Teststraat Schiphol dicht vanwege schaarste testcapaciteit
SCHIPHOL (ANP) - De coronateststraat op Schiphol is vanaf zaterdag dicht. Volgens Schiphol heeft het kabinet besloten tot de tijdelijke sluiting om de schaarse testcapaciteit nu in te zetten op de plekken waar dat het meest nodig is.
"Wel hoopt Schiphol dat er op korte termijn meer testcapaciteit beschikbaar komt. Die draagt bij aan het perspectief voor reizigers. Idealiter wordt getest voorafgaand aan de reis vanuit risicogebieden," zo meldt de luchthaven vrijdagavond.
"Daarmee kan de noodzaak tot reisverboden en quarantainemaatregelen worden verlaagd. In afwachting van zo'n internationaal georganiseerde aanpak kan testen bij aankomst een alternatief zijn als er voldoende testcapaciteit is."
Vierhonderd mensen per dag
Toen de teststraat op 13 augustus openging, konden er zo'n vierhonderd mensen per dag worden getest. Onlangs werd al duidelijk dat door het capaciteitsprobleem op sommige plaatsen de teststraat op Schiphol niet kon doorgroeien of de openingstijden zou kunnen verruimen. De huidige openingstijden zijn van 06.00 uur tot 18.00 uur, iets waar in de Tweede Kamer veel kritiek op is omdat ook buiten die tijden vliegtuigen landen op de luchthaven.
Het kabinet gebruikte de teststraat op Schiphol onder meer als proef met het testen van mensen die geen klachten hebben. Minister Hugo de Jonge heeft vrijdagavond aan de Tweede Kamer laten weten dat deze proef "komend weekend wordt afgerond". De gegevens die door het testen zijn verzameld, worden geƫvalueerd. Op basis daarvan zal het kabinet kijken of en hoe het verder gaat met het testen van inkomende reizigers op luchthavens.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
1 dag geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
1 dag geleden