Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verlaagt prijzen in VS voor tweede keer dit jaar

Tesla verlaagt prijzen in VS voor tweede keer dit jaar

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft de prijzen van twee van zijn modellen van elektrische auto's op de Amerikaanse thuismarkt voor de tweede keer dit jaar verlaagd. Het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk hoopt daarmee de vraag aan te wakkeren, na verschillende kwartalen van tegenvallende leveringen.

Tesla verkoopt zijn auto's rechtstreeks aan consumenten en past vaak de prijzen aan. In januari werden de prijzen al tot 20 procent verlaagd om de verkoop te stimuleren. Dit keer gingen de prijzen van de Model S sedan en Model X SUV in de Verenigde Staten met respectievelijk 5000 dollar en 10.000 dollar omlaag.

De Model S-vierwielaandrijving kost nu 89.990 dollar (zo'n 84.500 euro), een daling van ruim 5 procent ten opzichte van de eerdere prijs. De Model S Plaid kost nu 109.990 dollar, ruim 4 procent minder. De prijs van de Model X-vierwielaandrijving ging met meer dan 9 procent omlaag tot 99.990 dollar en de Model X Plaid werd dik 8 procent goedkoper op 109.990 dollar.

Tijdens de investeerdersdag van het bedrijf eerder deze maand verklaarde Musk al dat "de wens van mensen om een Tesla te bezitten extreem groot" is, maar dat de prijs een beperkende factor is. Eerder verlaagde Tesla ook de prijzen in Europa en China om de vraag aan te wakkeren. De fabrikant lijkt daarmee een prijzenoorlog te starten op de markt van elektrische voertuigen.

Meer uit Financieel

Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

8 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

12 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

14 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

15 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

1 dag geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

1 dag geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

1 dag geleden