Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Texas wil strenger grensbeleid, verzet zich tegen regering-Biden

Texas wil strenger grensbeleid, verzet zich tegen regering-Biden

EAGLE PASS (ANP/AFP) - Greg Abbott, de gouverneur van Texas, wil de grens met Mexico strenger bewaken om migranten tegen te houden. Abbott verzet zich daarmee tegen president Joe Biden, die zegt dat er meer "menselijkheid" in het beleid rond grensbewaking moet worden doorgevoerd.

Abbott, een trouwe Trump-supporter, kondigde de aanscherping van het beleid aan in het bijzijn van een aantal Republikeinse gouverneurs die naar Texas waren afgereisd om steun te betuigen. Het terugdringen van migratie is een populair thema onder conservatieve Amerikanen. Sommige Republikeinse staten hebben ordetroepen naar Texas gestuurd om Abbott bij te staan in zijn anti-migratiebeleid.

Het Witte Huis heeft Texas aangeklaagd voor het grensbeleid van de staat. De regering-Biden kreeg eerder al gelijk van het Hooggerechtshof dat de federale grenswacht prikkeldraad mocht verwijderen dat door Texas was geplaatst langs de grens. Toch heeft Abbott opdracht gegeven nog meer hekken langs de Amerikaans-Mexicaanse grens op te zetten.

Biden en Abbott botsten in januari naar aanleiding van de dood van drie migranten die de grens naar de Verenigde Staten probeerden over te steken over de rivier de Rio Grande. Volgens Biden werden federale grenswachters tegengehouden bij het redden van de migranten door Texaanse ordehandhavers. Texas ontkent de beschuldigingen.

Meer uit Buitenland

Poetin noemt gesprekken met gezanten Trump vruchtbaar

MOSKOU/NEW DELHI (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft voor zijn vertrek voor een staatsbezoek aan India gezegd dat het gesprek met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner vruchtbaar was. Hij zei dat de Amerikaanse regering een puntenplan nu heeft verdeeld in vier pakketten die afzonderlijk zullen worden behandeld, meldden Russische media.

43 minuten geleden
Thailand versoepelt alcoholverbod vlak voor eindejaarstoerisme

BANGKOK (ANP/DPA) - In Thailand is het na decennia weer mogelijk om in de middag alcohol te kopen. Sinds 1972 was dat tussen 14.00 en 17.00 uur niet mogelijk, omdat de militaire junta de middagverkoop destijds verbood. In een poging het eindejaarstoerisme een stimulans te geven, begint Thailand nu een proef van een halfjaar. Na afloop van die 180 dagen wordt gekeken naar de effecten van de maatregel.

1 uur geleden
Israël identificeert lichaam van een-na-laatste gijzelaar in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël heeft de stoffelijke resten van de gijzelaar die het woensdag van Hamas heeft ontvangen geïdentificeerd als de Thaise staatsburger Sudthisak Rinthalak, aldus het kantoor van premier Benjamin Netanyahu.

3 uur geleden
VS-gezant Witkoff ontmoet donderdag Oekraïense delegatie in Miami

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.

7 uur geleden
Trump zegt dat Poetin de oorlog wil stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".

11 uur geleden
Palestijnen melden doden Gaza na aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.

11 uur geleden
Rechtstreeks politiek overleg Israël - Libanon

NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.

13 uur geleden