Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Testcapaciteit nog groot probleem in VS'

'Testcapaciteit nog groot probleem in VS'

WASHINGTON (ANP) - Steden in de Verenigde Staten hebben grote moeite te voldoen aan de grote vraag naar coronatesten. Er staan op sommige plaatsen lange rijen en het duurt soms dagen voordat de resultaten bekend zijn, bericht The New York Times.

Op een testlocatie in New Orleans vormde zich bij zonsopkomst al een rij. Toen de deuren openden om 08.00 uur s' ochtends, kon al na vijf minuten niet meer getest worden. In Phoenix moesten inwoners soms acht uur in hun auto's wachten op een test.

Het regelen van voldoende testen was in de eerste maanden van de uitbraak ook al een probleem. Sindsdien is de testcapaciteit volgens de krant flink opgevoerd. De autoriteiten hebben in juni bijna 15 miljoen coronatesten afgenomen, ongeveer drie keer meer dan in april.

Nieuwe testcrisis

Toch zou inmiddels een nieuwe testcrisis dreigen. Dat komt door een combinatie van factoren, zoals tekorten aan bepaalde voorraden, achterstanden bij laboratoria en de explosieve groei van het aantal coronabesmettingen in veel staten. Landelijk zijn bijna 3 miljoen besmettingen vastgesteld.

In San Antonio en sommige andere steden mag inmiddels niet iedereen meer worden getest. Alleen mensen met symptomen komen nog in aanmerking. "Het is beangstigend. Het laat duidelijk zien dat het systeem hier tekortschiet", zegt een deskundige van Johns Hopkins Hospital tegen de krant.

Overheden zoeken naarstig naar oplossingen. Zo laat het zwaar getroffen New York zelf testkits produceren. Daar worden inmiddels zo'n 30.000 mensen per dag getest.

Meer uit Buitenland

Scholier (13) valt in Rome docente aan en wil dat livestreamen

ROME (ANP) - Een Italiaanse scholier heeft op een school in Rome een lerares aangevallen en geprobeerd dat te livestreamen. De 13-jarige jongen spoot pepperspray in het gezicht van het slachtoffer en stak vervolgens met een mes, schrijft persbureau ANSA.

43 minuten geleden
Bespreking geassocieerd EU-lidmaatschap Canada start in oktober

BRUSSEL (ANP) - Op een top van de EU en Canada eind oktober worden de eerste inhoudelijke politieke besprekingen gevoerd over het geassocieerde EU-lidmaatschap voor Canada. Dat zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. Dan gaan de EU en Canada "de kaders verkennen om onze relatie te versterken en concreet invulling te geven aan dit grote, gedurfde en mooie idee", voegde de woordvoerder daaraan toe.

46 minuten geleden
Rusland ontbiedt Britse gezant om wapenleveringen aan Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Britse zaakgelastigde in Moskou ontboden. Rusland is boos over nieuwe Britse wapenleveringen aan Oekraïne.

57 minuten geleden
Ruim 100.000 mensen op de vlucht binnen Jemen, melden VN

SANAA (ANP/RTR) - In de afgelopen twee weken zijn door de aanhoudende gevechten langs de westkust zeker 112.000 mensen ontheemd geraakt binnen Jemen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM) vrijdag. Bijna 3000 mensen zijn over zee naar het Oost-Afrikaanse Djibouti gevlucht.

1 uur geleden
Raad van Europa: parlementsverkiezingen in Rusland zijn nep

STRAATSBURG (ANP) - De parlementsverkiezingen in Rusland zijn "neppe verkiezingen die tot een nepparlement leiden", zegt de Raad van Europa in een verklaring op de eerste dag waarop de Russen kunnen stemmen voor de Doema, het Russische lagerhuis.

2 uur geleden
EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne voor defensie

BRUSSEL (ANP) - De EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne, meldt de Europese Commissie vrijdag. Het geld is bedoeld voor drones en raketten en de bescherming van het luchtruim tegen Russische luchtaanvallen.

3 uur geleden
Zwemmer overleden door haaienbeet voor westkust Australië

PERTH (ANP/AFP) - Voor de westkust van Australië is vrijdag een man om het leven gekomen door een haaienbeet, meldt de politie. De man werd aangevallen terwijl hij bij een populair strand in de buurt van de stad Perth zwom.

3 uur geleden