Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Testcapaciteit overgeheveld naar regio's met 'hoge infectiedruk'

Testcapaciteit overgeheveld naar regio's met 'hoge infectiedruk'

DEN HAAG (ANP) - De testcapaciteit voor corona in regio's met relatief weinig coronabesmettingen wordt deels overgeheveld naar regio's waar de vraag naar coronatests groter is. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid (VWS).

Op dit moment kunnen GGD'en meer testen dan dat de laboratoria kunnen onderzoeken. Er is vooral een tekort aan testmateriaal. Vooral in het westen van het land, in het bijzonder in Amsterdam, is er volgens het ministerie sprake van "een hoge infectiedruk."

Daarom is het nodig daar "snel en adequaat te kunnen testen." Dit kan volgens het ministerie wel betekenen dat de wachttijden in andere regio's kunnen oplopen en er daar minder getest kan worden. Onder meer de teststraat op Schiphol kan hierdoor niet doorgroeien of de openingstijden verruimen. De huidige openingstijden zijn van 06.00 uur tot 18.00 uur, iets waar in de Tweede Kamer veel kritiek op is omdat ook buiten die tijden vliegtuigen landen op de luchthaven.

Vraag sterk gegroeid

De vraag naar tests groeide de afgelopen weken sterk, mede door mensen die zich wilden laten testen zonder dat zij klachten hadden. Daardoor is de capaciteit onder druk komen te staan. De afgelopen week ging het om een stijging van 40 procent.

Vanwege de tekorten is met GGD'en afgesproken om teststraten niet uit te breiden. Mensen zouden zich ook alleen moeten laten testen als ze klachten hebben.

In het najaar moet de capaciteit op 70.000 tests per dag liggen. Zorgminister Hugo de Jonge laat volgende week weten hoe en wanneer de tekorten bij de laboratoria zijn weggewerkt.

Meer uit Binnenland

Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

21 minuten geleden
Asbest gevonden in woonwijk in Soesterberg

SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.

6 uur geleden
PvdA'er Heinhuis: bruine kroeg is officieel immaterieel erfgoed

AMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.

9 uur geleden
Telegraaf verwijdert passage uit stuk na onderzoek Bellingcat

AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.

11 uur geleden
Politie doorzoekt woningen verdachten explosie synagoge Rotterdam

TILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.

12 uur geleden
Regels voor bouwen moeten simpeler, klinkt in verkiezingsdebat

DEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.

12 uur geleden
Koning Willem-Alexander belt met staatshoofden in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.

13 uur geleden