Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teuns: altijd gedroomd van winnen Waalse Pijl

Teuns: altijd gedroomd van winnen Waalse Pijl

HOEI (ANP) - De Belgische wielrenner Dylan Teuns zag op de Muur van Hoei een droom uitkomen. De 30-jarige renner van Bahrain Victorious schreef de Waalse Pijl op zijn naam, als eerste Belg sinds Philippe Gilbert in 2011.

"Ik heb hier geen woorden voor, ongelooflijk", stamelde Teuns, die vijfvoudig winnaar Alejandro Valverde versloeg op de steile klim. "Ik heb hier stiekem altijd van gedroomd. Ik wist waar Valverde ongeveer zou gaan versnellen, hij doet het vaak op dezelfde plaats. Dat was voor mij ook perfect. Ik voelde dat ik nog iets over had en heb gewoon doorgezet", zei Teuns, die Valverde nog even naast zich zag komen, maar in de laatste meters weer wegreed bij de 41-jarige Spanjaard.

"Ik ben nog nooit zo sterk geweest in het voorjaar", zei de Belg, die zesde werd in de Ronde van Vlaanderen, tiende in de Amstel Gold Race en achtste in de Brabantse Pijl. "In de zomer ben ik altijd goed, maar in het voorjaar ben ik soms super en soms minder. Nu presteer ik heel constant. Gisteren was het vijf jaar geleden dat ik derde werd in de Waalse Pijl. Ik ben er altijd in blijven geloven dat het op een dag nog eens zou lukken om deze wedstrijd te winnen."

Tour de France

Teuns won de afgelopen jaren twee keer een etappe in de Tour de France, eenmaal op de steile Planche des Belles Filles. "Maar dat was anders, ik was mee in een ontsnapping. Hier bereikte ik met alle grote namen de voet van de slotklim. Het is alles of niets op de Muur. Je moet de benen hebben zoals vandaag, anders wordt het niks."

Teuns zei groot respect te hebben voor Valverde. "Vijf jaar geleden stond ik naast hem op het podium, nadat ik hem niet had kunnen volgen. Nu lukt dat wel en win ik. Als eerste Belg sinds Philippe Gilbert. Toen stond ik hier nog als toeschouwer, met een van mijn beste vrienden."

Meer uit Sport

Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

3 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

3 uur geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

3 uur geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

5 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

6 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

7 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

7 uur geleden