Tevreden Koeman baalt van rode kaart Piqué
BARCELONA (ANP) - Over het geheel genomen keek Ronald Koeman dinsdag tevreden terug op het duel in de Champions League tussen FC Barcelona en het Hongaarse Ferencvaros. "Bij vlagen speelden we goed voetbal en we hebben laten zien dat we mensen hebben die doelpunten kunnen maken", zei de coach wiens team zaterdag nog met 1-0 verloor bij Getafe. Een schaduw op de 5-1-zege vormde de rode kaart voor verdediger Gerard Piqué. "Te zwaar bestraft", oordeelde de coach van Barcelona.
Piqué werd 20 minuten voor tijd uit het veld gestuurd door de Zwitserse scheidsrechter Sandro Schärer nadat hij Ferencvaros-aanvaller Tpkmac Nguen aan het shirt naar de grond had getrokken. "Het is een overtreding, een strafschop en een gele kaart. Ik begrijp deze beslissing niet", zei de Nederlander, die volgende week Piqué in de uitwedstrijd tegen Juventus moet missen.
Lionel Messi werd de eerste speler die in zestien opeenvolgende seizoenen heeft gescoord in de Champions League. De andere doelpunten kwamen op naam van Ansu Fati, Philippe Coutinho, Pedri en Ousmane Dembélé. "Over het geheel genomen ben ik tevreden, al zakten we soms even in. Maar als er nog twijfels waren over onze doelpuntenmakers, dan hebben we in ieder geval laten zien dat dat wel goed zit. Met dank ook aan Messi met een doelpunt en twee assists."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB doet aangifte van groepsbelediging tegen personen die zich online racistisch hebben uitgelaten over Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dat meldt de voetbalbond vrijdag.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.
10 uur geledenNAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.
11 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Algerijnse sterspeler Riyad Mahrez stopt als international. Algerije werd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag uitgeschakeld op het WK voetbal na een nederlaag tegen Zwitserland (0-2). "Dit was mijn laatste wedstrijd voor Algerije", zei de aanvoerder.
12 uur geleden