Tesla verliezer Wall Street omdat Trump mogelijk korting schrapt
NEW YORK (ANP) - Fabrikant van elektrische auto's Tesla hoorde donderdag bij de verliezers op Wall Street. Samen met andere Amerikaanse autofabrikanten leverde de onderneming van topman en Trump-supporter Elon Musk beurswaarde in nadat Reuters had gemeld dat de aankomende president Donald Trump van plan is om de voor consumenten gunstige belastingkorting van 7500 dollar voor de aankoop van elektrische voertuigen te schrappen. Dat zou een flinke klap kunnen betekenen voor de branche.
Rivian Automotive kreeg de grootste knauw op de beurs. De aandelen zakten meer dan 14 procent. Tesla leverde bijna 6 procent in. General Motors en Ford Motor daalden aanvankelijk ook, maar bij hen liepen de koersverliezen later tot een minimum terug. Van Ford werd tevens bekend dat het autoconcern akkoord is gegaan met een boete van 165 miljoen dollar om beschuldigingen te schikken dat het bedrijf auto's met defecte achteruitrijcamera's te laat heeft teruggeroepen.
Tesla hoorde enkele dagen terug nog bij de grote winnaars op de beurzen in New York. De waarde van het bedrijf was na de Amerikaanse presidentsverkiezingen op 5 november met bijna 40 procent in waarde gestegen. Beleggers verwachtten dat Tesla zou profiteren van een nieuwe termijn voor Trump.
Speech Fed-baas Powell
De belangrijkste beursgraadmeters in de Verenigde Staten gingen omlaag. De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent in de min op 43.750,86 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,6 procent tot 5949,17 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde ook 0,6 procent in, op 19.107,65 punten.
Beleggers verwerkten onder meer een speech van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Hij verklaarde dat de prestaties van de Amerikaanse economie recent "opmerkelijk goed" zijn. "De economie geeft geen signalen af dat we haast moeten maken met het verlagen van de rente."
Disney in de plus
Disney won ruim 6 procent na een sterk kwartaalbericht. De filmstudio van het bedrijf profiteerde van de successen van Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine.
Meta Platforms verloor daarnaast 0,5 procent. De Europese Commissie legt het moederbedrijf van Facebook een boete op van 797,7 miljoen euro voor machtsmisbruik met zijn eigen advertentieplatform Marketplace.
Cloudtak Microsoft
Beleggers leken verder nauwelijks onder de indruk van een Financial Times-artikel dat toezichthouder FTC een onderzoek zou voorbereiden naar concurrentiebeperkende praktijken bij Microsofts cloudtak. De FTC en Microsoft wilden geen commentaar geven. Het aandeel Microsoft eindigde 0,4 procent hoger.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
8 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
10 uur geleden