Tesla verliest meer dan 100 miljard dollar op rood Wall Street
NEW YORK (ANP) - Tesla heeft dinsdag meer dan 100 miljard dollar van zijn beurswaarde ingeleverd. Het aandeel daalde ruim 12 procent. Beleggers vrezen dat topman Elon Musk aandelen gaat verkopen om zijn overname van Twitter te bekostigen. De Tesla-topman zag zijn aandelen Tesla door de koersdaling 42 miljard dollar minder waard worden. Dat is bijna gelijk aan wat hij voor Twitter wil betalen.
Twitter, dat later deze week met cijfers komt, verloor 3,9 procent tot minder dan 50 dollar. De koers ligt nog altijd onder de 54,20 dollar per aandeel die Musk voor Twitter op tafel heeft gelegd. Het is de bedoeling dat de overname voor het einde van het jaar kan worden afgerond.
De aandelenbeurzen in New York gingen over een breed spectrum stevig omlaag. Niet alleen zorgen over nieuwe renteverhogingen door de Federal reserve, maar ook een escalatie van de verhoudingen tussen Europese landen en Rusland drukten op het sentiment, nu Rusland de levering van aardgas naar Polen en Bulgarije stopzet. Ook liet Rusland opnieuw weten dat het risico op een Derde Wereldoorlog en het gebruik van kernwapens groeit.
Chiptekort
De Dow-Jonesindex sloot 2,4 procent lager op 33.240,18 punten. De brede S&P 500 verloor 2,8 procent tot 4175,20 punten en techgraadmeter Nasdaq duikelde 4 procent tot 12.490,74 punten.
Microsoft verloor 3,7 procent. Bij de kwartaalupdate van het concern gaat de aandacht vooral uit naar de Xbox-tak, die de afgelopen kwartalen moeite had om aan de vraag naar spelcomputers te voldoen vanwege het chiptekort.
Alphabet
Bij Alphabet (min 3 procent) zal met name worden gelet op de advertentie-inkomsten. De wijze waarop het bedrijf gegevens verzamelt over internetgebruikers ligt steeds meer onder vuur van de autoriteiten. Google gebruikt die gegevens om gerichte reclames te kunnen verkopen.
PepsiCo speelde 0,3 procent kwijt. De producent van frisdranken en snacks boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan analisten hadden verwacht. Ook de winst viel hoger uit. De fabrikant van onder meer Gatorade en Doritos profiteerde van de heropening van de horeca in veel landen.
UPS
UPS daalde 3,5 procent. De pakketvervoerder zag de omzet in het eerste kwartaal sterker dan verwacht toenemen. Ook de winst steeg sterker dan verwacht. General Electric zakte ruim 10 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. Het industriële concern waarschuwde dat de winst dit jaar mogelijk tegenvalt vanwege de hoge inflatie.
De euro was 1,0639 dollar waard, tegen 1,0661 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,8 procent meer op 102,27 dollar. Brentolie werd 3,3 procent duurder op 105,680 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
7 uur geleden