Testlocatie Terschelling ook zondag open
MIDSLAND (ANP) - De extra locatie op Terschelling waar inwoners en toeristen zich kunnen laten testen op het coronavirus gaat ook zondag open. Vanaf 13.00 tot 15.00 uur kunnen mensen met milde klachten terecht in het kerkgebouw in Midsland waar de tests worden afgenomen. Zondagochtend is in het gebouw eerst een kerkdienst.
De uitslagen van de tests die zondag worden afgenomen zijn op z'n vroegst maandag bekend, meldt de Friese GGD. Maandagochtend is de teststraat van 09.00 tot 11.30 uur ook open. Wie geen klachten heeft hoeft zich niet te laten testen, aldus de GGD die geen heel grote toeloop meer verwacht.
De extra teststraat is vlak bij jongerencamping Appelhof. Zeker acht jongeren die op de camping zijn geweest, hebben het virus opgelopen. De tests op donderdag brachten nog een geval aan het licht, maar het is niet bekend of dat een campinggast, een andere toerist of een eilander is. Ook zaterdagavond meldde de GGD nog een positieve testuitslag. De camping gaat maandag dicht. De GGD raadt jongeren die de afgelopen weken op camping Appelhof waren en na thuiskomst klachten krijgen aan thuis te blijven en zich te laten testen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er zijn geen aanwijzingen dat er Nederlanders zijn getroffen door de aardbeving van maandag in Colombia. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag na contact met de Colombiaanse autoriteiten. Het ministerie heeft van Nederlanders in Colombia ook geen hulpverzoeken ontvangen.
5 minuten geledenNGELEN (ANP) - De politie heeft twee mensen aangehouden voor de bekladdingen en vernielingen vorige maand in de Brabantse dorpen Engelen en Bokhoven. Zij worden ervan verdacht in de nacht van zaterdag 25 op zondag 26 juli woningen en voertuigen te hebben beklad met "zeer kwetsende teksten" rondom de komst van een opvang voor asielzoekers.
48 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De droogte in Nederland houdt de komende weken aan. Daardoor loopt het landelijk neerslagtekort volgens Weeronline verder op van 282 millimeter naar ruim 300 millimeter.
1 uur geledenSEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.
13 uur geledenSEXBIERUM (ANP) - Boeren houden maandagavond in het Friese Sexbierum een protestactie tegen de stikstofplannen van het kabinet. De boeren hebben zich met meer dan honderd trekkers verzameld op een weiland langs de A31.
13 uur geledenOMMEN (ANP) - Met tientallen trekkers zijn boeren maandagavond samengekomen bij het gemeentehuis van Ommen. Ze overhandigden daar een brandbrief aan het college van burgemeester en wethouders waarin ze hun zorgen uiten over de stikstofplannen van het kabinet. Locoburgemeester Alice van den Nieuwboer nam de brief in ontvangst.
14 uur geleden