Testlocatie zorgverleners in garage bij Topsportcentrum Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De GGD in Rotterdam gaat de parkeergarage nabij het Topsportcentrum in Rotterdam inrichten als testlocatie voor zorgmedewerkers met klachten die passen bij het coronavirus. Komende dinsdag kunnen de eerste zorgmedewerkers getest worden. Daarnaast zet de GGD Rotterdam-Rijnmond ook een bus als mobiele testlocatie in. Deze bus bezoekt dagelijks een andere zorgorganisatie. Medewerkers van de zorgorganisaties worden door hun werkgever verwezen naar de extra testlocaties.
Minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) maakte dinsdag bekend dat er een ruimer testbeleid komt voor zorgverleners. De parkeergarage in Topsportcentrum Rotterdam wordt ingericht als drive-in locatie. In de eigen auto van de zorgverlener neemt een GGD-medewerker de test af.
"Onze testcapaciteit is hiermee uitgebreid, waardoor meer zorgmedewerkers die in onze regio werken getest kunnen worden', vertelt Saskia Baas (directeur Publieke Gezondheid). Veel zorgorganisaties testen hun eigen personeel al en er zijn organisaties die afspraken hebben met laboratoria. "Het is goed dat dit al gebeurt. De extra locaties die wij nu opzetten zijn hier een aanvulling op. Doordat een team van de GGD meerdere testen achter elkaar afneemt, is het bovendien een efficiënte manier van testen."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie vindt dat de Stint-producenten in 2014 onterecht hebben besloten de noodstopvoorziening van de Stint te halen. De Stints waren sinds de introductie in 2011 voorzien van een noodknop. Drie jaar later besloot de Stint-fabrikant de voorziening te verwijderen.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarwisseling kan bijzonder zwaar worden voor dieren omdat mensen voor het laatst consumentenvuurwerk mogen afsteken, vreest de Dierenbescherming. De organisatie is bang "dat mensen het er bij die laatste keer nog even flink van zullen nemen". Dit zou kunnen leiden tot "meer dierenleed dan ooit".
44 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De oppositie in Curaçao wil dat premier Gilmar 'Pik' Pisas optreedt om het luchtruim boven het land te beschermen. Parlementariër Giselle Mc William, leider van de oppositiepartij MAN-PIN, vindt dat Pisas de Verenigde Staten en Venezuela moet dwingen "om ons luchtruim en grondgebied te respecteren".
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Stint had al sinds mei 2017 problemen met de gashendel, die door een gebroken terugkeerveer kon blijven hangen. Daardoor kon de elektrische bolderkar blijven doorrijden bij het afremmen. Stint-ontwerper Peter Noorlander bagatelliseerde het probleem door te doen alsof het minder vaak voorkwam, zei de officier van justitie maandag in de Stint-zaak in de rechtbank in Den Bosch.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Marco Borsato maakt een reuzensprong in de Top 2000 nu hij is vrijgesproken van ontucht. De vijf liedjes die het meest zijn gestegen, zijn allemaal van hem, en allemaal gaan ze meer dan duizend plekken omhoog. Zo stijgt het lied Zij van plaats 1566 naar 116.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is maandagochtend rond 06.30 uur beklad met rode verf. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Het Parool. De woordvoerder zegt maandagmiddag dat de verf is verwijderd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Nederlands persoon is gewond geraakt tijdens de aanslag bij het Australische Bondi Beach op zondag. Dat meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De persoon heeft een dubbele nationaliteit; naast de Nederlandse is onbekend welke andere nationaliteit de persoon bezit.
3 uur geleden