Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Texas mag aantal inleverpunten voor stemmen toch beperken

Texas mag aantal inleverpunten voor stemmen toch beperken

AUSTIN (ANP/RTR) - De gouverneur van de Amerikaanse staat Texas, Greg Abbott, mag het aantal inleverpunten voor ingevulde briefstembiljetten toch beperken, oordeelt het Hooggerechtshof van de staat. Een lagere rechtbank oordeelde eerder juist dat Abbott het aantal inleverpunten niet mocht beperken tot één per district.

De maatregel van Abbott heeft bijvoorbeeld tot gevolg dat Harris County, het district met de grote stad Houston en 4,7 miljoen inwoners, maar één inleverpunt zal hebben. Critici zien in de maatregel een poging van de Republikeinse gouverneur om potentiële Democratische kiezers zoveel mogelijk uit te sluiten.

Nieuwssite Politico meldde zondag dat de Democratische presidentskandidaat Joe Biden in een peiling van de krant Dallas Morning News en de University of Texas at Tyler aan de leiding gaat in de Lone Star State. Sinds Jimmy Carter in 1976 is het geen Democraat meer gelukt om de presidentsverkiezingen in Texas te winnen.

Trump won de staat in 2016 met 9 procent verschil ten opzichte van Hillary Clinton. Een verlies in het Republikeinse bolwerk Texas, een staat met maar liefst 38 kiesmannen, zou voor Trump een mokerslag betekenen en een stunt zijn voor de Democraten.

Bijna 8 miljoen Texanen hadden dinsdag al gestemd, zo'n 90 procent van de opkomst in 2016 en een hoger aantal dan in elke andere Amerikaanse staat. Texaanse kiezers kunnen per post stemmen als ze ouder dan 65 zijn, ziek of gehandicapt zijn, of als zij niet aanwezig zijn in hun district.

Begin oktober bepaalde gouverneur Abbott dat het aantal inleverpunten beperkt werd. Volgens kiezers en burgerrechtenorganisaties levert dat met name de ouderen, gehandicapten en stadsbewoners extra moeilijkheden op bij het stemmen. Een hof van beroep zette vrijdag nog een streep door het bevel van de gouverneur omdat het volgens het hof een inbreuk vormde op het stemrecht en kiezers in gevaar bracht om te worden besmet het nieuwe coronavirus.

Meer Amerikanen dan ooit brengen bij de aankomende presidentsverkiezingen naar verwachting hun stem per brief uit vanwege de corona-epidemie. President Donald Trump en zijn Republikeinse partijgenoten beweren, in weerwil van wat experts zeggen, dat het stemmen per post verkiezingsfraude in de hand werkt.

Volgens de Democraten is dat een excuus van de Republikeinen om Democratische kiezers uit te sluiten en zo de verkiezingen naar hun hand te zetten. Het stemmen per post is op die manier uitgegroeid tot een van de grote twistpunten in aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen op 3 november.

Meer uit Buitenland

Iran waarschuwt VS: aanval zal leiden tot tegenaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".

42 minuten geleden
Opnieuw nacht van felle protesten in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.

2 uur geleden
NYT: Trump beraadt zich op aanval tegen Iran om aanpak betogers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.

5 uur geleden
Zoon: Maduro zegt het 'goed te maken' in Amerikaanse cel

CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.

7 uur geleden
VS voeren opnieuw aanvallen uit tegen IS in Syrië

TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.

8 uur geleden
VS: meer sancties tegen Venezuela opheffen

WASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.

9 uur geleden
Beveiliger olympische bouwplaats dood, mogelijk door bevriezing

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.

9 uur geleden