Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verliest meer dan 100 miljard dollar op rood Wall Street

Tesla verliest meer dan 100 miljard dollar op rood Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla heeft dinsdag meer dan 100 miljard dollar van zijn beurswaarde ingeleverd. Het aandeel daalde ruim 12 procent. Beleggers vrezen dat topman Elon Musk aandelen gaat verkopen om zijn overname van Twitter te bekostigen. De Tesla-topman zag zijn aandelen Tesla door de koersdaling 42 miljard dollar minder waard worden. Dat is bijna gelijk aan wat hij voor Twitter wil betalen.

Twitter, dat later deze week met cijfers komt, verloor 3,9 procent tot minder dan 50 dollar. De koers ligt nog altijd onder de 54,20 dollar per aandeel die Musk voor Twitter op tafel heeft gelegd. Het is de bedoeling dat de overname voor het einde van het jaar kan worden afgerond.

De aandelenbeurzen in New York gingen over een breed spectrum stevig omlaag. Niet alleen zorgen over nieuwe renteverhogingen door de Federal reserve, maar ook een escalatie van de verhoudingen tussen Europese landen en Rusland drukten op het sentiment, nu Rusland de levering van aardgas naar Polen en Bulgarije stopzet. Ook liet Rusland opnieuw weten dat het risico op een Derde Wereldoorlog en het gebruik van kernwapens groeit.

Chiptekort

De Dow-Jonesindex sloot 2,4 procent lager op 33.240,18 punten. De brede S&P 500 verloor 2,8 procent tot 4175,20 punten en techgraadmeter Nasdaq duikelde 4 procent tot 12.490,74 punten.

Microsoft verloor 3,7 procent. Bij de kwartaalupdate van het concern gaat de aandacht vooral uit naar de Xbox-tak, die de afgelopen kwartalen moeite had om aan de vraag naar spelcomputers te voldoen vanwege het chiptekort.

Alphabet

Bij Alphabet (min 3 procent) zal met name worden gelet op de advertentie-inkomsten. De wijze waarop het bedrijf gegevens verzamelt over internetgebruikers ligt steeds meer onder vuur van de autoriteiten. Google gebruikt die gegevens om gerichte reclames te kunnen verkopen.

PepsiCo speelde 0,3 procent kwijt. De producent van frisdranken en snacks boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan analisten hadden verwacht. Ook de winst viel hoger uit. De fabrikant van onder meer Gatorade en Doritos profiteerde van de heropening van de horeca in veel landen.

UPS

UPS daalde 3,5 procent. De pakketvervoerder zag de omzet in het eerste kwartaal sterker dan verwacht toenemen. Ook de winst steeg sterker dan verwacht. General Electric zakte ruim 10 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. Het industriële concern waarschuwde dat de winst dit jaar mogelijk tegenvalt vanwege de hoge inflatie.

De euro was 1,0639 dollar waard, tegen 1,0661 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,8 procent meer op 102,27 dollar. Brentolie werd 3,3 procent duurder op 105,680 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nvidia: 1 biljoen dollar uit geavanceerde chips tegen eind 2027

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.

1 uur geleden
Duik van olieprijs duwt Wall Street omhoog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.

2 uur geleden
Staking legt luchtverkeer op Berlijns vliegveld woensdag plat

BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.

4 uur geleden
Duurder vast energiecontract blijft populairder dan voor oorlog

DEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.

5 uur geleden
Europese beurzen klimmen door dalende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.

5 uur geleden
Vergelijker: spaarrente schiet omhoog naar 2,50 procent

EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.

6 uur geleden
FNV: veel werknemers DHL Express hebben gestaakt

AMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.

7 uur geleden