Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verliezer Wall Street omdat Trump mogelijk korting schrapt

Tesla verliezer Wall Street omdat Trump mogelijk korting schrapt

NEW YORK (ANP) - Fabrikant van elektrische auto's Tesla hoorde donderdag bij de verliezers op Wall Street. Samen met andere Amerikaanse autofabrikanten leverde de onderneming van topman en Trump-supporter Elon Musk beurswaarde in nadat Reuters had gemeld dat de aankomende president Donald Trump van plan is om de voor consumenten gunstige belastingkorting van 7500 dollar voor de aankoop van elektrische voertuigen te schrappen. Dat zou een flinke klap kunnen betekenen voor de branche.

Rivian Automotive kreeg de grootste knauw op de beurs. De aandelen zakten meer dan 14 procent. Tesla leverde bijna 6 procent in. General Motors en Ford Motor daalden aanvankelijk ook, maar bij hen liepen de koersverliezen later tot een minimum terug. Van Ford werd tevens bekend dat het autoconcern akkoord is gegaan met een boete van 165 miljoen dollar om beschuldigingen te schikken dat het bedrijf auto's met defecte achteruitrijcamera's te laat heeft teruggeroepen.

Tesla hoorde enkele dagen terug nog bij de grote winnaars op de beurzen in New York. De waarde van het bedrijf was na de Amerikaanse presidentsverkiezingen op 5 november met bijna 40 procent in waarde gestegen. Beleggers verwachtten dat Tesla zou profiteren van een nieuwe termijn voor Trump.

Speech Fed-baas Powell

De belangrijkste beursgraadmeters in de Verenigde Staten gingen omlaag. De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent in de min op 43.750,86 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,6 procent tot 5949,17 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde ook 0,6 procent in, op 19.107,65 punten.

Beleggers verwerkten onder meer een speech van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Hij verklaarde dat de prestaties van de Amerikaanse economie recent "opmerkelijk goed" zijn. "De economie geeft geen signalen af dat we haast moeten maken met het verlagen van de rente."

Disney in de plus

Disney won ruim 6 procent na een sterk kwartaalbericht. De filmstudio van het bedrijf profiteerde van de successen van Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine.

Meta Platforms verloor daarnaast 0,5 procent. De Europese Commissie legt het moederbedrijf van Facebook een boete op van 797,7 miljoen euro voor machtsmisbruik met zijn eigen advertentieplatform Marketplace.

Cloudtak Microsoft

Beleggers leken verder nauwelijks onder de indruk van een Financial Times-artikel dat toezichthouder FTC een onderzoek zou voorbereiden naar concurrentiebeperkende praktijken bij Microsofts cloudtak. De FTC en Microsoft wilden geen commentaar geven. Het aandeel Microsoft eindigde 0,4 procent hoger.

Meer uit Financieel

Grote Italiaanse bank voor miljoenen opgelicht met AI-misleiding

MILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.

4 uur geleden
EU-commissaris waarschuwt landen voor energieprijscrisis

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie kampt met een energieprijscrisis door de gevolgen van de Iranoorlog voor de olie- en gasmarkten. Dat schrijft Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) vrijdag in een brief die is ingezien door persbureau Reuters. Hij roept lidstaten daarin op maatregelen te overwegen om de vraag naar energie te beperken.

4 uur geleden
Wall Street sluit hoger om hoop op einde oorlog Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten. De hoop op een einde aan de Iranoorlog en lagere olieprijzen zorgden voor optimisme op de beursvloeren.

4 uur geleden
Bill Gates gelooft dat AI kan zorgen voor een miljard doden

NEW YORK (ANP) - Medeoprichter van Microsoft Bill Gates gelooft dat kunstmatige intelligentie tot de dood van een miljard mensen kan leiden. Dat zei hij vrijdag in een interview met nieuwszender NBC. Gates vindt dat de Verenigde Staten met wetgeving moeten komen om de risico's van de technologie te verminderen.

6 uur geleden
Pentagon mag Anthropic van hof uitsluiten van opdrachten

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic uitsluiten van opdrachten omdat de techonderneming een nationaal veiligheidsrisico zou vormen. Dat heeft een hof van beroep in Washington D.C. geoordeeld in een rechtszaak over het conflict tussen Anthropic en de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth.

8 uur geleden
EU voert methaanregels energie-import mogelijk een jaar later in

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie geeft importeurs van olie en gas mogelijk een jaar langer de tijd om zich voor te bereiden op nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moet de invoer van fossiele brandstoffen in de Europese Unie voldoen aan monitoring- en rapportageregels, die zijn bedoeld om de methaanuitstoot te verminderen. Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) zei vrijdag dat de EU de invoering ervan mogelijk uitstelt tot 2028.

8 uur geleden
AEX-index eindigt hoger, olieprijzen dalen na Iraans voorstel

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een plus de handel uitgegaan. De lagere olieprijzen hielpen het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de verliezers in de hoofdindex en zakten 0,9 procent en 1,9 procent.

9 uur geleden