Thailand in principe akkoord met plan voor bestand met Cambodja
BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand voelt wel wat voor het plan voor een bestand met buurland Cambodja, waarmee het sinds donderdag in gevechten is verwikkeld. Het Thaise ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat het in principe akkoord gaat met een Maleisisch voorstel voor een staakt-het-vuren. De regering zal het plan overwegen. Het moet wel zijn gebaseerd op "passende omstandigheden ter plaatse", aldus het buitenlandministerie.
In een bericht op X benadrukt het departement dat Cambodjaanse troepen "de hele dag door hun willekeurige aanvallen" op Thais grondgebied hebben voortgezet. De acties van Cambodja "getuigen van een gebrek aan goede trouw en brengen burgers nog steeds in gevaar", zei het ministerie. Het geweld vloeit voort uit een slepend grensconflict.
Thailand kondigde eerder de staat van beleg af in grensgebieden. Het geweld heeft in Thailand minstens veertien burgers en een militair het leven gekost. Ruim 138.000 mensen zijn geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
14 uur geleden