Tesla wint licht aan beurswaarde ondanks autoheffingen Trump
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse autoconcern Tesla wist donderdag als enige van de bekende Amerikaanse autobouwers licht aan beurswaarde te winnen. Grote rivalen General Motors (GM) en Ford Motor gingen daarentegen onderuit op Wall Street. Beleggers verwerkten de aankondiging van Donald Trump om importheffingen van 25 procent in te voeren op alle auto's en auto-onderdelen die buiten de Verenigde Staten worden gemaakt.
Tesla won 0,4 procent. Tesla is volgens analisten van CFRA Research het "minst blootgesteld" aan de nieuwe heffingen. Tesla zei eerder deze week zelf al dat zijn modellen "de meest in Amerika gemaakte auto's zijn".
GM, dat merken als Chevrolet, Buick en Cadillac voert, leverde meer dan 7 procent in. Het concern maakt veel van de auto's die in de VS worden verkocht in Mexico en Canada. Beleggers zijn bang dat GM hierdoor ook wordt geraakt door de heffingen.
De beurswaarde van Ford Motor zakte bijna 4 procent. Van dat bedrijf is bekend dat ongeveer 80 procent van de auto's die het in de VS verkoopt in eigen land wordt gemaakt.
De aandelenbeurzen in New York gingen over een breed front omlaag. De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent lager op 42.299,70 punten. De brede S&P 500 zakte 0,3 procent tot 5693,31 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,5 procent tot 17.804,04 punten. De hoofdgraadmeters sloten woensdag al lager door de vrees dat de importheffingen de inflatie in de VS zullen aanjagen. De Federal Reserve zou daardoor kunnen besluiten de rente langer ongewijzigd te laten.
Beleggers vrezen ook dat er nog meer importheffingen aankomen. Trump heeft eerder al plannen aangekondigd om op 2 april weer nieuwe tarieven naar buiten te brengen. Daarbij is het ook afwachten wat andere landen gaan doen. De Canadese premier Mark Carney zei donderdag dat hij zou reageren met tegenmaatregelen als Trump de nieuwe autotarieven invoert. Mexico zinspeelde eveneens op een reactie en ook de Europese Unie en Japan beraden zich op stappen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
5 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
8 uur geleden