Tevreden Brouwer heeft Zverev laten werken voor de zege
LONDEN (ANP) - Gijs Brouwer kijkt met een goed gevoel terug op zijn debuut op Wimbledon. De nummer 153 van de wereld was dicht bij setwinst tegen de Duitser Alexander Zverev, maar verloor toch in drie sets.
"Ik heb goed gespeeld en het was een goede wedstrijd. Ik maakte het redelijk spannend en ik heb hem denk ik een moeilijke wedstrijd bezorgd", keek Brouwer terug op de nederlaag van 6-4 7-6 (4) 7-6 (5). "Ik heb wat kansjes gecreëerd, vooral in de tweede set, maar die heb ik niet gepakt. Jongens als Zverev missen niet net dat ene forehandje in de tiebreak, die ik wél miste."
Brouwer begon sterk op Court 1 en domineerde in de beginfase de rally's met afwisselend tennis. "Ik was best wel ontspannen en ben niet iemand die bezwijkt onder de spanning. Ik ben heel nuchter opgegroeid."
Voorronden
Vorige week wist Brouwer drie kwalificatiewedstrijden te winnen. Die werden gespeeld op het nabijgelegen Roehampton. De voorronden worden daar gespeeld om het gras op Wimbledon te sparen voor het hoofdtoernooi.
"Dit was een wereld van verschil. Daar was het een groot grasveld, waar gewoon een paar banen zijn aangelegd en doeken zijn aangebracht. Van twintig man langs de kant speelde ik ineens voor een stadion waar weet ik veel hoeveel man in kunnen. Court 1 is een gave baan en ik stond al een paar dagen te trappelen om te spelen. Het oponthoud door de regen vond ik niet heel erg, want door de kwalificaties was het toch al een lang verblijf. Ik heb genoten van de afgelopen week op een prachtig toernooi. Hopelijk geeft dit mij ook weer een mentale boost voor de toekomst."
Deelname ATP-toernooi
Waar voor veel spelers het grasseizoen er na Wimbledon op zit, gaat Brouwer nog even door op de ondergrond. Hij doet half juli mee aan het ATP-toernooi van Newport in de Verenigde Staten, waar hij vooralsnog op de reservelijst staat.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
2 uur geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
3 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
5 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
21 uur geleden