Textielwasserijen naar de rechter om staking FNV
DEN HAAG (ANP) - Werkgevers bij industriële wasserijen staan woensdag tegenover vakbond FNV in de rechtszaal. Ze eisen in een kort geding dat de bond stopt met stakingen bij textielwasserijen, die FNV sinds vorige week houdt om de cao-eisen kracht bij te zetten.
Werkgeversorganisatie Federatie Textielbeheer Nederland vreest dat de gevolgen voor klanten van wasserijen te groot zijn, laat directeur Arthur Linssen desgevraagd weten. Onder andere verpleeghuizen of ziekenhuizen zijn voor de aanlevering van schone lakens afhankelijk van de wasserijen. "Het gaat erom of de stakingen proportioneel zijn of niet", stelt Linssen.
Ook zou het moment van staken onlogisch zijn. Met een andere vakbond, CNV, hebben de textielwasserijen volgens Linssen namelijk een onderhandelingsakkoord bereikt waar leden binnenkort over stemmen. Het zou daarom redelijker zijn om die stemming af te wachten voordat FNV acties afkondigt.
FNV-bestuurder Yolanda Reus geeft aan dat de acties nodig zijn omdat een aantal door werkgevers gewenste cao-wijzigingen "onbespreekbaar" zijn, zoals meer flexibiliteit rond de werkroosters. De vakbond heeft werkgevers voorafgaand aan de stakingen ook aangeboden om te blijven overleggen om eventuele risico's te beperken, zegt Reus.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Airbnb-verhuurders mogen gasten straks niet meer verplichten om alles af te wassen of het beddengoed af te halen tijdens hun verblijf. Dat staat in nieuwe regels die het verhuurplatform heeft gepubliceerd. De regels moeten voorkomen dat vakantiegangers met tal van huishoudelijke klusjes opgezadeld worden.
47 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse bank Barclays gaat 5000 banen schrappen om de kosten te verlagen. Het bankconcern zegt dat kunstmatige intelligentie (AI) steeds vaker bijdraagt aan efficiënter werken. De ontslagen treffen ongeveer 5 procent van het personeelsbestand, blijkt uit een presentatie die de bank donderdag gaf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van vooral lokale bedrijven, zoals restaurants, motorzaken, schildersbedrijven en kledingwinkels, zijn donderdagochtend nog altijd offline na de beveiligingsproblemen met de programmeertaal PHP die woensdag aan het licht kwamen.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay heeft het verlies afgelopen kwartaal aanzienlijk teruggedrongen en werkt aan de afronding van de verkoop van zijn Nederlandse activiteiten. Het nettoverlies daalde, van 142 miljoen kroon in het derde kwartaal van vorig jaar, tot 30 miljoen kroon (bijna 3 miljoen euro). Dat maakte het bedrijf donderdag bekend.
2 uur geledenVEVEY (ANP) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van een "sterke groei" in opkomende markten. Het bedrijf achter onder meer Nescafé, KitKat en San Pellegrino zag met name in landen als India, Japan en Maleisië de verkopen fors toenemen.
3 uur geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het derde kwartaal van 2026 flink meer orders geboekt. Het bedrijf uit Duiven blijft naar eigen zeggen profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).
3 uur geledenVENLO (ANP/BLOOMBERG) - De Duits-Nederlandse biotechnoloog Qiagen wordt voor 10,8 miljard euro overgenomen door de Zweedse investeerder EQT. Het bedrijf is actief met laboratoriumtesten en farmaceutisch moleculair onderzoek. Het is een van de grootste overnames in de Europese medische sector van dit jaar.
3 uur geleden