Tevreden Koeman baalt van rode kaart Piqué
BARCELONA (ANP) - Over het geheel genomen keek Ronald Koeman dinsdag tevreden terug op het duel in de Champions League tussen FC Barcelona en het Hongaarse Ferencvaros. "Bij vlagen speelden we goed voetbal en we hebben laten zien dat we mensen hebben die doelpunten kunnen maken", zei de coach wiens team zaterdag nog met 1-0 verloor bij Getafe. Een schaduw op de 5-1-zege vormde de rode kaart voor verdediger Gerard Piqué. "Te zwaar bestraft", oordeelde de coach van Barcelona.
Piqué werd 20 minuten voor tijd uit het veld gestuurd door de Zwitserse scheidsrechter Sandro Schärer nadat hij Ferencvaros-aanvaller Tpkmac Nguen aan het shirt naar de grond had getrokken. "Het is een overtreding, een strafschop en een gele kaart. Ik begrijp deze beslissing niet", zei de Nederlander, die volgende week Piqué in de uitwedstrijd tegen Juventus moet missen.
Lionel Messi werd de eerste speler die in zestien opeenvolgende seizoenen heeft gescoord in de Champions League. De andere doelpunten kwamen op naam van Ansu Fati, Philippe Coutinho, Pedri en Ousmane Dembélé. "Over het geheel genomen ben ik tevreden, al zakten we soms even in. Maar als er nog twijfels waren over onze doelpuntenmakers, dan hebben we in ieder geval laten zien dat dat wel goed zit. Met dank ook aan Messi met een doelpunt en twee assists."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
7 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
7 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
9 uur geleden