Texas wil strenger grensbeleid, verzet zich tegen regering-Biden
EAGLE PASS (ANP/AFP) - Greg Abbott, de gouverneur van Texas, wil de grens met Mexico strenger bewaken om migranten tegen te houden. Abbott verzet zich daarmee tegen president Joe Biden, die zegt dat er meer "menselijkheid" in het beleid rond grensbewaking moet worden doorgevoerd.
Abbott, een trouwe Trump-supporter, kondigde de aanscherping van het beleid aan in het bijzijn van een aantal Republikeinse gouverneurs die naar Texas waren afgereisd om steun te betuigen. Het terugdringen van migratie is een populair thema onder conservatieve Amerikanen. Sommige Republikeinse staten hebben ordetroepen naar Texas gestuurd om Abbott bij te staan in zijn anti-migratiebeleid.
Het Witte Huis heeft Texas aangeklaagd voor het grensbeleid van de staat. De regering-Biden kreeg eerder al gelijk van het Hooggerechtshof dat de federale grenswacht prikkeldraad mocht verwijderen dat door Texas was geplaatst langs de grens. Toch heeft Abbott opdracht gegeven nog meer hekken langs de Amerikaans-Mexicaanse grens op te zetten.
Biden en Abbott botsten in januari naar aanleiding van de dood van drie migranten die de grens naar de Verenigde Staten probeerden over te steken over de rivier de Rio Grande. Volgens Biden werden federale grenswachters tegengehouden bij het redden van de migranten door Texaanse ordehandhavers. Texas ontkent de beschuldigingen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
54 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
56 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
7 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
7 uur geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
9 uur geleden