Tete verruilt Olympique Lyon voor Premier League-club Fulham
LYON (ANP) - Kenny Tete verruilt de Franse topclub Olympique Lyon voor het Engelse Fulham, dat afgelopen seizoen promoveerde naar de Premier League. De 24-jarige rechtsback heeft in Londen voor vier jaar getekend, met een optie voor een extra jaar.
"Ik hoorde van de interesse van Fulham en ik was meteen erg enthousiast. Ik sprak met mensen om me heen en wist al snel dat ik Lyon wilde verlaten om naar Fulham te verkassen", aldus Tete. "De club is weer terug in de Premier League en ik zal 100 procent geven om ons daar te houden."
Afgelopen seizoen speelde Terence Kongolo op huurbasis voor Fulham en in het verleden kwamen onder anderen Edwin van der Sar en Ryan Babel uit voor de historische club.
Oud-Ajacied Tete speelde sinds 2017 bij Lyon, waar hij ploeggenoot was van Memphis Depay. Lyon reikte afgelopen seizoen tot de halve finales van de Champions League, waarin Bayern München met 3-0 te sterk was.
Fulham eindigde afgelopen seizoen als vierde in het Championship en verzekerde zich via de play-offs van promotie. In de finale werd Brentford verslagen.
Tete, dertienvoudig international, behoorde tot de selectie van Oranje tijdens de afgelopen twee wedstrijden in de Nations League.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
10 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
12 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
1 dag geleden