Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verliezer Wall Street omdat Trump mogelijk korting schrapt

Tesla verliezer Wall Street omdat Trump mogelijk korting schrapt

NEW YORK (ANP) - Fabrikant van elektrische auto's Tesla hoorde donderdag bij de verliezers op Wall Street. Samen met andere Amerikaanse autofabrikanten leverde de onderneming van topman en Trump-supporter Elon Musk beurswaarde in nadat Reuters had gemeld dat de aankomende president Donald Trump van plan is om de voor consumenten gunstige belastingkorting van 7500 dollar voor de aankoop van elektrische voertuigen te schrappen. Dat zou een flinke klap kunnen betekenen voor de branche.

Rivian Automotive kreeg de grootste knauw op de beurs. De aandelen zakten meer dan 14 procent. Tesla leverde bijna 6 procent in. General Motors en Ford Motor daalden aanvankelijk ook, maar bij hen liepen de koersverliezen later tot een minimum terug. Van Ford werd tevens bekend dat het autoconcern akkoord is gegaan met een boete van 165 miljoen dollar om beschuldigingen te schikken dat het bedrijf auto's met defecte achteruitrijcamera's te laat heeft teruggeroepen.

Tesla hoorde enkele dagen terug nog bij de grote winnaars op de beurzen in New York. De waarde van het bedrijf was na de Amerikaanse presidentsverkiezingen op 5 november met bijna 40 procent in waarde gestegen. Beleggers verwachtten dat Tesla zou profiteren van een nieuwe termijn voor Trump.

Speech Fed-baas Powell

De belangrijkste beursgraadmeters in de Verenigde Staten gingen omlaag. De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent in de min op 43.750,86 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,6 procent tot 5949,17 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde ook 0,6 procent in, op 19.107,65 punten.

Beleggers verwerkten onder meer een speech van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Hij verklaarde dat de prestaties van de Amerikaanse economie recent "opmerkelijk goed" zijn. "De economie geeft geen signalen af dat we haast moeten maken met het verlagen van de rente."

Disney in de plus

Disney won ruim 6 procent na een sterk kwartaalbericht. De filmstudio van het bedrijf profiteerde van de successen van Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine.

Meta Platforms verloor daarnaast 0,5 procent. De Europese Commissie legt het moederbedrijf van Facebook een boete op van 797,7 miljoen euro voor machtsmisbruik met zijn eigen advertentieplatform Marketplace.

Cloudtak Microsoft

Beleggers leken verder nauwelijks onder de indruk van een Financial Times-artikel dat toezichthouder FTC een onderzoek zou voorbereiden naar concurrentiebeperkende praktijken bij Microsofts cloudtak. De FTC en Microsoft wilden geen commentaar geven. Het aandeel Microsoft eindigde 0,4 procent hoger.

Meer uit Financieel

Qantas: directe vluchten tussen Sydney en New York in 2028

SYDNEY (ANP/DPA) - Vanaf medio 2028 vinden er voor het eerst commerciële directe vluchten plaats tussen Sydney en New York. Dat heeft de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas bekendgemaakt.

1 uur geleden
Verkorten WW helpt maar beperkt mensen aan werk, becijfert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.

3 uur geleden
Verkorten WW helpt maar beperkt mensen aan werk, becijfert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.

3 uur geleden
Wall Street sluit gemengd, olieprijs lager na overleg VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.

5 uur geleden
VEB: intrekking bod op Arcadis begrijpelijk na afwijzen gesprek

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.

6 uur geleden
Frankrijk breidt maatregelen uit tegen hoge brandstofprijzen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.

7 uur geleden
Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

MONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.

7 uur geleden