Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verliest meer dan 100 miljard dollar op rood Wall Street

Tesla verliest meer dan 100 miljard dollar op rood Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla heeft dinsdag meer dan 100 miljard dollar van zijn beurswaarde ingeleverd. Het aandeel daalde ruim 12 procent. Beleggers vrezen dat topman Elon Musk aandelen gaat verkopen om zijn overname van Twitter te bekostigen. De Tesla-topman zag zijn aandelen Tesla door de koersdaling 42 miljard dollar minder waard worden. Dat is bijna gelijk aan wat hij voor Twitter wil betalen.

Twitter, dat later deze week met cijfers komt, verloor 3,9 procent tot minder dan 50 dollar. De koers ligt nog altijd onder de 54,20 dollar per aandeel die Musk voor Twitter op tafel heeft gelegd. Het is de bedoeling dat de overname voor het einde van het jaar kan worden afgerond.

De aandelenbeurzen in New York gingen over een breed spectrum stevig omlaag. Niet alleen zorgen over nieuwe renteverhogingen door de Federal reserve, maar ook een escalatie van de verhoudingen tussen Europese landen en Rusland drukten op het sentiment, nu Rusland de levering van aardgas naar Polen en Bulgarije stopzet. Ook liet Rusland opnieuw weten dat het risico op een Derde Wereldoorlog en het gebruik van kernwapens groeit.

Chiptekort

De Dow-Jonesindex sloot 2,4 procent lager op 33.240,18 punten. De brede S&P 500 verloor 2,8 procent tot 4175,20 punten en techgraadmeter Nasdaq duikelde 4 procent tot 12.490,74 punten.

Microsoft verloor 3,7 procent. Bij de kwartaalupdate van het concern gaat de aandacht vooral uit naar de Xbox-tak, die de afgelopen kwartalen moeite had om aan de vraag naar spelcomputers te voldoen vanwege het chiptekort.

Alphabet

Bij Alphabet (min 3 procent) zal met name worden gelet op de advertentie-inkomsten. De wijze waarop het bedrijf gegevens verzamelt over internetgebruikers ligt steeds meer onder vuur van de autoriteiten. Google gebruikt die gegevens om gerichte reclames te kunnen verkopen.

PepsiCo speelde 0,3 procent kwijt. De producent van frisdranken en snacks boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan analisten hadden verwacht. Ook de winst viel hoger uit. De fabrikant van onder meer Gatorade en Doritos profiteerde van de heropening van de horeca in veel landen.

UPS

UPS daalde 3,5 procent. De pakketvervoerder zag de omzet in het eerste kwartaal sterker dan verwacht toenemen. Ook de winst steeg sterker dan verwacht. General Electric zakte ruim 10 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. Het industriële concern waarschuwde dat de winst dit jaar mogelijk tegenvalt vanwege de hoge inflatie.

De euro was 1,0639 dollar waard, tegen 1,0661 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,8 procent meer op 102,27 dollar. Brentolie werd 3,3 procent duurder op 105,680 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ECB beoordeelt effect wisselkoers euro op prijzen in maart

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.

8 uur geleden
Concurrent Novo Nordisk stopt met verkoop namaakversie afslankpil

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.

11 uur geleden
Topman Washington Post vertrekt na groot banenverlies bij krant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.

13 uur geleden
Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

1 dag geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

1 dag geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

1 dag geleden