Tete verruilt Olympique Lyon voor Premier League-club Fulham
LYON (ANP) - Kenny Tete verruilt de Franse topclub Olympique Lyon voor het Engelse Fulham, dat afgelopen seizoen promoveerde naar de Premier League. De 24-jarige rechtsback heeft in Londen voor vier jaar getekend, met een optie voor een extra jaar.
"Ik hoorde van de interesse van Fulham en ik was meteen erg enthousiast. Ik sprak met mensen om me heen en wist al snel dat ik Lyon wilde verlaten om naar Fulham te verkassen", aldus Tete. "De club is weer terug in de Premier League en ik zal 100 procent geven om ons daar te houden."
Afgelopen seizoen speelde Terence Kongolo op huurbasis voor Fulham en in het verleden kwamen onder anderen Edwin van der Sar en Ryan Babel uit voor de historische club.
Oud-Ajacied Tete speelde sinds 2017 bij Lyon, waar hij ploeggenoot was van Memphis Depay. Lyon reikte afgelopen seizoen tot de halve finales van de Champions League, waarin Bayern München met 3-0 te sterk was.
Fulham eindigde afgelopen seizoen als vierde in het Championship en verzekerde zich via de play-offs van promotie. In de finale werd Brentford verslagen.
Tete, dertienvoudig international, behoorde tot de selectie van Oranje tijdens de afgelopen twee wedstrijden in de Nations League.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
1 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
1 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
1 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
1 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
5 uur geleden