Thailand verbiedt 3 dagen lang alle inkomende vluchten
BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, mogen in Thailand drie dagen lang geen vliegtuigen landen. De maatregel is ingegaan in de nacht van vrijdag op zaterdag. Voor vrachtvliegtuigen en regeringstoestellen geldt een uitzondering, meldt de Thaise luchtvaartautoriteit.
De maatregel volgt op problemen met een groep van ruim 150 passagiers op de luchthaven van Bangkok. Ze weigerden zich in quarantaine te laten stellen en wisten het vliegveld te ontvluchten. De autoriteiten roepen hen op zich alsnog te melden om vervolgens 14 dagen in staatsquarantaine te gaan.
In Thailand zijn ruim 2000 gevallen van coronabesmetting bekend. Twintig mensen zijn als gevolg van het longvirus overleden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
1 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
14 uur geleden