Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Testevenementen voor Winterspelen Beijing onder grote druk

Testevenementen voor Winterspelen Beijing onder grote druk

BEIJING (ANP) - Voor de organisatoren van de Winterspelen van Beijing begint vrijdag een serie van zogenoemde testevents. Dat gebeurt "onder grote druk" nu China heeft besloten dat de komst van de wintersporters februari volgend jaar zal plaatsvinden onder een streng regime. Toeschouwers van buiten China zijn niet welkom, terwijl sporters, begeleiders en andere betrokkenen 21 dagen in quarantaine moeten als zij niet gevaccineerd zijn.

Het organisatiecomité gaat alle aangekondigde maatregelen om het coronavirus buiten te sluiten vanaf vrijdag testen in een reeks van plaatselijke wedstrijden, internationale toernooien en trainingsstages met buitenlandse sporters. "We verwachten dat meer dan 2000 atleten van buiten China, begeleiders en officials naar China zullen afreizen", meldde Yao Hui, verantwoordelijk voor de diverse locaties waar wordt gesport tijden de Spelen. "We staan onder grote druk wat betreft de preventie tegen en controle op corona."

China heeft de grenzen vrijwel gesloten om Covid-19-infecties tegen te gaan, maar wijkt daar nu van af met de komst van voornamelijk Aziatische atleten, alsmede sporters uit Europa en Noord-Amerika. Nederland stuurt onder meer een juniorenploeg naar schaatswedstrijden. Op de drie belangrijkste olympische locaties zijn de komende weken wedstrijden in onder meer skiën, snowboarden, bobsleeën en ijshockey.

De Winterspelen zijn van 4 tot en met 20 februari. De afgelopen winter zouden er als testwedstrijden zijn maar die werden vanwege de coronapandemie afgelast.

Meer uit Sport

Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

29 minuten geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

5 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

6 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

7 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

9 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

12 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

12 uur geleden