'Testcapaciteit nog groot probleem in VS'
WASHINGTON (ANP) - Steden in de Verenigde Staten hebben grote moeite te voldoen aan de grote vraag naar coronatesten. Er staan op sommige plaatsen lange rijen en het duurt soms dagen voordat de resultaten bekend zijn, bericht The New York Times.
Op een testlocatie in New Orleans vormde zich bij zonsopkomst al een rij. Toen de deuren openden om 08.00 uur s' ochtends, kon al na vijf minuten niet meer getest worden. In Phoenix moesten inwoners soms acht uur in hun auto's wachten op een test.
Het regelen van voldoende testen was in de eerste maanden van de uitbraak ook al een probleem. Sindsdien is de testcapaciteit volgens de krant flink opgevoerd. De autoriteiten hebben in juni bijna 15 miljoen coronatesten afgenomen, ongeveer drie keer meer dan in april.
Nieuwe testcrisis
Toch zou inmiddels een nieuwe testcrisis dreigen. Dat komt door een combinatie van factoren, zoals tekorten aan bepaalde voorraden, achterstanden bij laboratoria en de explosieve groei van het aantal coronabesmettingen in veel staten. Landelijk zijn bijna 3 miljoen besmettingen vastgesteld.
In San Antonio en sommige andere steden mag inmiddels niet iedereen meer worden getest. Alleen mensen met symptomen komen nog in aanmerking. "Het is beangstigend. Het laat duidelijk zien dat het systeem hier tekortschiet", zegt een deskundige van Johns Hopkins Hospital tegen de krant.
Overheden zoeken naarstig naar oplossingen. Zo laat het zwaar getroffen New York zelf testkits produceren. Daar worden inmiddels zo'n 30.000 mensen per dag getest.
Meer uit Buitenland
LAEM CHABANG (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip Abraham Lincoln is woensdagochtend na meer dan tweehonderd dagen op zee de Thaise haven van Laem Chabang binnengevaren. Het schip kreeg internationaal veel aandacht door berichten over zware omstandigheden voor de bemanning.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - De bekende Hongkongse activist Joshua Wong heeft woensdag schuld bekend aan samenspanning met buitenlandse mogendheden. Hierdoor riskeert de 29-jarige Wong vele jaren extra gevangenisstraf. Op het misdrijf staat een maximumstraf van levenslang.
2 uur geledenLIMA (ANP) - Peru heeft de diplomatieke betrekkingen met Iran verbroken. Het land beschuldigt Teheran ervan het conflict in het Midden-Oosten aan te wakkeren en de scheepvaart door de Straat van Hormuz te belemmeren.
2 uur geledenERBIL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een gecombineerde aanval met raketten en drones te hebben uitgevoerd op Amerikaanse faciliteiten in de provincie Erbil in het noorden van Irak. De aanval is een vergeldingsactie voor een Amerikaanse luchtaanval op een huwelijksfeest in Iran, waarbij vier doden vielen, onder wie een kind.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - In de Duitse stad Hamburg zijn bij een schietpartij zeker twee doden gevallen, zo meldt de Duitse krant Bild. Ook zouden meerdere mensen gewond zijn geraakt. Hulpdiensten kunnen het pand waar het incident plaatsvond nog niet betreden, omdat er mogelijk nog gewapende daders aanwezig zijn.
3 uur geledenBANJA LUKA (ANP) - Enkele duizenden Bosnische Serviërs hebben dinsdag een eerbetoon gebracht aan de voormalige legerleider en veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić, die vorige week overleed terwijl hij een levenslange gevangenisstraf uitzat voor onder meer genocide.
3 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Een Hondurese rechtbank heeft de aanklachten wegens fraude en witwassen tegen oud-president Juan Orlando Hernández ingetrokken. Negen maanden geleden werd Hernández gratie verleend door de Amerikaanse president Donald Trump. Hernández zat in een Amerikaanse gevangenis een lange straf uit voor drugshandel.
3 uur geleden