Testaanbieders bepalen zelf welke locaties openblijven voor 1G
LEUSDEN (ANP) - Het is aan de commerciële testaanbieders zelf om te bepalen waar en wanneer zij testlocaties openhouden of nieuw openen voor het aangekondigde '1G'-testbeleid, zo laat Stichting Open Nederland (SON) weten. Het kabinet meldde dinsdag dat vanaf 25 februari mensen alleen nog een groen vinkje hoeven te overleggen voor toegang tot evenementen binnen van meer dan vijfhonderd mensen zonder vaste zitplaats, zoals bijvoorbeeld een evenement in een grote nachtclub.
Iedereen moet voor toegang tot zo'n evenement een negatieve testuitslag kunnen aantonen, ook mensen die gevaccineerd zijn. Dit wordt 1G genoemd. Vanaf 25 februari is het coronatoegangsbewijs niet meer nodig voor toegang tot bijvoorbeeld de horeca, theaters of sportwedstrijden.
Commerciële testaanbieders, die in opdracht van SON de coronatests voor toegang uitvoeren, worden per afgenomen test betaald. Als er op een bepaalde plek dus weinig vraag is naar tests, is het voor een aanbieder niet altijd logisch om daar de deuren open te houden.
Vraag en aanbod
Momenteel zijn er 28 aanbieders met samen meer dan negenhonderd testlocaties in Nederland. Of de verandering van het coronabeleid van invloed gaat zijn op het aantal aanbieders en testlocaties valt volgens SON nog niet te zeggen. "Het huidige model voor Testen voor Toegang is gebaseerd op marktwerking, waar vraag en aanbod bij elkaar komen", zegt een woordvoerster. "Het is aan de testaanbieders om in te springen op de testvraag. Hoe dit de komende tijd eruit gaat zien met het nieuwe beleid, is nog even afwachten."
Momenteel wordt door SON bekeken welke grote evenementen binnenkort plaatsvinden en hoeveel tests daar naar verwachting nodig zullen zijn. Of de commerciële partijen bijvoorbeeld tests gaan aanbieden in de buurt van een evenementenlocatie valt nog niet te zeggen, aldus de woordvoerster. "We laten aan testaanbieders weten wat wij komende tijd verwachten wat betreft het aantal evenementen en dan horen we of dat aansluit bij wat zij willen of kunnen leveren."
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
10 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
11 uur geleden