Testament prins Philip wordt niet openbaar gemaakt
LONDEN (ANP) - Het testament van de in april overleden prins Philip blijft geheim, heeft het Britse Hooggerechtshof donderdag besloten. Volgens Britse media wil het hof daarmee de "waardigheid" van zijn echtgenote koningin Elizabeth waarborgen.
Normaal gesproken worden testamenten openbaar gemaakt, maar in dit speciale geval heeft de rechter besloten om de laatste wensen van Philip voorlopig geheim te houden. Het testament blijft nog negentig jaar verzegeld en mag ook daarna alleen in besloten kring worden geopend.
"Ik heb, vanwege de grondwettelijke positie van de vorstin, ervoor gekozen een speciale procedure te volgen met betrekking tot de koninklijke testamenten", aldus de voorzittend rechter, die duidelijk maakte zelf niets gezien te hebben van de inhoud van het testament.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Human Rights Watch waarschuwt voor de verregaande internetbeperkingen die Turkije recentelijk heeft opgelegd aan enkele media en organisaties. In een persbericht spreekt de mensenrechtenorganisatie van het beletten van de vrijheid van meningsuiting en roept ze de autoriteiten op hun censuur te staken.
11 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Marché des Enfants Rouges, de oudste overdekte markt van Parijs, is volledig verwoest door een brand. De burgemeester van het centrum van Parijs, Ariel Weil zei maandagochtend dat de brand onder controle was, maar dat de markt niet meer te redden viel.
44 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De EU-sancties tegen Rusland werken veel beter als "de VS op een lijn met ons zouden zitten", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag. De deal die de VS met Rusland heeft gesloten over de levering van diesel, helpt niet om de druk op Rusland te vergroten, voegde ze daaraan toe. Kallas riep de VS op sancties tegen Rusland in te stellen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Arbeid en Sociale Zaken, Bärbel Bas, legt haar functie neer om persoonlijke redenen. Dat heeft ze haar partij maandagochtend laten weten, melden Duitse media. Naast minister is Bas ook medevoorzitter van de sociaaldemocratische SPD.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse leger meldt dat Pyongyang maandagochtend "meerdere ballistische raketten" in de richting van de Japanse Zee had afgevuurd, nadat het aanvankelijk melding had gemaakt van een "niet-geïdentificeerd projectiel".
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft zondag verboden om omstreden tv-spotjes waarin president Donald Trump zelf te zien is nog langer uit te zenden. De reclames waren met belastinggeld betaald en sinds eind september op tv te zien, in aanloop naar de midterms volgende maand.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.
11 uur geleden