Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verliest op Wall Street, veel aandacht voor banenrapport VS

Tesla verliest op Wall Street, veel aandacht voor banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - Tesla was vrijdag een opvallende verliezer op de beurzen in New York. De elektrische automaker neemt mogelijk afscheid van 10 procent van het personeelsbestand. Verder reageren beleggers op Wall Street op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit bleek dat er in mei een stuk meer banen bij kwamen dan voorzien. Het banenrapport kan van invloed zijn op de beslissing van de centralebankenkoepel Federal Reserve om de rentes sterker te verhogen.

Tesla verloor in de vroege handel 6,5 procent. Topman Elon Musk zou in een e-mail die hij naar andere leidinggevenden van Tesla stuurde hebben gezegd af te willen van een tiende van het personeel van de autobouwer. Musk zegt een slecht gevoel te hebben over de economie, wat ingrijpen in het personeelsbestand zou moeten rechtvaardigen. Bij het autoconcern werken wereldwijd ongeveer 110.000 mensen.

Ook andere in New York genoteerde producenten van elektrische auto's gingen onderuit. Nikola en Rivian verloren in het kielzog van Tesla tot 6 procent.

Banengroei flink hoger

De leidende Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 0,7 procent lager op 33.015 punten. De brede S&P 500 verloor 1,2 procent tot 4132 punten. Techgraadmeter Nasdaq speelde 1,8 procent kwijt tot 12.091 punten.

De banengroei in mei in de Verenigde Staten viel met 390.000 veel hoger uit dan verwacht. In doorsnee werd gerekend op de aanwas van 320.000 banen. Op de markten wordt er nog altijd rekening mee gehouden dat de Fed de rente in zowel juni als juli verder verhoogt, ondanks de impact die de rentestappen zouden kunnen hebben op de economische groei. Verder verwerken beleggers de laatste data over de bedrijvigheid van de dienstensector in de VS.

Twitter hoger

Twitter steeg 1,1 procent. De overname van het socialemediabedrijf door miljardair Musk is weer wat dichterbij gekomen. Een wachttijd van dertig dagen is verstreken en dat was een voorwaarde voor het sluiten van de deal ter waarde van 44 miljard dollar.

Maker van authenticatie- en autorisatiediensten Okta won in de openingsminuten 12 procent. De onderneming kwam met veel beter dan verwachte cijfers over het afgelopen kwartaal.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

5 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

5 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

6 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

13 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

19 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

19 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

20 uur geleden