Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla zakt weer weg op beurs New York

Tesla zakt weer weg op beurs New York

NEW YORK (ANP) - Het aandeel van autobedrijf Tesla is met een klein verlies aan de nieuwe beursweek begonnen. Het concern schrapte zijn plan voor een luxere uitvoering van de Model S, de Plaid+ sedan, maakte topman Elon Musk via Twitter bekend. Beleggers verwerkten verder opmerkingen van de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen die zei niet bezorgd te zijn over een hogere inflatie en rente.

De laatste tijd is er op de financiële markten onrust ontstaan door de oplopende inflatie, nu economieën aan het heropenen zijn van de coronapandemie. Ook wordt de inflatie gestuwd door problemen in de toeleveringsketen, waaronder bij computerchips en door de stijgende grondstofprijzen. Mogelijk dat de Fed zijn steunprogramma's versneld afbouwt. Volgens Yellen zijn de rente en de inflatie de laatste jaren juist te laag geweest en kan het enorme economische steunpakket van president Joe Biden bijdragen aan een hogere inflatie en rente, wat goed is voor de Verenigde Staten.

De graadmeters in New York kwamen maandag bij opening maar mondjesmaat in beweging. De Dow-Jonesindex won in de vroege handel 0,2 procent tot 34.816 punten en de brede S&P 500 steeg een fractie tot 4231 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 13.801 punten.

Tesla

Het aandeel Tesla verloor 1,5 procent. Sinds eind januari is Tesla al meer dan 30 procent aan beurswaarde verloren. Op zijn top was de marktwaarde van Tesla 837 miljard dollar. Het maakte Musk kortstondig de rijkste persoon op aarde.

Volgens Musk is er geen behoefte aan de Plaid+-uitvoering en voldoet het reguliere Plaid-model. Tesla had al aanbetalingen binnengekregen voor de Plaid+ nadat het de plannen begin dit jaar ontvouwde. Het is de tweede week op rij dat Tesla met slecht nieuws komt. Vorige week bleek dat de verkopen in China in mei met bijna de helft waren gedaald in vergelijking met april. Daarnaast kampte Tesla met terugroepacties vanwege gebreken aan veiligheidsgordels.

Amazon

Verder ging de aandacht uit naar Amazon, dat 0,3 procent inleverde. Topman Jeff Bezos kondigde aan dat hij en zijn broer Mark de ruimte ingaan. De oprichter van Amazon heeft ook een eigen ruimtevaartbedrijf, dat op 20 juli voor het eerst toeristen naar de ruimte wil brengen. Bezos is overigens niet lang meer de topman van Amazon. Hij kondigde eerder aan op 5 juli het voorzitterschap neer te leggen.

Verder kreeg Microsoft (plus 0,1 procent) goedkeuring van de Amerikaanse antitrustwaakhond om Nuance Communications over te nemen. Met de overname van het bedrijf dat gespecialiseerd is in kunstmatige intelligentie is een bedrag van 16 miljard dollar gemoeid.

Meer uit Financieel

Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

2 uur geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

3 uur geleden
Hogere productie muntgeld eurozone door toetreding Bulgarije

FRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.

5 uur geleden
Intel zakt op Wall Street na bericht over staken test door Nvidia

NEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.

6 uur geleden
Zorgverzekeraars rond met de ziekenhuizen, overstappiek verwacht

DEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.

6 uur geleden
Boeren Oekraïne vrezen afname voedselexport na aanvallen havens

KYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.

7 uur geleden
Europese beurzen sluiten licht lager in verkorte kerstsessie

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.

7 uur geleden