Teze en Schouten debutanten nummer 46 en 47 onder Van Gaal
CARDIFF (ANP) - Jordan Teze en Jerdy Schouten staan voor hun debuut bij het Nederlands elftal. De verdediger van PSV en middenvelder van Bologna beginnen om 20.45 uur met Oranje aan het uitduel met Wales in de Nations League.
Zij worden de 46e en 47e speler die onder Louis van Gaal in de nationale ploeg debuteren. Slechts twee bondscoaches lieten meer spelers voor het eerst meedoen met Oranje.
Bob Glendenning liet maar liefst 118 spelers debuteren. De Brit is nog steeds met afstand de langst zittende bondscoach bij het Nederlands elftal. Hij had de nationale ploeg tussen 1923 en 1940 onder zijn hoede. Jaap van der Leck liet tussen 1949 en 1954 48 spelers hun interlanddebuut maken.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
23 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
4 uur geleden