Test: plug-inhybrides veel vervuilender dan fabrikanten beweren
DEN HAAG (ANP) - Plug-inhybrideauto's, die gepresenteerd worden als een oplossing voor klimaatproblemen, stoten vaak aanzienlijk meer CO2 uit dan autofabrikanten beweren. Dat meldt Transport & Environment (T&E), een koepelorganisatie die zich inzet voor duurzaam vervoer, na onderzoek van de Oostenrijkse Technische Universiteit Graz.
De onderzoekers deden praktijktests met drie nieuwe plug-inhybrides, een BMW 3 Series, een Peugeot 308 en een Renault Megane. De uitstoot werd gemeten onder verschillende omstandigheden, zowel tijdens stadsgebruik als tijdens veelvoorkomende woon-werkroutes. De accu's van plug-inhybrides kunnen worden opgeladen via het stopcontact of een laadpaal. De auto heeft ook een verbrandingsmotor aan boord.
Volgens T&E bevestigen de nieuwe tests "zonder enige twijfel" dat beleidsmakers belastingen voor deze auto's moeten baseren op hun werkelijke vervuiling en zouden moeten stoppen met het subsidiëren van de verkoop ervan. Europese landen geven jaarlijks honderden miljoenen aan subsidies uit voor deze 'groene' auto's.
Volgens de proef is de vervuiling van de BMW drie keer hoger dan de officiële cijfers op typische woon-werkroutes. De Peugeot en de Renault deden het wat beter maar stoten nog steeds veel meer uit dan opgegeven. "Plug-inhybrides worden verkocht als de perfecte combinatie van een batterij voor al uw lokale behoeften en een motor voor lange afstanden. Maar praktijktesten tonen aan dat dit een mythe is", stelt Anna Krajinska van T&E.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
7 uur geledenHAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.
7 uur geleden