdagochtend tot wel 20 procent bij opening van de handel. Handelaren lijken opgelucht te reageren op het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten in het Midden-Oosten. Nu is de hoop dat de Straat van Hormuz snel weer wordt opengesteld, waardoor gasleveringen uit de Golfstaten kunnen worden hervat.

2 uur geleden
DNB: minder hypotheken, meer autoleningen verpakt

AMSTERDAM (ANP) - De markt voor verpakte leningen in Nederland bestaat steeds meer uit autoleningen en consumentenkredieten. Er worden juist minder woninghypotheken verpakt en verkocht, concludeert De Nederlandsche Bank na onderzoek. Volgens DNB daalde de totale markt van het verkopen en verpakken van leningen in de afgelopen vijf jaar, van 38 miljard euro naar 29,6 miljard.

2 uur geleden
Reders bestuderen wapenstilstand, hervatten scheepvaart kost tijd

NEW YORK (ANP) - Rederijen proberen zo snel mogelijk de details te begrijpen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran dat de Straat van Hormuz tijdelijk zou kunnen openen voor scheepvaart. Meer dan achthonderd schepen zitten nu vast in de Perzische Golf. Volgens persbureau Bloomberg bestudeert onder meer de Japanse rederijvereniging, een belangrijke brancheorganisatie, het akkoord om leden te kunnen adviseren.

2 uur geleden
IATA-baas: vliegtickets ook bij heropening Straat Hormuz duurder

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook als Iran de Straat van Hormuz daadwerkelijk heropent, kampt de luchtvaart waarschijnlijk nog maanden met verstoringen van de brandstofvoorziening voor vliegtuigen. Dat heeft topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA gezegd op een bijeenkomst in Singapore. Hij houdt er rekening mee dat kerosine voorlopig duurder blijft dan voor de uitbraak van de Iranoorlog, "wat hogere ticketprijzen betekent. Het is onvermijdelijk".

2 uur geleden