Tesla verliest op Wall Street, veel aandacht voor banenrapport VS
NEW YORK (ANP) - Tesla was vrijdag een opvallende verliezer op de beurzen in New York. De elektrische automaker neemt mogelijk afscheid van 10 procent van het personeelsbestand. Verder reageren beleggers op Wall Street op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit bleek dat er in mei een stuk meer banen bij kwamen dan voorzien. Het banenrapport kan van invloed zijn op de beslissing van de centralebankenkoepel Federal Reserve om de rentes sterker te verhogen.
Tesla verloor in de vroege handel 6,5 procent. Topman Elon Musk zou in een e-mail die hij naar andere leidinggevenden van Tesla stuurde hebben gezegd af te willen van een tiende van het personeel van de autobouwer. Musk zegt een slecht gevoel te hebben over de economie, wat ingrijpen in het personeelsbestand zou moeten rechtvaardigen. Bij het autoconcern werken wereldwijd ongeveer 110.000 mensen.
Ook andere in New York genoteerde producenten van elektrische auto's gingen onderuit. Nikola en Rivian verloren in het kielzog van Tesla tot 6 procent.
Banengroei flink hoger
De leidende Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 0,7 procent lager op 33.015 punten. De brede S&P 500 verloor 1,2 procent tot 4132 punten. Techgraadmeter Nasdaq speelde 1,8 procent kwijt tot 12.091 punten.
De banengroei in mei in de Verenigde Staten viel met 390.000 veel hoger uit dan verwacht. In doorsnee werd gerekend op de aanwas van 320.000 banen. Op de markten wordt er nog altijd rekening mee gehouden dat de Fed de rente in zowel juni als juli verder verhoogt, ondanks de impact die de rentestappen zouden kunnen hebben op de economische groei. Verder verwerken beleggers de laatste data over de bedrijvigheid van de dienstensector in de VS.
Twitter hoger
Twitter steeg 1,1 procent. De overname van het socialemediabedrijf door miljardair Musk is weer wat dichterbij gekomen. Een wachttijd van dertig dagen is verstreken en dat was een voorwaarde voor het sluiten van de deal ter waarde van 44 miljard dollar.
Maker van authenticatie- en autorisatiediensten Okta won in de openingsminuten 12 procent. De onderneming kwam met veel beter dan verwachte cijfers over het afgelopen kwartaal.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
10 uur geledenDUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
10 uur geleden