Testlocatie Terschelling ook zondag open
MIDSLAND (ANP) - De extra locatie op Terschelling waar inwoners en toeristen zich kunnen laten testen op het coronavirus gaat ook zondag open. Vanaf 13.00 tot 15.00 uur kunnen mensen met milde klachten terecht in het kerkgebouw in Midsland waar de tests worden afgenomen. Zondagochtend is in het gebouw eerst een kerkdienst.
De uitslagen van de tests die zondag worden afgenomen zijn op z'n vroegst maandag bekend, meldt de Friese GGD. Maandagochtend is de teststraat van 09.00 tot 11.30 uur ook open. Wie geen klachten heeft hoeft zich niet te laten testen, aldus de GGD die geen heel grote toeloop meer verwacht.
De extra teststraat is vlak bij jongerencamping Appelhof. Zeker acht jongeren die op de camping zijn geweest, hebben het virus opgelopen. De tests op donderdag brachten nog een geval aan het licht, maar het is niet bekend of dat een campinggast, een andere toerist of een eilander is. Ook zaterdagavond meldde de GGD nog een positieve testuitslag. De camping gaat maandag dicht. De GGD raadt jongeren die de afgelopen weken op camping Appelhof waren en na thuiskomst klachten krijgen aan thuis te blijven en zich te laten testen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
6 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
6 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
6 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
9 uur geleden