Texas wil strenger grensbeleid, verzet zich tegen regering-Biden
EAGLE PASS (ANP/AFP) - Greg Abbott, de gouverneur van Texas, wil de grens met Mexico strenger bewaken om migranten tegen te houden. Abbott verzet zich daarmee tegen president Joe Biden, die zegt dat er meer "menselijkheid" in het beleid rond grensbewaking moet worden doorgevoerd.
Abbott, een trouwe Trump-supporter, kondigde de aanscherping van het beleid aan in het bijzijn van een aantal Republikeinse gouverneurs die naar Texas waren afgereisd om steun te betuigen. Het terugdringen van migratie is een populair thema onder conservatieve Amerikanen. Sommige Republikeinse staten hebben ordetroepen naar Texas gestuurd om Abbott bij te staan in zijn anti-migratiebeleid.
Het Witte Huis heeft Texas aangeklaagd voor het grensbeleid van de staat. De regering-Biden kreeg eerder al gelijk van het Hooggerechtshof dat de federale grenswacht prikkeldraad mocht verwijderen dat door Texas was geplaatst langs de grens. Toch heeft Abbott opdracht gegeven nog meer hekken langs de Amerikaans-Mexicaanse grens op te zetten.
Biden en Abbott botsten in januari naar aanleiding van de dood van drie migranten die de grens naar de Verenigde Staten probeerden over te steken over de rivier de Rio Grande. Volgens Biden werden federale grenswachters tegengehouden bij het redden van de migranten door Texaanse ordehandhavers. Texas ontkent de beschuldigingen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.
17 minuten geledenHAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.
18 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Meer dan 20.000 Israëliërs zijn naar Israël teruggekeerd sinds het begin van de oorlog met Iran. Nog zo'n 120.000 landgenoten zitten in het buitenland en willen terugkeren.
20 minuten geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft iedereen in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet opgedragen er weg te gaan. Talrijke mensen zijn meteen op de vlucht geslagen, meldt het Franse persbureau AFP.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken en hun collega's van de Samenwerkingsraad van de Golfstaten (GCC) veroordelen de "ongerechtvaardigde Iraanse aanvallen" op de Golfstaten, stellen de EU en GCC donderdag in een gezamenlijke verklaring. Die aanvallen bedreigen de regionale en mondiale veiligheid, stellen zij. De EU en GCC roepen Iran op de aanvallen onmiddellijk te staken.
35 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - In Iran zijn 1230 doden gevallen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land, meldt het Iraanse staatspersbureau Tasnim. De Verenigde Staten en Israël vallen Iran sinds zaterdag aan.
2 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een tweede Iraans marineschip bevindt zich vlak buiten de territoriale wateren van Sri Lanka. Dat meldde een Sri Lankaanse minister in het parlement, zonder verder in detail te treden. Een ander Iraans oorlogsschip werd deze week door een Amerikaanse onderzeeër tot zinken gebracht bij de eilandstaat.
2 uur geleden