Thailand verplicht tot noodplan tegen luchtvervuiling
BANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise regering moet een noodplan opstellen om de luchtkwaliteit te verbeteren. Een rechtbank heeft dat bepaald in een zaak over het niet snel genoeg aanpakken van de luchtvervuiling in Thailand. De vorige regering werd ervan beschuldigd haar plichten niet na te komen.
De Nationale Milieucommissie moet nu van de rechtbank binnen negentig dagen "preventieve methoden om vervuiling op zowel korte als lange termijn op te lossen" presenteren. De vorig jaar aangetreden regering van premier Srettha Thavisin heeft beloofd de luchtvervuiling in het land hoog op de agenda te zetten. Het parlement nam woensdag een wet tegen luchtvervuiling aan.
Thailand heeft te maken met ernstige luchtvervuiling door industrie, uitlaatgassen van voertuigen en boeren die aan het begin van het jaar landbouwafval verbranden. Bangkok en Chiang Mai behoorden vorig jaar op sommige dagen tot de meest vervuilde steden ter wereld. Volgens het ministerie van Gezondheid zochten 2 miljoen mensen vorig jaar medische hulp als gevolg van de luchtvervuiling in het land.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse geheime dienst heeft een Rus opgepakt die van plan zou zijn geweest om een Oekraïens-Amerikaanse man te vermoorden. Volgens de regering werkte de verdachte in opdracht van Rusland en was het beoogde slachtoffer een doorn in het oog van het Kremlin en de Russische president Vladimir Poetin.
2 uur geledenGANIM (ANP/AFP) - De illegale Israëlische nederzetting Ganim op de Westelijke Jordaanoever is ruim twintig jaar nadat die werd ontruimd weer officieel geopend. De Israëlische minister van Defensie Israel Katz was erbij en zei dat de Israëliërs er nu "voor altijd" blijven.
5 uur geledenORSK (ANP/RTR) - Een grote olieraffinaderij in het zuiden van Rusland moet een halfjaar dicht voor reparaties na een Oekraïense droneaanval deze week. Voor de reparatie zijn onderdelen nodig die moeten worden geïmporteerd, zei regionaal gouverneur Jevgeni Solntsev. Dat is door de economische sancties tegen Rusland lastig en tijdrovend.
7 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne zijn in ruim vier jaar oorlog niet zoveel burgerdoden gevallen als vorige maand. Met zeker 437 sterfgevallen gaat het om het hoogste aantal sinds mei 2022, aldus de VN-monitoringsmissie in Oekraïne. Rusland viel Oekraïne in februari van dat jaar binnen.
7 uur geledenLONGYEARBYEN (ANP/AFP) - Een man heeft op Spitsbergen een boete gekregen van 50.000 kronen, omgerekend 4550 euro, wegens het wekken van een ijsbeer. Het is op Spitsbergen verboden een ijsbeer onnodig te storen, te lokken of te achtervolgen.
7 uur geledenGROBBENDONK (ANP/BELGA) - Op een camping ten oosten van Antwerpen heeft donderdag een dodelijke brand gewoed. In een van de getroffen chalets is een lichaam aangetroffen, meldt het Antwerpse parket.
7 uur geledenBURGAS (ANP) - Het Eurovisie Songfestival vindt volgend jaar plaats in de Bulgaarse kuststad Burgas. Dat hebben de Bulgaarse organiserende omroep BNT en de European Broadcasting Union (EBU) bekendgemaakt. De stad krijgt de voorkeur boven hoofdstad Sofia, de enige andere overgebleven kandidaat.
9 uur geleden