Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thailand verplicht tot noodplan tegen luchtvervuiling

Thailand verplicht tot noodplan tegen luchtvervuiling

BANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise regering moet een noodplan opstellen om de luchtkwaliteit te verbeteren. Een rechtbank heeft dat bepaald in een zaak over het niet snel genoeg aanpakken van de luchtvervuiling in Thailand. De vorige regering werd ervan beschuldigd haar plichten niet na te komen.

De Nationale Milieucommissie moet nu van de rechtbank binnen negentig dagen "preventieve methoden om vervuiling op zowel korte als lange termijn op te lossen" presenteren. De vorig jaar aangetreden regering van premier Srettha Thavisin heeft beloofd de luchtvervuiling in het land hoog op de agenda te zetten. Het parlement nam woensdag een wet tegen luchtvervuiling aan.

Thailand heeft te maken met ernstige luchtvervuiling door industrie, uitlaatgassen van voertuigen en boeren die aan het begin van het jaar landbouwafval verbranden. Bangkok en Chiang Mai behoorden vorig jaar op sommige dagen tot de meest vervuilde steden ter wereld. Volgens het ministerie van Gezondheid zochten 2 miljoen mensen vorig jaar medische hulp als gevolg van de luchtvervuiling in het land.

Meer uit Buitenland

Vier doden na vliegtuigcrash in Alaska

SELDOVIA (ANP) - Vier volwassenen zijn om het leven gekomen nadat een klein vliegtuigje neerstortte in de Seldovia Slough in de Amerikaanse staat Alaska, meldt lokale nieuwssite KTUU.

48 seconden geleden
Aantal vermisten in Tibet na overstromingen loopt op

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - Het aantal vermisten als gevolg van de modderstroom in het Tibetaanse district Gyirong is opgelopen tot 558, meldt de Chinese staatsomroep CCTV.

1 uur geleden
Japanse kunstenares Yayoi Kusama overleden op 97-jarige leeftijd

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse avant-gardekunstenares Yayoi Kusama, bekend als de 'polkadotkoningin', is op 97-jarige leeftijd overleden, zo staat in een verklaring op haar website. De excentrieke kunstenares, die de status van superster bereikte nadat ze decennialang in een psychiatrische instelling had verbleven, stierf op 14 augustus in een ziekenhuis in Tokio.

1 uur geleden
Instorting van gletsjer veroorzaakte overstromingen in Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Een gletsjerinstorting veroorzaakte seismische activiteit, wat de grote overstromingen in Nepal en Tibet tot gevolg had, aldus de Amerikaanse geologische dienst USGS.

2 uur geleden
VS beloven 500.000 dollar aan steun na overstromingen in Nepal

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft haar medeleven betuigd met de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in Nepal. Ook beloofde het land 500.000 dollar (bijna 429.000 euro) aan noodhulp, zo liet het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

3 uur geleden
Media VS: brein achter aanslagen 9/11 in 2028 voor de rechter

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een militaire rechtbank zal vermoedelijk in juni 2028 beginnen met het berechten van het vermeende brein achter de aanslagen van 9/11. Dat melden diverse Amerikaanse media op basis van een uitspraak van een rechter.

3 uur geleden
Handelsvertegenwoordiger VS: geen overleg tussen VS en Canada

OTTAWA (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft gezegd dat de regering-Trump momenteel geen open communicatiekanaal heeft met de Canadese regering, nadat het handelsoverleg tussen beide landen vorige week was vastgelopen.

6 uur geleden