Texaanse krant zet videobeelden online van schietpartij Uvalde
UVALDE (ANP/RTR) - De Texaanse krant Austin-American Statesman heeft dinsdag videobeelden online gezet van politieagenten die reageerden op de schietpartij op een basisschool in Uvalde in mei. Daarbij kwamen destijds 19 leerlingen en twee leraren om het leven. De politie werd nadien hevig bekritiseerd. Ze zou te traag hebben gereageerd. Bij sneller ingrijpen zou ze meerdere levens hebben kunnen redden.
De ruim vier minuten durende video toont hoe de 18-jarige schutter, Salvador Ramos, met zijn pick-up truck crasht en Robb Elementary School binnengaat met een semiautomatisch geweer. Het geluid van AR-15 geweervuur is dan meer dan twee minuten te horen.
Enkele minuten later verschijnen politieagenten in beeld. Ze zoeken dekking aan het einde van een gang die naar de twee klaslokalen van de schutter leidt. Er gaan nog 77 minuten voorbij voordat ze de klaslokalen bestormen en een vuurgevecht met hem aangaan.
Uit een rapport in opdracht van het Texaanse ministerie voor Openbare Veiligheid bleek eerder deze maand dat een politieagent Ramos had kunnen neerschieten voordat hij de school binnenkwam. Hij aarzelde echter terwijl hij wachtte op toestemming van een superieur. Daarvan is overigens niets te zien op de videobeelden.
De Austin-American Statesman heeft niet onthuld hoe ze aan de video is gekomen, maar publiceerde een begeleidend bericht waarin de beslissing om hem te plaatsen werd verdedigd.
De gouverneur van Texas, Greg Abbott, en een wetgevend comité van de staat dat de schietpartij onderzoekt, hadden opgeroepen om de bewakingsbeelden openbaar te maken. De officier van justitie van Uvalde had daarentegen juist bezwaar gemaakt tegen de vrijgave.
Steven McCraw, hoofd van het ministerie voor Openbare Veiligheid, zei op Twitter dat hij "diep teleurgesteld" was door het besluit van de krant om de video te publiceren. McCraw vindt dat familieleden van de gesneuvelden en gewonden hem als eerste hadden moeten zien.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
8 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
10 uur geleden