Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verwacht het hele jaar problemen in toeleveringsketens

Tesla verwacht het hele jaar problemen in toeleveringsketens

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tesla verwacht heel 2022 te maken te zullen hebben met problemen in de toeleveringsketen. Het autoconcern kwam met die verwachting bij de publicatie van de resultaten over het eerste kwartaal van dit jaar. Ondanks de problemen zal 2022 andermaal een recordjaar worden, zo is de verwachting.

De onderneming benadrukte bij de cijferpresentatie dat de fabrieken al een aantal kwartalen onder hun capaciteit draaien. Dat is op dit moment de grootste beperkende factor voor het bedrijf, zo valt te lezen. Ondanks die uitdagingen lijkt Tesla anders dan sectorgenoten beter in staat de problemen het hoofd te bieden.

Tesla had eerder al gemeld dat er de voorbije maanden een recordaantal van ruim 310.000 auto's waren afgeleverd. Door verstoringen in de logistiek was het wel een "uitzonderlijk lastig" kwartaal.

Omzet

Tesla sloot de meetperiode af met een omzet van 18,7 miljard dollar. Dat was een jaar eerder dik 10 miljard dollar. De omzetten werden vooruitgeholpen door de hogere productie in fabrieken in Shanghai en Berlijn. In Duitsland rolden de eerste auto's in maart van de band. In China zorgen lockdowns wel voor verstoringen. Inmiddels is de Chinese fabriek weer deels opgestart.

De winst bedroeg 3,3 miljard dollar tegen 438 miljoen dollar die na het eerste kwartaal van 2021 resteerde. Zowel de omzet als de winst viel hoger uit dan waar kenners op hadden gerekend.

Net als andere autofabrikanten heeft Tesla last van leveringsproblemen. Vooral chips zijn schaars. Daarnaast wordt het ook steeds moeilijker om aan metalen voor accu's te komen, zoals lithium. Tesla-topman Elon Musk zei op Twitter eerder al erover te denken om eigen mijnen te beginnen om zo de toevoer van materialen veilig te stellen.

Meer uit Financieel

ACM legt boetes op aan bedrijven om vervalsing

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.

1 uur geleden
ING verwacht renteverhoging ECB na stijgende inflatie eurozone

AMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.

1 uur geleden
Tata Steel breekt met Donald Pols na informatie over verleden

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland breekt met Donald Pols, de voormalige directeur van Milieudefensie. Pols ging maandag aan de slag bij de staalfabrikant als hoofd duurzaamheid en communicatie. Maar Tata Steel zegt nu dat aanvullende informatie over zijn verleden bekend is geworden "die ons heeft geraakt en niet eerder met het bedrijf is gedeeld". NRC meldt op basis van eigen onderzoek dat Pols in zijn studententijd voorman is geweest van een extreemrechtse studentenbeweging in Zuid-Afrika.

1 uur geleden
Ben & Jerry's-oprichter wil meer openheid van Booking over Israël

AMSTERDAM (ANP) - Ben Cohen, oprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, roept Booking.com op meer openheid te geven over zijn activiteiten in Israëlische nederzettingen die volgens het internationaal recht verboden zijn. Volgens hem staat het boekingsplatform voor dezelfde beslissing als Ben & Jerry's eerder.

1 uur geleden
Toyota en Suzuki leggen autofabrieken Japan stil om orkaan

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota Motor en Suzuki leggen fabrieken in Japan stil vanwege de orkaan Jangmi die oprukt vanuit het zuiden. Toyota sluit woensdagochtend dertien fabrieken en bij Suzuki worden alle vijf binnenlandse fabrieken gesloten. Verder hebben de luchtvaartmaatschappijen All Nippon Airways en Japan Airlines honderden vluchten geschrapt.

1 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt naar 3,2 procent door Iranoorlog

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in mei verder gestegen naar 3,2 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In april stegen de consumentenprijzen in het eurogebied al met 3 procent, na een stijging van 2,6 procent in maart. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.

2 uur geleden
Hoogste rechter schrapt Nederlandse sjoemeldieselboete Volkswagen

DEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft een streep gezet door een Nederlandse boete voor Volkswagen in het dieselschandaal.

2 uur geleden