Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Texas wil strenger grensbeleid, verzet zich tegen regering-Biden

Texas wil strenger grensbeleid, verzet zich tegen regering-Biden

EAGLE PASS (ANP/AFP) - Greg Abbott, de gouverneur van Texas, wil de grens met Mexico strenger bewaken om migranten tegen te houden. Abbott verzet zich daarmee tegen president Joe Biden, die zegt dat er meer "menselijkheid" in het beleid rond grensbewaking moet worden doorgevoerd.

Abbott, een trouwe Trump-supporter, kondigde de aanscherping van het beleid aan in het bijzijn van een aantal Republikeinse gouverneurs die naar Texas waren afgereisd om steun te betuigen. Het terugdringen van migratie is een populair thema onder conservatieve Amerikanen. Sommige Republikeinse staten hebben ordetroepen naar Texas gestuurd om Abbott bij te staan in zijn anti-migratiebeleid.

Het Witte Huis heeft Texas aangeklaagd voor het grensbeleid van de staat. De regering-Biden kreeg eerder al gelijk van het Hooggerechtshof dat de federale grenswacht prikkeldraad mocht verwijderen dat door Texas was geplaatst langs de grens. Toch heeft Abbott opdracht gegeven nog meer hekken langs de Amerikaans-Mexicaanse grens op te zetten.

Biden en Abbott botsten in januari naar aanleiding van de dood van drie migranten die de grens naar de Verenigde Staten probeerden over te steken over de rivier de Rio Grande. Volgens Biden werden federale grenswachters tegengehouden bij het redden van de migranten door Texaanse ordehandhavers. Texas ontkent de beschuldigingen.

Meer uit Buitenland

Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

52 minuten geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

4 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

6 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

15 uur geleden
Andrew mogelijk uit lijn troonopvolging na Epstein-zaak

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.

16 uur geleden
Merz opnieuw CDU-partijvoorzitter met 91 procent van de stemmen

STUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is op het partijcongres van de CDU met 91 procent van de stemmen herkozen als partijvoorzitter. Dat meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zijn herverkiezing kon rekenen op luid applaus uit de zaal. In 2024 en 2022 haalde hij respectievelijk 90 en 94,6 procent van de stemmen.

17 uur geleden
Zelensky: VS en Rusland willen dat Oekraïne Donbas opgeeft

KYIV (ANP) - Zowel de Amerikanen als de Russen zetten Oekraïne nog steeds onder druk om de Donbas op te geven, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met persbureau AFP. Volgens Zelensky houden de twee Kyiv voor dat dit nodig is als Oekraïne wil "dat de oorlog morgen eindigt". Oekraïne heeft nog altijd een deel van de Donbas in handen en heeft meermaals benadrukt niet eenzijdig land te kunnen opgeven.

17 uur geleden