Tesla verliezer Wall Street omdat Trump mogelijk korting schrapt
NEW YORK (ANP) - Fabrikant van elektrische auto's Tesla hoorde donderdag bij de verliezers op Wall Street. Samen met andere Amerikaanse autofabrikanten leverde de onderneming van topman en Trump-supporter Elon Musk beurswaarde in nadat Reuters had gemeld dat de aankomende president Donald Trump van plan is om de voor consumenten gunstige belastingkorting van 7500 dollar voor de aankoop van elektrische voertuigen te schrappen. Dat zou een flinke klap kunnen betekenen voor de branche.
Rivian Automotive kreeg de grootste knauw op de beurs. De aandelen zakten meer dan 14 procent. Tesla leverde bijna 6 procent in. General Motors en Ford Motor daalden aanvankelijk ook, maar bij hen liepen de koersverliezen later tot een minimum terug. Van Ford werd tevens bekend dat het autoconcern akkoord is gegaan met een boete van 165 miljoen dollar om beschuldigingen te schikken dat het bedrijf auto's met defecte achteruitrijcamera's te laat heeft teruggeroepen.
Tesla hoorde enkele dagen terug nog bij de grote winnaars op de beurzen in New York. De waarde van het bedrijf was na de Amerikaanse presidentsverkiezingen op 5 november met bijna 40 procent in waarde gestegen. Beleggers verwachtten dat Tesla zou profiteren van een nieuwe termijn voor Trump.
Speech Fed-baas Powell
De belangrijkste beursgraadmeters in de Verenigde Staten gingen omlaag. De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent in de min op 43.750,86 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,6 procent tot 5949,17 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde ook 0,6 procent in, op 19.107,65 punten.
Beleggers verwerkten onder meer een speech van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Hij verklaarde dat de prestaties van de Amerikaanse economie recent "opmerkelijk goed" zijn. "De economie geeft geen signalen af dat we haast moeten maken met het verlagen van de rente."
Disney in de plus
Disney won ruim 6 procent na een sterk kwartaalbericht. De filmstudio van het bedrijf profiteerde van de successen van Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine.
Meta Platforms verloor daarnaast 0,5 procent. De Europese Commissie legt het moederbedrijf van Facebook een boete op van 797,7 miljoen euro voor machtsmisbruik met zijn eigen advertentieplatform Marketplace.
Cloudtak Microsoft
Beleggers leken verder nauwelijks onder de indruk van een Financial Times-artikel dat toezichthouder FTC een onderzoek zou voorbereiden naar concurrentiebeperkende praktijken bij Microsofts cloudtak. De FTC en Microsoft wilden geen commentaar geven. Het aandeel Microsoft eindigde 0,4 procent hoger.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in oktober iets negatiever geworden ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari flink onder druk. Sinds juni was er echter weer een lichte verbetering te zien.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen zijn in september licht gestegen, maar stijgen opnieuw minder hard dan eerder. De huizenprijzen waren 2,9 procent hoger dan diezelfde maand een jaar eerder. In augustus ging het nog om een stijging van 3,3 procent. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Elektrische en hybride auto's hebben in de Europese Unie aan populariteit gewonnen, geholpen door recordprijzen voor benzine en diesel als gevolg van oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De komende drie jaar heeft de bouwsector zo'n 73.000 nieuwe medewerkers nodig, denkt het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). De bouw kampt al jaren met personeelstekorten, terwijl Nederland veel woningen wil bouwen, het stroomnet wil uitbreiden, infrastructuur wil renoveren en verduurzamen. De opschaling bij Defensie en in de defensie-industrie zorgt daarnaast voor extra concurrentie om personeel. Het EIB waarschuwt in een rapport dat het daarom "niet vanzelfsprekend" is dat alle maatschappelijke ambities tegelijk kunnen worden gerealiseerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Milieuorganisaties en omwonenden stappen naar de Raad van State omdat ze het niet eens zijn met het nieuwe Luchthavenverkeersbesluit (LVB) Schiphol. Volgens onder meer Greenpeace Nederland, Milieudefensie en SchipholWatch legaliseert het nieuwe besluit, dat 1 november in werking moet treden, "jarenlange illegale overlast" en "schaadt het de gezondheid". De coalitie van milieuclubs en omwonenden eist bij de Raad van State dat het besluit wordt vernietigd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal startende bedrijven in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 15 procent gestegen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dit is de sterkste stijging in jaren. In totaal werden ruim 62.000 nieuwe bedrijfsvestigingen geregistreerd, tegenover ongeveer 54.000 een jaar eerder. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK).
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het aantal Europese octrooiaanvragen door een universiteit, publieke onderzoeksorganisatie of onderzoeksziekenhuis is in de afgelopen twintig jaar meer dan verdubbeld. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB) donderdag. Nederland is volgens het EOB een van de landen waar het aantal octrooiaanvragen van publieke onderzoeksinstellingen het sterkst is gegroeid.
7 uur geleden