Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Testcapaciteit overgeheveld naar regio's met 'hoge infectiedruk'

Testcapaciteit overgeheveld naar regio's met 'hoge infectiedruk'

DEN HAAG (ANP) - De testcapaciteit voor corona in regio's met relatief weinig coronabesmettingen wordt deels overgeheveld naar regio's waar de vraag naar coronatests groter is. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid (VWS).

Op dit moment kunnen GGD'en meer testen dan dat de laboratoria kunnen onderzoeken. Er is vooral een tekort aan testmateriaal. Vooral in het westen van het land, in het bijzonder in Amsterdam, is er volgens het ministerie sprake van "een hoge infectiedruk."

Daarom is het nodig daar "snel en adequaat te kunnen testen." Dit kan volgens het ministerie wel betekenen dat de wachttijden in andere regio's kunnen oplopen en er daar minder getest kan worden. Onder meer de teststraat op Schiphol kan hierdoor niet doorgroeien of de openingstijden verruimen. De huidige openingstijden zijn van 06.00 uur tot 18.00 uur, iets waar in de Tweede Kamer veel kritiek op is omdat ook buiten die tijden vliegtuigen landen op de luchthaven.

Vraag sterk gegroeid

De vraag naar tests groeide de afgelopen weken sterk, mede door mensen die zich wilden laten testen zonder dat zij klachten hadden. Daardoor is de capaciteit onder druk komen te staan. De afgelopen week ging het om een stijging van 40 procent.

Vanwege de tekorten is met GGD'en afgesproken om teststraten niet uit te breiden. Mensen zouden zich ook alleen moeten laten testen als ze klachten hebben.

In het najaar moet de capaciteit op 70.000 tests per dag liggen. Zorgminister Hugo de Jonge laat volgende week weten hoe en wanneer de tekorten bij de laboratoria zijn weggewerkt.

Meer uit Binnenland

Neergestoken man aangetroffen na melding vechtpartij Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Op het Stratumseind in de binnenstad van Eindhoven is een man met meerdere steekwonden aangetroffen. Dat meldt de politie op X. De politie vond de man na een melding van een vechtpartij aan de Kanaaldijk-Zuid.

3 uur geleden
ANWB: andere keuzes meivakantie door onrust in de wereld

DEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.

4 uur geleden
NFI: cannabis en amfetamine meest aangetroffen drugs in verkeer

DEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).

4 uur geleden
PVV in Rucphen in gesprek over deelname college van B&W

RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.

7 uur geleden
Revalidatiecentra bevestigen hack, ook tbs-kliniek getroffen

DEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.

7 uur geleden
Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

13 uur geleden
Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

13 uur geleden