Thailand jaagt op veroordeelde seriemoordenaar
BANGKOK (ANP/AFP) - De politie in Thailand heeft de jacht geopend op een reeds veroordeelde seriemoordenaar nadat hij in mei was vrijgelaten vanwege goed gedrag. De 55-jarige Somkid Pumpuang werd in 2005 tot een levenslange celstraf veroordeeld voor de moord op vijf vrouwen, kwam in mei vrij, en wordt nu verdacht van een recente moord. Het slachtoffer is een 51-jarige vrouw die als kamermeisje werkte in een hotel.
De politie beschouwde Pumpuang als "een voorbeeldige gevangene" en liet hem daarom vervroegd vrij. Zeven maanden later lijkt de verdachte weer in oude gewoonten te zijn gevallen. "We geloven dat de moord op zondag heeft plaatsgevonden", liet de Thaise politie dinsdag weten. Inmiddels is een foto van de man verspreid. Waarom hij precies wordt verdacht is niet bekendgemaakt.
De vijf eerdere slachtoffers van Pumpuang werkten allemaal in de Thaise seksindustrie. Media in het Aziatische land hebben de seriemoordenaar de bijnaam 'Jack the Ripper' gegeven, refererend naar een een man die in de negentiende eeuw prostituees verminkte en vermoordde. Zijn identiteit werd nooit achterhaald.
Meer uit Buitenland
NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.
34 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Europese troepen in Oekraïne zouden een legitiem doelwit zijn om aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met het Russische persbureau TASS.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Zeker veertig mensen zijn in Parijs aangehouden nadat ze illegaal vuurwerk en rookbommen hadden afgestoken. Dat melden onder andere televisiestation BFMTV en de krant Le Parisien.
7 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
11 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
14 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
14 uur geleden