Tesla wint op beurs na nieuws over stap terug Musk bij overheid
NEW YORK (ANP) - Tesla-beleggers reageerden woensdag enthousiast op het nieuws dat topman Elon Musk in de komende weken een stap terug doet binnen de Amerikaanse overheid. Dat berichtte nieuwssite Politico, die zich baseerde op anonieme bronnen. Het aandeel Tesla steeg vervolgens meer dan 5 procent in waarde op de beurs in New York.
President Donald Trump en Musk zouden hebben geconcludeerd dat het tijd is dat Musk zich weer gaat focussen op zijn bedrijven en een meer ondersteunende rol aanneemt. Dat lijkt een welkome verandering voor Tesla, want de verkopen van het autoconcern lopen de laatste tijd terug.
Dat bleek eerder op de dag nog uit nieuwe leveringscijfers van het concern, die veel slechter waren dan analisten in doorsnee hadden verwacht. In de vroege handel op Wall Street ging de beurswaarde van Tesla daardoor juist meer dan 6 procent omlaag.
Boycots
Het bedrijf heeft in het eerste kwartaal 13 procent minder auto's verkocht dan een jaar eerder. Musks rol als adviseur van Trump leidde onder meer tot oproepen tot boycots van Tesla. Het bedrijf kampt ook met verouderde modellen en toegenomen concurrentie van goedkopere Chinese auto's.
Wall Street toonde gedurende de handelsdag herstel over een breed front, na verliezen kort na beursopening. De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent hoger op 42.225,32 punten. De brede S&P 500 steeg 0,7 procent tot 5670,97 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,9 procent bij op 17.601,05 punten.
De volatiliteit op de markt had waarschijnlijk te maken met de importheffingen die Trump na het slot van de beurs wilde aankondigen. Daarover was nog veel onduidelijk. Kenners leken er nog niet over uit waarmee hij precies zou komen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.
9 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.
10 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.
13 uur geleden