Tesla's geweerd van Berlijnse politieterreinen om de camera's
BERLIJN (ANP/DPA) - Auto's van Tesla zijn op bepaalde politieterreinen in de Duitse hoofdstad Berlijn niet meer welkom, waaronder het hoofdbureau en het bureau van de staatspolitie LKA. Dat heeft te maken met de acht camera's waar de Tesla's mee zijn uitgerust en die permanent de omgeving van de auto filmen.
Volgens een interne memo is de Berlijnse politie bang voor privacyschendingen en heeft ze bezwaar tegen het opslaan van de beelden bij Tesla's Europese hoofdkwartier in Nederland. Onduidelijk is wat het bedrijf van Elon Musk met die beelden doet. Zo bleek eerder dit jaar dat het Openbaar Ministerie in Berlijn video-opnamen had gekregen van Tesla waarop ongelukken te zien waren.
De camera's in de auto's zijn bedoeld als hulp bij het rijden en parkeren, maar kunnen ook fungeren als dashcam die beelden maakt bij een ongeluk. Ook is er een bewakingsmodus ('sentry mode') die kan worden aangezet nadat de auto is geparkeerd. Dan slaan de camera's aan zodra iemand te dichtbij komt.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/AFP) - China gaat grootscheepse militaire oefeningen houden rond Taiwan, dat het als afvallige provincie beschouwt. Dinsdag zullen er schietoefeningen plaatsvinden in vijf gebieden in de wateren en het luchtruim rond Taiwan, maakte het Chinese leger bekend.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal in januari Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen in Washington. Daar zullen zij verder spreken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Dat heeft Zelensky bekendgemaakt op Telegram.
28 minuten geledenNIZANDA (ANP/RTR) - Bij een treinongeluk in het zuiden van Mexico zijn zondag zeker dertien mensen omgekomen. De trein met 250 mensen aan boord ontspoorde in de zuidelijke staat Oaxaca.
2 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.
6 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.
6 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
9 uur geleden