Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Texaanse krant zet videobeelden online van schietpartij Uvalde

Texaanse krant zet videobeelden online van schietpartij Uvalde

UVALDE (ANP/RTR) - De Texaanse krant Austin-American Statesman heeft dinsdag videobeelden online gezet van politieagenten die reageerden op de schietpartij op een basisschool in Uvalde in mei. Daarbij kwamen destijds 19 leerlingen en twee leraren om het leven. De politie werd nadien hevig bekritiseerd. Ze zou te traag hebben gereageerd. Bij sneller ingrijpen zou ze meerdere levens hebben kunnen redden.

De ruim vier minuten durende video toont hoe de 18-jarige schutter, Salvador Ramos, met zijn pick-up truck crasht en Robb Elementary School binnengaat met een semiautomatisch geweer. Het geluid van AR-15 geweervuur ​​is dan meer dan twee minuten te horen.

Enkele minuten later verschijnen politieagenten in beeld. Ze zoeken dekking aan het einde van een gang die naar de twee klaslokalen van de schutter leidt. Er gaan nog 77 minuten voorbij voordat ze de klaslokalen bestormen en een vuurgevecht met hem aangaan.

Uit een rapport in opdracht van het Texaanse ministerie voor Openbare Veiligheid bleek eerder deze maand dat een politieagent Ramos had kunnen neerschieten voordat hij de school binnenkwam. Hij aarzelde echter terwijl hij wachtte op toestemming van een superieur. Daarvan is overigens niets te zien op de videobeelden.

De Austin-American Statesman heeft niet onthuld hoe ze aan de video is gekomen, maar publiceerde een begeleidend bericht waarin de beslissing om hem te plaatsen werd verdedigd.

De gouverneur van Texas, Greg Abbott, en een wetgevend comité van de staat dat de schietpartij onderzoekt, hadden opgeroepen om de bewakingsbeelden openbaar te maken. De officier van justitie van Uvalde had daarentegen juist bezwaar gemaakt tegen de vrijgave.

Steven McCraw, hoofd van het ministerie voor Openbare Veiligheid, zei op Twitter dat hij "diep teleurgesteld" was door het besluit van de krant om de video te publiceren. McCraw vindt dat familieleden van de gesneuvelden en gewonden hem als eerste hadden moeten zien.

Meer uit Buitenland

Oman meldt twee buitenlandse doden bij neerhalen drones

SOHAR (ANP/AFP) - In Oman zijn twee buitenlanders om het leven gekomen als gevolg van het neerhalen van drones in Sohar. Volgens plaatselijke media vielen de drones of brokstukken ervan op een industrieterrein in de kustplaats. Daarbij vielen twee doden en meerdere gewonden.

22 minuten geleden
Trump bedreigt Iran opnieuw en zegt alle tijd te hebben

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social opnieuw de leiders van Iran bedreigd en zegt dat de VS "beschikken over ongeëvenaarde vuurkracht, onbeperkte munitie en zeeën van tijd".

43 minuten geleden
Saudi-Arabië meldt neerhalen drone op weg naar diplomatenwijk

RIYAD (ANP/AFP) - Het Saudische ministerie van Defensie heeft gemeld een drone te hebben onderschept die gericht was op de diplomatenwijk ten westen van het centrum van de hoofdstad Riyad. Elders in het land werden nog twee drones neergehaald.

1 uur geleden
Macron: Franse militair gedood 'tijdens een aanval' in Irak

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse militair is gedood "tijdens een aanval" in de regio Erbil in Iraaks-Koerdistan, zo maakte president Emmanuel Macron in de nacht van donderdag op vrijdag bekend op X.

3 uur geleden
VN-ambassadeur Iran: Iran wil Straat van Hormuz niet sluiten

NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Frankrijk: 6 militairen gewond geraakt bij droneaanval Noord-Irak

PARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.

9 uur geleden
Poolse president spreekt veto uit over toegang EU-defensieplan

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.

10 uur geleden