Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Testament prins Philip wordt niet openbaar gemaakt

Testament prins Philip wordt niet openbaar gemaakt

LONDEN (ANP) - Het testament van de in april overleden prins Philip blijft geheim, heeft het Britse Hooggerechtshof donderdag besloten. Volgens Britse media wil het hof daarmee de "waardigheid" van zijn echtgenote koningin Elizabeth waarborgen.

Normaal gesproken worden testamenten openbaar gemaakt, maar in dit speciale geval heeft de rechter besloten om de laatste wensen van Philip voorlopig geheim te houden. Het testament blijft nog negentig jaar verzegeld en mag ook daarna alleen in besloten kring worden geopend.

"Ik heb, vanwege de grondwettelijke positie van de vorstin, ervoor gekozen een speciale procedure te volgen met betrekking tot de koninklijke testamenten", aldus de voorzittend rechter, die duidelijk maakte zelf niets gezien te hebben van de inhoud van het testament.

Meer uit Buitenland

Kyiv meldt 15 doden door nachtelijke aanvallen Rusland

KYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen in de nacht van dinsdag op woensdag zijn in de Oekraïense hoofdstad Kyiv en omgeving vijftien mensen om het leven gekomen. Dat meldden lokale autoriteiten, waaronder hulpdiensten.

2 uur geleden
Gewapende man aangehouden op golfcomplex Trump in Californië

RANCHO PALOS VERDES (ANP) - Een gewapende man die foto's en video's maakte op de Trump National Golf Course in het Californische Rancho Palos Verdes, is aangehouden. Het incident vond zondag plaats, twee dagen voor het bezoek van de Amerikaanse president aan die locatie dinsdagavond.

5 uur geleden
VS trekken visum Braziliaanse ambassadeur in Washington in

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben het visum van de Braziliaanse ambassadeur in Washington ingetrokken, meldt een functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Het besluit betekent niet dat de Braziliaanse ambassadeur het land wordt uitgezet, aldus de functionaris.

7 uur geleden
Elektriciteitstorens oorzaak dodelijke brand Californië in 2025

LOS ANGELES (ANP) - Uit bedrijf genomen apparatuur van Southern California Edison (SCE) veroorzaakte de dodelijke Eaton-brand, die in januari 2025 aan negentien mensen het leven kostte en een groot deel van de plaats Altadena, bij Los Angeles, verwoestte. Dat blijkt uit een langverwacht onderzoek van de staat Californië, meldt onder meer The Los Angeles Times.

8 uur geleden
Rome geeft 100 miljoen euro voor schadeherstel na beving Napels

ROME (ANP) - De Italiaanse regering gaat 100 miljoen euro besteden aan schadeherstel in de buurt van Napels na de aardbeving afgelopen vrijdag, meldt de betrokken minister van Bescherming Bevolking, Nello Musumeci. De beving had een kracht van 4.7 en veroorzaakte vooral schade in de gemeente Pozzuoli, ongeveer 10 kilometer ten westen van Napels.

8 uur geleden
Alarm over uitbarsting van actieve vulkaan in Guatemala

ANTIGUA-GUATEMALA (ANP/AFP) - De Guatemalteekse autoriteiten hebben groot alarm afgekondigd naar aanleiding van de uitbarsting van de zeer actieve Volcán de Fuego. Er zijn al ongeveer duizend mensen uit dorpen geëvacueerd. De ruim 3760 meter hoge vulkaan begon maandag met het spuwen van as, rook, gas en vuur en langs de zuidoostelijke helling komen as en lava naar beneden.

12 uur geleden
Ruim 400 aanhoudingen om veroorzaken natuurbranden in Frankrijk

PARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn dit natuurbrandenseizoen al 402 mensen aangehouden in verband met onderzoek naar de oorzaak van branden. Dit zei de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Een deel van hen is in voorlopige hechtenis genomen. Het gaat om 36 volwassenen en 156 minderjarigen.

15 uur geleden