Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thailand meldt burgerdoden door strijd met Cambodja

Thailand meldt burgerdoden door strijd met Cambodja

BANGKOK (ANP/RTR/AFP) - Het opgelaaide conflict met Cambodja heeft in Thailand aan zeker elf burgers en een militair het leven gekost. Dat melden de Thaise autoriteiten, die ook spreken over enkele tientallen gewonden.

Er vielen onder meer slachtoffers bij een tankstation in de grensprovincie Sisaket. Op beelden is te zien dat daar rook opstijgt uit een winkel. Er zou een raket zijn ingeslagen.

De spanning tussen de buurlanden loopt al maanden op en donderdag escaleerde de situatie. Er waren berichten over artillerie- en raketbeschietingen en luchtaanvallen.

Verenigde Naties

Beide landen houden elkaar verantwoordelijk voor het oplaaien van de strijd. Thailand noemde het buurland "oorlogszuchtig", Cambodja sprak juist over "ongeprovoceerde militaire agressie" door de Thaise krijgsmacht.

De buurlanden zoeken allebei internationale steun. Zo wil de Cambodjaanse premier Hun Manet dat de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met spoed bijeenkomt. Hij stelde dat de vrede en stabiliteit in de regio in gevaar komt door de "Thaise agressie".

Diplomatieke oplossing

Het geweld leidt internationaal tot bezorgdheid. China waarschuwde burgers in Cambodja om weg te blijven uit het grensgebied. De Maleisische premier Anwar Ibrahim riep de landen op een diplomatieke oplossing te zoeken.

Ibrahim zegt boodschappen te hebben gestuurd naar beide premiers en wil ze ook persoonlijk spreken. "Vrede is de enige mogelijke uitweg."

Blindelings

De waarnemend Thaise premier Phumtham Wechayachai zei dat pas onderhandeld kan worden als de strijd wordt gestaakt. Hij benadrukte dat er geen oorlog is verklaard en dat het conflict zich niet uitbreidt naar andere provincies.

Wechayachai verweet Cambodja zijn land blindelings met zware wapens te hebben beschoten. Dat zou de reden zijn dat burgers zijn omgekomen.

Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken laat donderdagochtend weten dat Nederlanders in de regio tot dusver geen hulpverzoeken bij het ministerie hebben gedaan.

Meer uit Buitenland

Lula ontmoet Trump donderdag in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.

3 uur geleden
Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

4 uur geleden
Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

9 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

9 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

12 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

12 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

14 uur geleden