Texas wil strenger grensbeleid, verzet zich tegen regering-Biden
EAGLE PASS (ANP/AFP) - Greg Abbott, de gouverneur van Texas, wil de grens met Mexico strenger bewaken om migranten tegen te houden. Abbott verzet zich daarmee tegen president Joe Biden, die zegt dat er meer "menselijkheid" in het beleid rond grensbewaking moet worden doorgevoerd.
Abbott, een trouwe Trump-supporter, kondigde de aanscherping van het beleid aan in het bijzijn van een aantal Republikeinse gouverneurs die naar Texas waren afgereisd om steun te betuigen. Het terugdringen van migratie is een populair thema onder conservatieve Amerikanen. Sommige Republikeinse staten hebben ordetroepen naar Texas gestuurd om Abbott bij te staan in zijn anti-migratiebeleid.
Het Witte Huis heeft Texas aangeklaagd voor het grensbeleid van de staat. De regering-Biden kreeg eerder al gelijk van het Hooggerechtshof dat de federale grenswacht prikkeldraad mocht verwijderen dat door Texas was geplaatst langs de grens. Toch heeft Abbott opdracht gegeven nog meer hekken langs de Amerikaans-Mexicaanse grens op te zetten.
Biden en Abbott botsten in januari naar aanleiding van de dood van drie migranten die de grens naar de Verenigde Staten probeerden over te steken over de rivier de Rio Grande. Volgens Biden werden federale grenswachters tegengehouden bij het redden van de migranten door Texaanse ordehandhavers. Texas ontkent de beschuldigingen.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota heeft besloten dat de inzet van agenten van de vreemdelingenpolitie ICE in Minneapolis aan banden wordt gelegd, schrijven The New York Times en The Washington Post. ICE-agenten mogen geen vreedzame demonstranten meer arresteren, geen pepperspray meer inzetten tegen demonstranten en geen automobilisten arresteren die auto's van ICE-agenten volgen.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit Federal Aviation Administration (FAA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen om boven Mexico en Midden-Amerika "voorzichtig" te zijn vanwege "militaire activiteiten". De waarschuwing geldt ook boven landen als Colombia, Panama en Ecuador en is tot halverwege maart van kracht.
23 minuten geledenWASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.
3 uur geledenWASHINGTON/DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse oud-vicepremier en oud-VN-gezant Sigrid Kaag zit in een nieuw op te richten ondersteunende raad voor "vrede, stabiliteit en welvaart" in Gaza, meldt het Witte Huis vrijdagavond in een verklaring. Deze raad moet het Palestijnse overgangsbestuur en de door Trump voorgezeten vredesraad voor Gaza ondersteunen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de leden gekozen voor de internationale vredesraad die toezicht zal houden op het toekomstige overgangsbestuur in de Gazastrook. Het gaat onder meer om zijn minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, VS-gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Ook de Britse oud-premier Tony Blair zit in de raad, meldt het Witte Huis vrijdagavond.
3 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
7 uur geleden