Testevenementen voor Winterspelen Beijing onder grote druk
BEIJING (ANP) - Voor de organisatoren van de Winterspelen van Beijing begint vrijdag een serie van zogenoemde testevents. Dat gebeurt "onder grote druk" nu China heeft besloten dat de komst van de wintersporters februari volgend jaar zal plaatsvinden onder een streng regime. Toeschouwers van buiten China zijn niet welkom, terwijl sporters, begeleiders en andere betrokkenen 21 dagen in quarantaine moeten als zij niet gevaccineerd zijn.
Het organisatiecomité gaat alle aangekondigde maatregelen om het coronavirus buiten te sluiten vanaf vrijdag testen in een reeks van plaatselijke wedstrijden, internationale toernooien en trainingsstages met buitenlandse sporters. "We verwachten dat meer dan 2000 atleten van buiten China, begeleiders en officials naar China zullen afreizen", meldde Yao Hui, verantwoordelijk voor de diverse locaties waar wordt gesport tijden de Spelen. "We staan onder grote druk wat betreft de preventie tegen en controle op corona."
China heeft de grenzen vrijwel gesloten om Covid-19-infecties tegen te gaan, maar wijkt daar nu van af met de komst van voornamelijk Aziatische atleten, alsmede sporters uit Europa en Noord-Amerika. Nederland stuurt onder meer een juniorenploeg naar schaatswedstrijden. Op de drie belangrijkste olympische locaties zijn de komende weken wedstrijden in onder meer skiën, snowboarden, bobsleeën en ijshockey.
De Winterspelen zijn van 4 tot en met 20 februari. De afgelopen winter zouden er als testwedstrijden zijn maar die werden vanwege de coronapandemie afgelast.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
27 minuten geledenLIWA PALACE (ANP) - Isaac del Toro heeft de eerste etappe van de UAE Tour gewonnen. De Mexicaan van UAE Team Emirates was de snelste in de oplopende laatste kilometer van een verder vlakke etappe. De Nederlandse sprinter Cees Bol snelde naar plek twee.
28 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de derde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
32 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
38 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackmannen hebben zich na twaalf jaar weer geplaatst voor de finale van de olympische aflossing. Jens van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat eindigden in de tweede halve finale in Milaan als tweede, achter Zuid-Korea.
53 minuten geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers starten bij de Olympische Spelen in Milaan in de halve finale van de aflossing met Jens van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat. Melle van 't Wout is reserve.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is op de Olympische Spelen doorgedrongen tot de finale van de 1000 meter. De olympisch kampioene op de 500 meter eindigde in de eerste halve finale in de Milano Ice Skating Arena als eerste. De finale is later op maandag, om 12.47 uur.
1 uur geleden