Texaanse krant zet videobeelden online van schietpartij Uvalde
UVALDE (ANP/RTR) - De Texaanse krant Austin-American Statesman heeft dinsdag videobeelden online gezet van politieagenten die reageerden op de schietpartij op een basisschool in Uvalde in mei. Daarbij kwamen destijds 19 leerlingen en twee leraren om het leven. De politie werd nadien hevig bekritiseerd. Ze zou te traag hebben gereageerd. Bij sneller ingrijpen zou ze meerdere levens hebben kunnen redden.
De ruim vier minuten durende video toont hoe de 18-jarige schutter, Salvador Ramos, met zijn pick-up truck crasht en Robb Elementary School binnengaat met een semiautomatisch geweer. Het geluid van AR-15 geweervuur is dan meer dan twee minuten te horen.
Enkele minuten later verschijnen politieagenten in beeld. Ze zoeken dekking aan het einde van een gang die naar de twee klaslokalen van de schutter leidt. Er gaan nog 77 minuten voorbij voordat ze de klaslokalen bestormen en een vuurgevecht met hem aangaan.
Uit een rapport in opdracht van het Texaanse ministerie voor Openbare Veiligheid bleek eerder deze maand dat een politieagent Ramos had kunnen neerschieten voordat hij de school binnenkwam. Hij aarzelde echter terwijl hij wachtte op toestemming van een superieur. Daarvan is overigens niets te zien op de videobeelden.
De Austin-American Statesman heeft niet onthuld hoe ze aan de video is gekomen, maar publiceerde een begeleidend bericht waarin de beslissing om hem te plaatsen werd verdedigd.
De gouverneur van Texas, Greg Abbott, en een wetgevend comité van de staat dat de schietpartij onderzoekt, hadden opgeroepen om de bewakingsbeelden openbaar te maken. De officier van justitie van Uvalde had daarentegen juist bezwaar gemaakt tegen de vrijgave.
Steven McCraw, hoofd van het ministerie voor Openbare Veiligheid, zei op Twitter dat hij "diep teleurgesteld" was door het besluit van de krant om de video te publiceren. McCraw vindt dat familieleden van de gesneuvelden en gewonden hem als eerste hadden moeten zien.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
4 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
9 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
11 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
21 uur geleden