Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Testaanbieders bepalen zelf welke locaties openblijven voor 1G

Testaanbieders bepalen zelf welke locaties openblijven voor 1G

LEUSDEN (ANP) - Het is aan de commerciële testaanbieders zelf om te bepalen waar en wanneer zij testlocaties openhouden of nieuw openen voor het aangekondigde '1G'-testbeleid, zo laat Stichting Open Nederland (SON) weten. Het kabinet meldde dinsdag dat vanaf 25 februari mensen alleen nog een groen vinkje hoeven te overleggen voor toegang tot evenementen binnen van meer dan vijfhonderd mensen zonder vaste zitplaats, zoals bijvoorbeeld een evenement in een grote nachtclub.

Iedereen moet voor toegang tot zo'n evenement een negatieve testuitslag kunnen aantonen, ook mensen die gevaccineerd zijn. Dit wordt 1G genoemd. Vanaf 25 februari is het coronatoegangsbewijs niet meer nodig voor toegang tot bijvoorbeeld de horeca, theaters of sportwedstrijden.

Commerciële testaanbieders, die in opdracht van SON de coronatests voor toegang uitvoeren, worden per afgenomen test betaald. Als er op een bepaalde plek dus weinig vraag is naar tests, is het voor een aanbieder niet altijd logisch om daar de deuren open te houden.

Vraag en aanbod

Momenteel zijn er 28 aanbieders met samen meer dan negenhonderd testlocaties in Nederland. Of de verandering van het coronabeleid van invloed gaat zijn op het aantal aanbieders en testlocaties valt volgens SON nog niet te zeggen. "Het huidige model voor Testen voor Toegang is gebaseerd op marktwerking, waar vraag en aanbod bij elkaar komen", zegt een woordvoerster. "Het is aan de testaanbieders om in te springen op de testvraag. Hoe dit de komende tijd eruit gaat zien met het nieuwe beleid, is nog even afwachten."

Momenteel wordt door SON bekeken welke grote evenementen binnenkort plaatsvinden en hoeveel tests daar naar verwachting nodig zullen zijn. Of de commerciële partijen bijvoorbeeld tests gaan aanbieden in de buurt van een evenementenlocatie valt nog niet te zeggen, aldus de woordvoerster. "We laten aan testaanbieders weten wat wij komende tijd verwachten wat betreft het aantal evenementen en dan horen we of dat aansluit bij wat zij willen of kunnen leveren."

Meer uit Binnenland

Hondius vertrokken uit haven Tenerife

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius is rond 20.00 uur Nederlandse tijd vertrokken uit de haven van Granadilla op Tenerife, ziet ANP ter plaatse.

5 minuten geleden
NOS Jeugdjournaal wint Ere Zilveren Nipkowschijf

HILVERSUM (ANP) - Het NOS Jeugdjournaal krijgt de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd maandag bekendgemaakt in de talkshow Eva op NPO 1. Het programma krijgt de prijs omdat het 45 jaar bestaat en omdat het volgens de jury "met de juiste toon" jonge kijkers weet te bereiken.

25 minuten geleden
Opvarenden gaan van boord bij aangemeerde Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Nu de Hondius is aangemeerd in de haven van Granadilla op Tenerife, worden opvarenden aan wal gehaald, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Eerder gebeurde dat nog met behulp van een bootje, dat pendelde tussen het schip dat voor anker lag in de haven en de pier.

33 minuten geleden
Hondius meert aan op Tenerife vanwege harde wind

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.

1 uur geleden
Berendsen: geweld kolonisten Israël is onacceptabel

BRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

1 uur geleden
18 Amerikanen van Hondius aangekomen in quarantainecentra VS

OMAHA (ANP/AFP) - De achttien Amerikaanse opvarenden van de Hondius zijn aangekomen in quarantainecentra in de Verenigde Staten. Zij werden zondag geëvacueerd van het cruiseschip waar het hantavirus was uitgebroken.

1 uur geleden
Uitstel evacuatie Hondius door harde wind

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het aan wal brengen van de opvarenden van de m/v Hondius wordt al enige tijd uitgesteld vanwege plotselinge harde wind. Het Nederlandse cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus was, ligt sinds zondagochtend voor anker in de industriehaven van Granadilla in Tenerife.

1 uur geleden