Textielwasserijen naar de rechter om staking FNV
DEN HAAG (ANP) - Werkgevers bij industriële wasserijen staan woensdag tegenover vakbond FNV in de rechtszaal. Ze eisen in een kort geding dat de bond stopt met stakingen bij textielwasserijen, die FNV sinds vorige week houdt om de cao-eisen kracht bij te zetten.
Werkgeversorganisatie Federatie Textielbeheer Nederland vreest dat de gevolgen voor klanten van wasserijen te groot zijn, laat directeur Arthur Linssen desgevraagd weten. Onder andere verpleeghuizen of ziekenhuizen zijn voor de aanlevering van schone lakens afhankelijk van de wasserijen. "Het gaat erom of de stakingen proportioneel zijn of niet", stelt Linssen.
Ook zou het moment van staken onlogisch zijn. Met een andere vakbond, CNV, hebben de textielwasserijen volgens Linssen namelijk een onderhandelingsakkoord bereikt waar leden binnenkort over stemmen. Het zou daarom redelijker zijn om die stemming af te wachten voordat FNV acties afkondigt.
FNV-bestuurder Yolanda Reus geeft aan dat de acties nodig zijn omdat een aantal door werkgevers gewenste cao-wijzigingen "onbespreekbaar" zijn, zoals meer flexibiliteit rond de werkroosters. De vakbond heeft werkgevers voorafgaand aan de stakingen ook aangeboden om te blijven overleggen om eventuele risico's te beperken, zegt Reus.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Flitshandelaar Optiver neemt een meerderheidsbelang in Northpool, een in Leiden gevestigde energiehandelaar. Voor Optiver is de overname een belangrijke stap bij het uitbreiden van zijn activiteiten naar de energiemarkten, zegt topman Jan Boomaars.
17 minuten geledenHANNOVER (ANP/AFP) - De graanoogst in Duitsland daalt dit jaar naar verwachting met 7 procent door de aanhoudende hitte en droogte van de afgelopen tijd. Dat zegt voorzitter Joachim Rukwied van de Duitse belangenorganisatie voor boeren. Met name in het zuiden en westen van het land zal de oogst lager zijn, met soms zelfs volledig mislukte oogsten.
37 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schoonmakers staken woensdag op Schiphol uit onvrede over de nieuwe cao, meldt FNV. Het ziektegeld wordt verlaagd en dat kan volgens de vakbond grote financiële gevolgen hebben voor schoonmakers. Het is niet de bedoeling dat stakingen tot vertragingen voor reizigers leiden.
44 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de eurozone zal waarschijnlijk nog de rest van dit jaar op een verhoogd niveau blijven door de sterk gestegen brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt hoofdeconoom Philip Lane van de Europese Centrale Bank (ECB). In juli bedroeg de inflatie in het eurogebied 2,9 procent. Lane denkt dat de inflatie voorlopig rond dit niveau zal blijven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Olieprijzen zijn omhooggekropen nu de spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten weer oplopen. De voorlopige vredesdeal tussen de twee landen is formeel afgelopen en er is geen zicht op een hernieuwing van de afspraken over het staakt-het-vuren. Door de voor energiehandel belangrijke Straat van Hormuz varen nog amper schepen en er is weer een nieuwe aanval gemeld.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het aantal bedrijven in Duitsland dat de deuren heeft gesloten, is gestegen tot het hoogste niveau in bijna twintig jaar. De stijging van het aantal bedrijfssluitingen toont aan dat de uitdagende economische omstandigheden en de vergrijzende samenleving een flinke impact hebben op de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Libië zoekt tientallen miljarden dollars aan kapitaal om zijn olie-industrie te ontwikkelen. Dat zegt de topman van het Libische staatsolieconcern in een interview met zakenkrant Financial Times. Libië heeft de grootste bewezen olievoorraden van Afrika, maar het land gaat gebukt onder politieke instabiliteit waardoor investeringen door grote oliemaatschappijen achterblijven.
4 uur geleden