Tete verruilt Olympique Lyon voor Premier League-club Fulham
LYON (ANP) - Kenny Tete verruilt de Franse topclub Olympique Lyon voor het Engelse Fulham, dat afgelopen seizoen promoveerde naar de Premier League. De 24-jarige rechtsback heeft in Londen voor vier jaar getekend, met een optie voor een extra jaar.
"Ik hoorde van de interesse van Fulham en ik was meteen erg enthousiast. Ik sprak met mensen om me heen en wist al snel dat ik Lyon wilde verlaten om naar Fulham te verkassen", aldus Tete. "De club is weer terug in de Premier League en ik zal 100 procent geven om ons daar te houden."
Afgelopen seizoen speelde Terence Kongolo op huurbasis voor Fulham en in het verleden kwamen onder anderen Edwin van der Sar en Ryan Babel uit voor de historische club.
Oud-Ajacied Tete speelde sinds 2017 bij Lyon, waar hij ploeggenoot was van Memphis Depay. Lyon reikte afgelopen seizoen tot de halve finales van de Champions League, waarin Bayern München met 3-0 te sterk was.
Fulham eindigde afgelopen seizoen als vierde in het Championship en verzekerde zich via de play-offs van promotie. In de finale werd Brentford verslagen.
Tete, dertienvoudig international, behoorde tot de selectie van Oranje tijdens de afgelopen twee wedstrijden in de Nations League.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - FC Twente heeft in een verhitte Twentse derby met 2-0 gewonnen op bezoek bij Heracles Almelo. Het duel werd tijdelijk stilgelegd, er was een omstreden rode kaart en de videoscheidsrechter moest meerdere keren ingrijpen. Thomas van den Belt en Ricky van Wolfswinkel scoorden voor de bezoekers.
53 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is na een 2-1-zege thuis tegen FC Utrecht naar de vijftiende plaats van de Eredivisie gestegen. Het was de vierde competitiezege van het elftal van trainer Ricky Kruys. FC Utrecht staat na de zevende nederlaag van het seizoen op de tiende plaats.
1 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
3 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
18 uur geleden