Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Textielwasserijen naar de rechter om staking FNV

Textielwasserijen naar de rechter om staking FNV

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers bij industriële wasserijen staan woensdag tegenover vakbond FNV in de rechtszaal. Ze eisen in een kort geding dat de bond stopt met stakingen bij textielwasserijen, die FNV sinds vorige week houdt om de cao-eisen kracht bij te zetten.

Werkgeversorganisatie Federatie Textielbeheer Nederland vreest dat de gevolgen voor klanten van wasserijen te groot zijn, laat directeur Arthur Linssen desgevraagd weten. Onder andere verpleeghuizen of ziekenhuizen zijn voor de aanlevering van schone lakens afhankelijk van de wasserijen. "Het gaat erom of de stakingen proportioneel zijn of niet", stelt Linssen.

Ook zou het moment van staken onlogisch zijn. Met een andere vakbond, CNV, hebben de textielwasserijen volgens Linssen namelijk een onderhandelingsakkoord bereikt waar leden binnenkort over stemmen. Het zou daarom redelijker zijn om die stemming af te wachten voordat FNV acties afkondigt.

FNV-bestuurder Yolanda Reus geeft aan dat de acties nodig zijn omdat een aantal door werkgevers gewenste cao-wijzigingen "onbespreekbaar" zijn, zoals meer flexibiliteit rond de werkroosters. De vakbond heeft werkgevers voorafgaand aan de stakingen ook aangeboden om te blijven overleggen om eventuele risico's te beperken, zegt Reus.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager na hoger dan verwachte inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.

3 uur geleden
Denen: VS moeten wetten respecteren bij verkenningen op Groenland

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.

3 uur geleden
Amerikaanse staten dagen OpenAI om gevaar ChatGPT voor kinderen

DES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.

4 uur geleden
Nederlandse topman parfumerieketen Douglas stapt op

DÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.

5 uur geleden
Albert Heijn wil woensdagavond levering versproducten hervatten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.

7 uur geleden
ASML wint in hogere AEX-index na goed ontvangen resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.

8 uur geleden
WSJ: Netflix schrapt zo'n 1000 banen, grootste aantal sinds 2022

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.

8 uur geleden