Thailand jaagt op veroordeelde seriemoordenaar
BANGKOK (ANP/AFP) - De politie in Thailand heeft de jacht geopend op een reeds veroordeelde seriemoordenaar nadat hij in mei was vrijgelaten vanwege goed gedrag. De 55-jarige Somkid Pumpuang werd in 2005 tot een levenslange celstraf veroordeeld voor de moord op vijf vrouwen, kwam in mei vrij, en wordt nu verdacht van een recente moord. Het slachtoffer is een 51-jarige vrouw die als kamermeisje werkte in een hotel.
De politie beschouwde Pumpuang als "een voorbeeldige gevangene" en liet hem daarom vervroegd vrij. Zeven maanden later lijkt de verdachte weer in oude gewoonten te zijn gevallen. "We geloven dat de moord op zondag heeft plaatsgevonden", liet de Thaise politie dinsdag weten. Inmiddels is een foto van de man verspreid. Waarom hij precies wordt verdacht is niet bekendgemaakt.
De vijf eerdere slachtoffers van Pumpuang werkten allemaal in de Thaise seksindustrie. Media in het Aziatische land hebben de seriemoordenaar de bijnaam 'Jack the Ripper' gegeven, refererend naar een een man die in de negentiende eeuw prostituees verminkte en vermoordde. Zijn identiteit werd nooit achterhaald.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
38 minuten geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
8 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
9 uur geleden