Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verlaagt salarissen wegens coronavirus

Tesla verlaagt salarissen wegens coronavirus

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Tesla betaalt personeel vanaf aanstaande maandag minder loon uit. De maker van elektrische voertuigen wil zo geld besparen, nu een aantal fabrieken zijn gesloten of op verminderde kracht draaien. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een intern memo.

Voor de bovenste laag leidinggevenden bij Tesla gaat het om een salarisverlaging van 30 procent. Bedrijfsleiders die daar net onder vallen moeten het met 20 procent minder loon stellen. Het overige nog werkzame personeel krijgt 10 procent minder salaris uitbetaald. Werknemers die geen bedrijfskritische taken uitvoeren en niet vanuit huis kunnen werken moeten op onbetaald verlof.

Tesla wilde tegenover Bloomberg geen commentaar geven op de mededeling. Tesla heeft wereldwijd zo'n 56.000 werknemers, zo stond in een recente e-mail van het bedrijf.

Lokale lockdownmaatregelen dwongen Tesla vorige maand zijn grote fabriek in het Californische Fremont zo goed als stil te leggen. Het is de enige Amerikaanse locatie waar Tesla complete auto's maakt. In een andere fabriek in de staat Nevada, waar Tesla samen met Panasonic accu's en elektrische motors produceert, zijn driekwart minder mensen aan het werk dan normaal.

Meer uit Financieel

Spaanse treindienst verstoord na start driedaagse staking

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Spaanse treindienstregeling is verstoord door een driedaagse staking van machinisten. Die begon maandagochtend uit onvrede over de veiligheid op het spoor. Vorige maand kwamen door twee treinongelukken kort na elkaar 47 mensen om.

21 minuten geleden
Dsm zakt op beurs na verkoop dierentak, InPost wint na overname

AMSTERDAM (ANP) - Dsm-firmenich behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het voedings- en gezondheidsbedrijf verkoopt de tak voor ingrediƫnten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH) aan investeerder CVC Capital Partners. Dsm-firmenich verwacht 1,2 miljard euro te ontvangen uit de verkoop en houdt een belang van 20 procent in de afgestoten tak, waarvoor zo'n 8000 mensen werken. Het aandeel zakte 4 procent. CVC, dat ook deel uitmaakt van de AEX, klom 0,8 procent.

31 minuten geleden
Douaniers voeren dinsdagmiddag actie op Schiphol voor meer loon

SCHIPHOL (ANP) - Douaniers voeren dinsdagmiddag actie op Schiphol en de havens van Rotterdam en Vlissingen omdat ze een hoger salaris voor ambtenaren willen. Dit doen ze door tijdelijk extra controles uit te voeren, meldt vakbond FNV, ook namens CNV en AC Rijksvakbonden. De bonden waarschuwen dat de actie kan leiden tot flinke vertragingen voor reizigers en het goederenvervoer.

32 minuten geleden
Postkluisjesbedrijf InPost wordt overgenomen voor 7,8 miljard

AMSTERDAM (ANP) - Het aan de Amsterdamse aandelenbeurs genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost wordt overgenomen door een investeringsconsortium met onder meer investeringsmaatschappij Advent International en pakketbezorger FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro, werd maandag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Oproep tot opstappen handelsminister VS om contacten Epstein

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden wil dat de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zijn functie neerlegt over diens vermeende contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Afgevaardigde Thomas Massie deed de oproep in een interview met CNN.

1 uur geleden
Uber gebruikt technologie Adyen voor Uber-kiosken op vliegvelden

AMSTERDAM (ANP) - Uber komt wereldwijd met eigen Uber-kiosken die draaien op technologie van het Nederlandse Adyen. Ze komen onder meer op grote luchthavens en in hotels. Om dit mogelijk te maken breiden de Amerikaanse taxi-app en het betalingsbedrijf hun samenwerking uit, werd maandag naar buiten gebracht.

1 uur geleden
Nikkei op record na verkiezingswinst Japanse premier Takaichi

TOKIO (ANP/AFP) - De aandelenbeurs in Tokio is maandag flink gestegen na de verkiezingsoverwinning van de Japanse premier Sanae Takaichi. Haar regeringscoalitie heeft volgens de Japanse publieke omroep NHK een tweederdemeerderheid behaald in het Lagerhuis van het parlement, bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen.

2 uur geleden