Teunissen moet wielertalent Girmay door voorjaar loodsen
MILAAN (ANP) - Mike Teunissen weet wat hem zaterdag in Milaan-Sanremo te doen staat: zijn kopman Biniam Girmay zo lang mogelijk bijstaan in de finale van de eerste wielerklassieker van dit voorjaar. De geboren Limburger is sinds dit jaar bij zijn nieuwe ploeg Intermarché-Circus-Wanty meer dan teamgenoot van het Afrikaanse toptalent dat vorig jaar doorbrak met onder meer winst in Gent-Wevelgem. "Aan de voet van de Poggio moet ik er nog bijzitten", kent Teunissen zijn opdracht.
De nog licht verkouden Teunissen werd woensdag in Milaan-Turijn "uit voorzorg" aan de kant gehouden, maar maakt zich geen zorgen over zijn deelname aan Milaan-Sanremo. Samen met Girmay uiteraard, want ze zijn dit voorjaar aan elkaar gekoppeld. Samen reden ze al wedstrijden op Mallorca, gevolgd door de Ronde van Valencia en Tirreno-Adriatico. Teunissen leerde 'Bini' inmiddels goed kennen. "Aan de ene kant is hij een heel rustige jongen die niet meteen het hoogste woord heeft. Maar als kopman geeft hij duidelijk aan wat hij wil en hoe het moet."
Na acht jaar bij de Nederlandse teams LottoNL-Jumbo, Sunweb en Jumbo-Visma koos Teunissen voor een ploeg die in 2021 toetrad tot de WorldTour, de hoogste categorie van de wielerteams, en het afgelopen jaar een uitstekend seizoen beleefde mede dankzij Girmay. De pas 22-jarige Eritreër won ook nog een rit in de Giro d'Italia waarin hij in totaal zes keer bij de eerst tien eindigde. Na zijn zege in de tiende etappe blesseerde hij zich aan een oog nadat de kurk van de champagnefles in zijn gezicht was beland en moest hij opgeven.
Veel koersen
Teunissen, al enige jaren wonend in het Brabantse Rosmalen, is zaterdag al toe aan zijn 24e koersdag in het nog prille wielerjaar. De 30-jarige Limburger gedijt goed in de aanpak van zijn nieuwe Belgische team. "Deze ploeg gelooft in zoveel mogelijk koersen", meldt hij vanuit Milaan na een voorbereiding zonder hoogtestages. Dat was bij Jumbo-Visma, zijn vorige werkgever, wel anders. "Alleen vorig jaar ben ik al drie keer op hoogtestage geweest. Ik denk dat deze aanpak me ligt. Ik heb een paar keer meegemaakt dat ik lang op hoogte had getraind en vervolgens ziek werd of een blessure opliep. Dan was het voorjaar zo maar voorbij zonder dat je veel gekoerst had."
Of het de goede werkwijze is moet blijken. "Straks, na Parijs-Roubaix en de Amstel Gold Race kunnen we de balans opmaken." Met, zo hoopt de ploeg, een aantal zeges voor Girmay. "Ik moet hem bijstaan in de breedste zin van het woord, daar ben ik voor aangenomen. In sprints, maar net zo goed onderweg in de klassiekers." Zoals zaterdag: "Bini moet tot de Poggio zo min mogelijk op kop hebben gereden."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
4 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.
6 uur geleden