Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teunissen moet wielertalent Girmay door voorjaar loodsen

Teunissen moet wielertalent Girmay door voorjaar loodsen

MILAAN (ANP) - Mike Teunissen weet wat hem zaterdag in Milaan-Sanremo te doen staat: zijn kopman Biniam Girmay zo lang mogelijk bijstaan in de finale van de eerste wielerklassieker van dit voorjaar. De geboren Limburger is sinds dit jaar bij zijn nieuwe ploeg Intermarché-Circus-Wanty meer dan teamgenoot van het Afrikaanse toptalent dat vorig jaar doorbrak met onder meer winst in Gent-Wevelgem. "Aan de voet van de Poggio moet ik er nog bijzitten", kent Teunissen zijn opdracht.

De nog licht verkouden Teunissen werd woensdag in Milaan-Turijn "uit voorzorg" aan de kant gehouden, maar maakt zich geen zorgen over zijn deelname aan Milaan-Sanremo. Samen met Girmay uiteraard, want ze zijn dit voorjaar aan elkaar gekoppeld. Samen reden ze al wedstrijden op Mallorca, gevolgd door de Ronde van Valencia en Tirreno-Adriatico. Teunissen leerde 'Bini' inmiddels goed kennen. "Aan de ene kant is hij een heel rustige jongen die niet meteen het hoogste woord heeft. Maar als kopman geeft hij duidelijk aan wat hij wil en hoe het moet."

Na acht jaar bij de Nederlandse teams LottoNL-Jumbo, Sunweb en Jumbo-Visma koos Teunissen voor een ploeg die in 2021 toetrad tot de WorldTour, de hoogste categorie van de wielerteams, en het afgelopen jaar een uitstekend seizoen beleefde mede dankzij Girmay. De pas 22-jarige Eritreër won ook nog een rit in de Giro d'Italia waarin hij in totaal zes keer bij de eerst tien eindigde. Na zijn zege in de tiende etappe blesseerde hij zich aan een oog nadat de kurk van de champagnefles in zijn gezicht was beland en moest hij opgeven.

Veel koersen

Teunissen, al enige jaren wonend in het Brabantse Rosmalen, is zaterdag al toe aan zijn 24e koersdag in het nog prille wielerjaar. De 30-jarige Limburger gedijt goed in de aanpak van zijn nieuwe Belgische team. "Deze ploeg gelooft in zoveel mogelijk koersen", meldt hij vanuit Milaan na een voorbereiding zonder hoogtestages. Dat was bij Jumbo-Visma, zijn vorige werkgever, wel anders. "Alleen vorig jaar ben ik al drie keer op hoogtestage geweest. Ik denk dat deze aanpak me ligt. Ik heb een paar keer meegemaakt dat ik lang op hoogte had getraind en vervolgens ziek werd of een blessure opliep. Dan was het voorjaar zo maar voorbij zonder dat je veel gekoerst had."

Of het de goede werkwijze is moet blijken. "Straks, na Parijs-Roubaix en de Amstel Gold Race kunnen we de balans opmaken." Met, zo hoopt de ploeg, een aantal zeges voor Girmay. "Ik moet hem bijstaan in de breedste zin van het woord, daar ben ik voor aangenomen. In sprints, maar net zo goed onderweg in de klassiekers." Zoals zaterdag: "Bini moet tot de Poggio zo min mogelijk op kop hebben gereden."

Meer uit Sport

Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

6 uur geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

8 uur geleden
McLaren slaat eerste besloten testdag Formule 1 in Barcelona over

WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."

9 uur geleden
Tweevoudig winnaar Sinner soepel naar derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.

10 uur geleden
Australische wielrenner Vine grijpt macht in Tour Down Under

URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.

12 uur geleden
Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

1 dag geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

1 dag geleden