Texaanse krant zet videobeelden online van schietpartij Uvalde
UVALDE (ANP/RTR) - De Texaanse krant Austin-American Statesman heeft dinsdag videobeelden online gezet van politieagenten die reageerden op de schietpartij op een basisschool in Uvalde in mei. Daarbij kwamen destijds 19 leerlingen en twee leraren om het leven. De politie werd nadien hevig bekritiseerd. Ze zou te traag hebben gereageerd. Bij sneller ingrijpen zou ze meerdere levens hebben kunnen redden.
De ruim vier minuten durende video toont hoe de 18-jarige schutter, Salvador Ramos, met zijn pick-up truck crasht en Robb Elementary School binnengaat met een semiautomatisch geweer. Het geluid van AR-15 geweervuur is dan meer dan twee minuten te horen.
Enkele minuten later verschijnen politieagenten in beeld. Ze zoeken dekking aan het einde van een gang die naar de twee klaslokalen van de schutter leidt. Er gaan nog 77 minuten voorbij voordat ze de klaslokalen bestormen en een vuurgevecht met hem aangaan.
Uit een rapport in opdracht van het Texaanse ministerie voor Openbare Veiligheid bleek eerder deze maand dat een politieagent Ramos had kunnen neerschieten voordat hij de school binnenkwam. Hij aarzelde echter terwijl hij wachtte op toestemming van een superieur. Daarvan is overigens niets te zien op de videobeelden.
De Austin-American Statesman heeft niet onthuld hoe ze aan de video is gekomen, maar publiceerde een begeleidend bericht waarin de beslissing om hem te plaatsen werd verdedigd.
De gouverneur van Texas, Greg Abbott, en een wetgevend comité van de staat dat de schietpartij onderzoekt, hadden opgeroepen om de bewakingsbeelden openbaar te maken. De officier van justitie van Uvalde had daarentegen juist bezwaar gemaakt tegen de vrijgave.
Steven McCraw, hoofd van het ministerie voor Openbare Veiligheid, zei op Twitter dat hij "diep teleurgesteld" was door het besluit van de krant om de video te publiceren. McCraw vindt dat familieleden van de gesneuvelden en gewonden hem als eerste hadden moeten zien.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
7 uur geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
8 uur geleden