Tesla's geweerd van Berlijnse politieterreinen om de camera's
BERLIJN (ANP/DPA) - Auto's van Tesla zijn op bepaalde politieterreinen in de Duitse hoofdstad Berlijn niet meer welkom, waaronder het hoofdbureau en het bureau van de staatspolitie LKA. Dat heeft te maken met de acht camera's waar de Tesla's mee zijn uitgerust en die permanent de omgeving van de auto filmen.
Volgens een interne memo is de Berlijnse politie bang voor privacyschendingen en heeft ze bezwaar tegen het opslaan van de beelden bij Tesla's Europese hoofdkwartier in Nederland. Onduidelijk is wat het bedrijf van Elon Musk met die beelden doet. Zo bleek eerder dit jaar dat het Openbaar Ministerie in Berlijn video-opnamen had gekregen van Tesla waarop ongelukken te zien waren.
De camera's in de auto's zijn bedoeld als hulp bij het rijden en parkeren, maar kunnen ook fungeren als dashcam die beelden maakt bij een ongeluk. Ook is er een bewakingsmodus ('sentry mode') die kan worden aangezet nadat de auto is geparkeerd. Dan slaan de camera's aan zodra iemand te dichtbij komt.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.
3 uur geledenTOPEKA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Kansas heeft de rijbewijzen en geboorteakten van transgender personen ongeldig verklaard, omdat zij hun gender op deze documenten hebben laten wijzigen. Volgens een wet die donderdag is ingegaan, is het in de staat verboden om je gender te wijzigen na je geboorte. De maatregel treft meer dan duizend mensen.
4 uur geledenTAMPA (ANP/AFP) - Een van de mannen die woensdag op een speedboot werd doodgeschoten door de Cubaanse kustwacht, was van plan om een opstand te ontketenen op het eiland. Dat zegt een politieke bondgenoot van de man tegen persbureau AFP.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Genève zijn afgelopen. Dat meldt de bemiddelaar namens Oman, minister van Buitenlandse Zaken Badr bin Hamad al-Busaidi, op X. Volgens al-Busaidi is er "significante vooruitgang" gemaakt en worden de gesprekken komende week voortgezet in Wenen.
4 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Afghanistan zegt vergeldingsaanvallen te hebben uitgevoerd tegen Pakistan. Daarbij zouden meerdere uitvalsbases in het grensgebied in dat land zijn ingenomen, aldus Afghaanse overheidsfunctionarissen. Pakistan zegt op zijn beurt "zonder aanleiding" te zijn aangevallen en stelt dat zijn leger "onmiddellijk" heeft teruggeslagen.
5 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De nieuwe Tsjechische regering neemt afstand van de verhoging van de defensie-uitgaven die de NAVO-landen hebben afgesproken. Tsjechië bezuinigt juist op defensie en is "zeker niet" op weg om de NAVO-norm te halen, zegt premier Andrej Babis.
5 uur geleden