Tevreden Slot ziet Feyenoord efficiënt met kansen omspringen
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot zag Feyenoord tegen Sjachtar Donetsk (7-1) eindelijk eens zuinig omspringen met de kansen. "We zijn uiterst effectief geweest", zei hij. "Alle schoten vlogen er zo'n beetje in. Dat moest ook wel een keer, want je kan niet maar kansen blijven missen."
Slot was verbaasd over de ruime zege van Feyenoord. "Want ik vind Sjachtar een goede ploeg hebben", stelde hij. "Maar ze krijgen in Oekraïne niet deze tegenstand. En we weten hoe dat komt", doelde hij op de oorlog met Rusland die veel topspelers deed besluiten te vertrekken.
"Natuurlijk helpt deze zege voor het duel met Ajax", zei Slot. "Dit geeft veel vertrouwen. Maar dat zelfvertrouwen hadden we wel. Maar ik zie ook dat Ajax onder trainer Heitinga weer het niveau heeft dat het in het begin van het seizoen onder Schreuder ook had. Ajax heeft weer een goede ploeg." Zondag is de topper in de Eredivisie in de Johan Cruijff ArenA.
Slot vestigde een clubrecord met een vijftiende Europese zege. Bert van Marwijk en Ernst Happel bleven bij Feyenoord steken op veertien internationale overwinningen "Natuurlijk ben ik trots dat ik bij een club met zo'n grote historie een record heb gepakt", zei Slot. "Maar Van Marwijk en Happel speelden wel in grotere competities. Wij versloegen vorig seizoen Drita in de voorronden van de Conference League. Maar dat weet over honderd jaar niemand meer als ik dat record nog heb."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.
6 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).
8 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey wil zich de komende weken manifesteren als de eerste spits van Oranje. Met zijn drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Manchester City van zondag lijkt bondscoach Xavi Hernández nauwelijks nog om de aanvaller van Sunderland heen te kunnen.
8 uur geleden