'Testen niet alleen voor opsporen corona, ook voor meer vrijheid'
DEN HAAG (ANP) - Over enkele maanden moeten er dagelijks 400.000 tests beschikbaar zijn om mensen een testbewijs te geven op de app ’CoronaCheck’, dat schrijft De Telegraaf, die een interview heeft gehad met coronaminister Hugo de Jonge. "De app is zo goed als klaar. Het is helemaal nieuw. Daar is al een tijdje aan gewerkt", zo zegt hij. "We willen testen niet meer alleen gebruiken voor het opsporen en traceren van corona, maar juist ook voor het weer veiliger mogelijk maken van het sociale leven, van werk en het onderwijs", citeert de krant de minister.
"Het Outbreak Management Team (OMT) heeft ons erover geadviseerd. Die zeggen dat het eigenlijk maar 24 uur geldig zou moeten zijn. Dat is een beetje onpraktisch natuurlijk. Puur epidemiologisch snap ik het wel, maar 48 uur is praktisch beter hanteerbaar." Op iets langere termijn komen er zelftests beschikbaar die wellicht zelfs bij de supermarkt te krijgen zijn, schrijft De Telegraaf: "Het zal nog even duren, maar ik sluit het niet uit dat het over een paar maanden het geval zal zijn", stelt De Jonge.
Een woordvoerder van de minister zegt tegen het ANP dat er begin maart 25.000 testen beschikbaar zijn voor testen die bijdragen aan het openen van de samenleving. Vooralsnog worden die ingezet voor experimenten van Fieldlabs. Over meer testen in 'het echte' leven moet nog worden besloten, zo stelt hij, "maar het ziet er wel naar uit".
Meer uit Binnenland
BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
1 dag geleden