'Tevreden' Van Duijn kon niet tippen aan 'onmenselijke' Chinezen
TOKIO (ANP) - Celine van Duijn kijkt ondanks een wat minder optreden in de finale "met een tevreden gevoel" terug op haar olympische debuut. De 28-jarige van Duijn haalde de finale van de 10-metertoren, waarin er slechts een bijrol voor haar was weggelegd. De finale werd gedomineerd door de Chinese tieners Quan Hongchan en Chen Yuxi.
"Tevreden ben ik zeker, want ik kan terugkijken op een succesvol toernooi. Ik ben altijd heel kritisch, maar nu moet en kan ik tevreden zijn", aldus Van Duijn, die met een score van 287,70 als tiende eindigde.
"Het was niet de ideale finale. Maar ik was echt helemaal op en leeg na de afgelopen 24 uur, met ook nog een voorrondde en halve finale. Met het laatste beetje energie heb ik dit kunnen neerzetten. Mijn eerste twee sprongen waren niet scherp genoeg en mijn laatste drie wel oké. Ik heb geen grote fouten gemaakt, maar mijn landingen waren niet zo strak. Dat is ook mijn zwaktepunt."
Perfecte sprongen
Van Duijn sprak haar verbazing uit over de korte periode tussen de halve finale en finale. "Ik had er liever nog een nachtje over geslapen, want het is echt een aanslag op je lijf. Mijn schouders doen zeer en mijn kuiten zijn verzuurd."
Van Duijn had met verwondering gekeken naar de pas 14-jarige Quan en de een jaar oudere Chen, die vijf nagenoeg perfecte sprongen hadden. "Dat was onwerkelijk en bizar, ik heb er geen woorden voor wat zij laten zien. Zo klein, zo jong en zo explosief. Het is bijna onmenselijk, maar heel gaaf om te zien", aldus de Nederlandse.
Tot rust komen
"Het was pas de eerste keer dat Quan meedeed en ik haar zag. Maar we zijn het wel gewend; als er Chinezen aanwezig zijn, dan winnen ze alles. De aanwas van Chinezen kunnen we niet vergelijken met ons. Schoonspringen is in Nederland zo klein, terwijl ze er in China zo nog dertig in de rij hebben staan die op dit niveau kunnen presteren."
Van Duijn, die van plan is eerdaags een olympische tatoeage te laten zetten, is voornemens door te gaan met haar sport. "Op dit moment is het even belangrijk tot rust te komen en weer helemaal op te laden. In principe kijk ik hoe het gaat lopen en hoe ik me mentaal en fysiek voel. Maar in principe zie ik nog genoeg uitdaging."
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
5 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
6 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
7 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
20 uur geleden