
Testrace voor De Vries in Formule 1-bolide Mercedes
ABU DHABI (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries stapt nog dit jaar voor het eerst in een Formule 1-bolide. De Fries rijdt volgende week in de traditionele testraces aan het einde van het seizoen in Abu Dhabi in de kampioensauto van Mercedes.
De Vries kroonde zich in 2019 tot wereldkampioen in de Formule 2. Het lukte hem niet een stoeltje te bemachtigen in de Formule 1 en hij koos voor een vervolg van zijn racecarrière in de Formule E. De Vries reed afgelopen jaar voor het fabrieksteam van Mercedes in de elektrische autosportklasse.
Mercedes wees de Belg Stoffel Vandoorne, ook actief in de Formule E, aan als tweede rijder voor de zogeheten Young Driver Test op het circuit van Yas Marina in Abu Dhabi op 15 december.
Opgewonden gevoel
"Het zorgt bij mij voor een enorm opgewonden gevoel. Uiteindelijk heb ik nog nooit in een Formule 1-auto getest. Ik kan niet ontkennen dat dit de droom is voor iedere coureur, om in de koningsklasse te rijden of er in ieder geval iets van mee te krijgen", zei de 25-jarige De Vries in De Telegraaf.
De coureur is al in Abu Dhabi voor een verplichte quarantaine van 48 uur vanwege de coronapandemie. Hij moet nog eenmaal een negatieve test op het virus overleggen om definitief groen licht te krijgen.
"Mercedes is zo extreem dominant. Mensen hebben het misschien niet altijd door, maar de auto's gaan vandaag de dag zo ongelooflijk hard. De reglementen gaan na 2021 veranderen, dus dit zullen waarschijnlijk de beste Formule 1-auto's ooit zijn. Dat maakt deze kans extra fantastisch", aldus De Vries.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Na warmterecords op de eerste dagen van Wimbledon kampt het grandslamtoernooi in Londen woensdagochtend met regen. De start van de wedstrijden op de buitenbanen is met minimaal 45 minuten uitgesteld. De partijen zouden aanvankelijk om 11.00 uur (lokale tijd) beginnen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
1 dag geleden