Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verliest op Wall Street ondanks belofte topman Elon Musk

Tesla verliest op Wall Street ondanks belofte topman Elon Musk

NEW YORK (ANP) - Tesla wist vrijdag niet direct te herstellen op de aandelenbeurzen in New York. Het aandeel verloor bijna 2 procent na de belofte van topman Elon Musk om volgend jaar en mogelijk ook in 2024 geen aandelen meer te verkopen van de fabrikant van elektrische auto's. Musk verkocht dit jaar voor miljarden dollars aan Tesla-aandelen, onder meer om de overname van het socialemediabedrijf Twitter te financieren. Dat deed hij ondanks eerdere beloftes om geen aandelen van Tesla meer van de hand te doen.

Tesla raakte dit jaar bijna 70 procent aan beurswaarde kwijt. Donderdag zakte het aandeel nog zo'n 9 procent na berichten dat het bedrijf flinke kortingen biedt om zijn voertuigen aan de man te brengen. Dat wakkerde vrees aan dat de vraag naar Tesla's onder druk staat. Ook heeft het bedrijf last van de toegenomen concurrentie nu steeds meer traditionele automakers met elektrische modellen komen.

Beleggers deden het verder rustig aan en namen weinig risico in aan loop naar het lange kerstweekeinde. Net als in Europa zijn de Amerikaanse beurzen op maandag 26 december ook gesloten. Beter dan verwachte cijfers over de Amerikaanse economie en de arbeidsmarkt zorgden donderdag nog voor een negatieve stemming op Wall Street. Dat kwam door de vrees dat de Federal Reserve de rente nog tot ver in het nieuwe jaar zal blijven verhogen om de inflatie te bestrijden.

Duurzame goederen

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 32.976 punten. De brede S&P 500 zakte ook 0,2 procent tot 3816 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,5 procent tot 10.416 punten. Na drie winstjaren op rij koerst Wall Street af op het slechts beursjaar sinds 2008.

Voorbeurs werd nog bekendgemaakt dat de orders voor duurzame goederen in de VS in november harder waren gedaald dan verwacht. Daarnaast vlakte de favoriete maatstaf voor inflatie van de Fed in november iets af ten opzichte van de voorgaande maand

Meta Platforms

Meta Platforms ging 0,5 procent omlaag. Het moederbedrijf van Facebook schikt voor bijna driekwart miljard dollar in een langlopende rechtszaak. Daarin werd beweerd dat het socialemediabedrijf illegaal gegevens van gebruikers deelde met onderzoeksbureau Cambridge Analytica, voorafgaand aan de Amerikaanse presidentsverkiezingen in 2016. Facebook-gebruikers klaagden het bedrijf in 2018 al aan.

Op de oliemarkt verwerkten handelaren het dreigement van Rusland om minder olie op te pompen uit protest tegen de maximumprijs die veel westerse landen hebben ingesteld voor Russische olie. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,9 procent meer op 79,76 dollar. Brentolie werd 2,6 procent duurder op 83,02 dollar per vat. De euro was 1,0604 dollar waard, tegen 1,0585 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

12 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

12 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

15 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

18 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

19 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

1 dag geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

1 dag geleden