
Tevreden Brouwer heeft Zverev laten werken voor de zege
LONDEN (ANP) - Gijs Brouwer kijkt met een goed gevoel terug op zijn debuut op Wimbledon. De nummer 153 van de wereld was dicht bij setwinst tegen de Duitser Alexander Zverev, maar verloor toch in drie sets.
"Ik heb goed gespeeld en het was een goede wedstrijd. Ik maakte het redelijk spannend en ik heb hem denk ik een moeilijke wedstrijd bezorgd", keek Brouwer terug op de nederlaag van 6-4 7-6 (4) 7-6 (5). "Ik heb wat kansjes gecreëerd, vooral in de tweede set, maar die heb ik niet gepakt. Jongens als Zverev missen niet net dat ene forehandje in de tiebreak, die ik wél miste."
Brouwer begon sterk op Court 1 en domineerde in de beginfase de rally's met afwisselend tennis. "Ik was best wel ontspannen en ben niet iemand die bezwijkt onder de spanning. Ik ben heel nuchter opgegroeid."
Voorronden
Vorige week wist Brouwer drie kwalificatiewedstrijden te winnen. Die werden gespeeld op het nabijgelegen Roehampton. De voorronden worden daar gespeeld om het gras op Wimbledon te sparen voor het hoofdtoernooi.
"Dit was een wereld van verschil. Daar was het een groot grasveld, waar gewoon een paar banen zijn aangelegd en doeken zijn aangebracht. Van twintig man langs de kant speelde ik ineens voor een stadion waar weet ik veel hoeveel man in kunnen. Court 1 is een gave baan en ik stond al een paar dagen te trappelen om te spelen. Het oponthoud door de regen vond ik niet heel erg, want door de kwalificaties was het toch al een lang verblijf. Ik heb genoten van de afgelopen week op een prachtig toernooi. Hopelijk geeft dit mij ook weer een mentale boost voor de toekomst."
Deelname ATP-toernooi
Waar voor veel spelers het grasseizoen er na Wimbledon op zit, gaat Brouwer nog even door op de ondergrond. Hij doet half juli mee aan het ATP-toernooi van Newport in de Verenigde Staten, waar hij vooralsnog op de reservelijst staat.
Meer uit Sport
PORTRUSH (ANP/AFP) - Golfer Scottie Scheffler heeft op de tweede dag van het Brits Open de leiding genomen. De Amerikaanse nummer 1 van de wereld en olympisch kampioen noteerde op de Royal Portrush in Noord-Ierland een ronde van 64 slagen, zeven onder par. Scheffler staat halverwege op tien onder par, één slag voor op de Brit Matthew Fitzpatrick.
2 uur geledenBERGEN (ANP) - Nsikak Ekpo is als tweede geëindigd op de 100 meter van de Europese kampioenschappen voor atleten jonger dan 23 jaar. De 22-jarige Nederlander finishte in 10,30 in het Noorse Bergen. Hij bleef in de finale iets boven zijn persoonlijk record (10,23). De winst ging naar de Fransman Jeff Erius (10,28).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het WK beachvolleybal vindt in 2027 van 20 tot en met 29 augustus plaats in Nederland. Het toernooi wordt in ieder geval gehouden in Den Haag, Rotterdam en Apeldoorn, meldt de internationale volleybalbond FIVB en de Nederlandse volleybalbond Nevobo. Hoogstwaarschijnlijk komt daar nog een vierde speelstad bij.
6 uur geledenPEYRAGUDES (ANP) - Tadej Pogacar heeft in de Tour de France ook de klimtijdrit naar Peyragudes gewonnen. De Sloveense geletruidrager was in de dertiende etappe, een individuele tijdrit van 10,9 kilometer, met een tijd van 23.00 minuten ruim sneller dan Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Primoz Roglic.
7 uur geledenOLSENE (ANP) - Nienke Veenhoven heeft de tweede etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. De wielrenster van Visma - Lease a Bike was de snelste in een massasprint van een rit over 127 kilometer met start en aankomst in het Belgische Olsene. De 21-jarige Veenhoven, geboren in Oostzaan, boekte haar eerste profzege.
7 uur geledenBUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Tennisser Guy den Ouden heeft de halve finales van het Dutch Open Tournament bereikt. De als tweede geplaatste Nederlander versloeg op het gravel in Bunschoten-Spakenburg de Belg Gauthier Onclin met 6-2 6-3.
9 uur geledenLOUDENVIELLE (ANP) - Mattéo Vercher is als eerste renner vertrokken in de individuele klimtijdrit in de Tour de France. De Fransman van Team TotalEnergies staat laatste in het algemeen klassement en vertrok om 13.10 uur als eerste renner in de dertiende etappe. Roel van Sintmaartensdijk vertrekt als derde om 13.12 uur. Geletruidrager Tadej Pogacar vertrekt als laatste renner om 17.05 uur.
10 uur geleden