Thailand verplicht tot noodplan tegen luchtvervuiling
BANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise regering moet een noodplan opstellen om de luchtkwaliteit te verbeteren. Een rechtbank heeft dat bepaald in een zaak over het niet snel genoeg aanpakken van de luchtvervuiling in Thailand. De vorige regering werd ervan beschuldigd haar plichten niet na te komen.
De Nationale Milieucommissie moet nu van de rechtbank binnen negentig dagen "preventieve methoden om vervuiling op zowel korte als lange termijn op te lossen" presenteren. De vorig jaar aangetreden regering van premier Srettha Thavisin heeft beloofd de luchtvervuiling in het land hoog op de agenda te zetten. Het parlement nam woensdag een wet tegen luchtvervuiling aan.
Thailand heeft te maken met ernstige luchtvervuiling door industrie, uitlaatgassen van voertuigen en boeren die aan het begin van het jaar landbouwafval verbranden. Bangkok en Chiang Mai behoorden vorig jaar op sommige dagen tot de meest vervuilde steden ter wereld. Volgens het ministerie van Gezondheid zochten 2 miljoen mensen vorig jaar medische hulp als gevolg van de luchtvervuiling in het land.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het beperken van het poststemmen. Een lagere rechter blokkeerde zijn plannen, maar Trump wil dat het hoogste hof die beperking toch toestaat, voor de tussentijdse verkiezingen van november.
1 uur geledenNICOSIA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben voor de kust van Noord-Cyprus nog een lichaam geborgen nadat afgelopen weekend een hogesnelheidsveer was gezonken. Daardoor staat het dodental nu op tien. Nog achttien mensen worden vermist.
2 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben donderdag sancties opgelegd aan vijf Cubaanse bedrijven en een kleinzoon van voormalig president Raúl Castro. De Amerikaanse regering van Donald Trump wil zo de economische druk op het communistische eiland opvoeren.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner ergens in de komende dagen te ontmoeten in Kyiv. Zij kwamen nog niet eerder naar Oekraïne om daar te praten over het einde van de oorlog met Rusland.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Frankrijk beleefde afgelopen maanden de heetste zomer sinds het begin van de metingen in 1900, meldt weerdienst Météo France. Het was dag en nacht gemiddeld 24 graden. De maximumtemperaturen lagen 4,8 graden hoger dan normaal in dit seizoen.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Syrië is begonnen met het vernietigen van de overblijfselen van een geheim chemisch wapenprogramma uit het Assad-tijdperk. Dat verklaarden een Syrische gezant en een VN-vertegenwoordiger donderdag bij de Veiligheidsraad.
5 uur geledenBELGRADO (ANP) - Het lichaam van de voor genocide veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić is aangekomen in Servië, meldden Servische media als TV RTS. Zijn kist was bedekt met de Servische vlag.
6 uur geleden