Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verlaagt prijzen in VS en China nu verkoop tegenvalt

Tesla verlaagt prijzen in VS en China nu verkoop tegenvalt

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft dit weekend de prijzen van zijn elektrische auto's in China en de Verenigde Staten verlaagd. Daarmee probeert de Amerikaanse fabrikant de tegenvallende verkopen tegen te gaan. Ook de software die nodig is om Tesla-auto's zelfstandig te laten rijden wordt in de VS nu voor een lagere prijs aangeboden.

De prijs van deze zogeheten FSD-software (Full Self-Driving) is verlaagd van 12.000 dollar naar 8000 dollar, omgerekend zo'n 7500 euro. Amerikaanse klanten die een nieuwe Tesla aanschaffen, krijgen de mogelijkheid de software bovendien dertig dagen te proberen.

Verder werden vrijwel alle Tesla-modellen in China afgeprijsd. Het goedkoopste model, de Model 3, kost daar nu omgerekend iets meer dan 30.000 euro. In de VS zijn de Model Y en de Model X niet eerder zo goedkoop geweest. Zo kost de goedkoopste versie van de Model Y daar nu 42.990 dollar, omgerekend ongeveer 40.300 euro.

Dinsdag komt Tesla dan ook met financiële cijfers over het eerste kwartaal naar buiten. Begin deze maand meldde het Amerikaanse bedrijf dat in de eerste drie maanden van dit jaar nog geen 387.000 auto's aan klanten zijn afgeleverd. Het is daarmee het slechtste kwartaal voor Tesla in jaren, ook door een zwakkere vraag. Op Wall Street is de beurskoers van Tesla dit jaar al flink gedaald.

Meer uit Financieel

Rechtbank stelt behandeling claimzaken tegen Meta uit

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam stelt de behandeling van grote claimzaken tegen socialemediabedrijf Meta uit. Twee organisaties beschuldigen het moederbedrijf van Instagram en Facebook van onrechtmatig gebruik van persoonlijke gegevens en eisen namens Nederlandse gebruikers een schadevergoeding. Maar de rechtbank wil eerst afwachten wat het Europese Hof van Justitie te zeggen heeft over een vergelijkbare zaak.

29 minuten geleden
Italiaanse waakhond onderzoekt Philip Morris om 'rookvrije' claim

ROME (ANP) - De Italiaanse mededingingsautoriteit is een onderzoek gestart naar het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris omdat het bedrijf bepaalde nicotineproducten op oneerlijke wijze zou hebben gepromoot. Philip Morris Italia gebruikte in zijn reclame-uitingen termen als 'rookvrij' en 'een rookvrije toekomst', maar volgens de toezichthouder kunnen deze uitdrukkingen misleidend en verwarrend zijn voor consumenten.

31 minuten geleden
Peiling: Zwitsers gaan hoge erfbelasting voor rijken verwerpen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland stemt bij een komend referendum waarschijnlijk tegen een voorstel voor een belasting van 50 procent op erfenissen van minstens 50 miljoen frank (53,7 miljoen euro). Dat blijkt uit een grote peiling onder meer dan 11.000 Zwitsers door mediapartijen. Volgens de peiling is twee derde van de respondenten van plan het voorstel af te keuren. Bijna een derde stemt juist voor de belasting.

32 minuten geleden
Brits postbedrijf krijgt miljoenenboete voor trage bezorging

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse postbedrijf Royal Mail heeft opnieuw een boete gekregen voor vertragingen in de bezorging, meldt communicatiewaakhond Ofcom. Het is het derde jaar op rij dat dit gebeurt. De geldstraf bedraagt dit jaar 21 miljoen pond, zo'n 24,1 miljoen euro.

1 uur geleden
ASML onderzoekt gevolgen van Chinese zet rond aardmetalen

VELDHOVEN (ANP) - ASML onderzoekt wat de gevolgen op de lange termijn zijn van de exportcontroles die China heeft aangescherpt voor zeldzame aardmetalen. Ook de Veldhovense chipmachinemaker heeft die grondstoffen nodig. Op de korte termijn voorziet ASML geen problemen.

2 uur geleden
Minister: Hongarije zal lijden bij EU-stop Russisch gas en olie

MOSKOU (ANP/RTR) - Hongarije zal te lijden hebben bij een volledige stop door de Europese Unie van de import van gas en olie uit Rusland in 2027. Dat heeft de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó gezegd op een energieconferentie in Moskou. Hij stelde ook dat Hongarije zich niet onder druk laat zetten als het gaat om het binnenlandse energiebeleid.

2 uur geleden
OPEC: olie blijft tot 2050 bijna een derde van de energiemix

MOSKOU (ANP/RTR) - Olie zal tegen 2050 nog steeds bijna een derde van de totale energiemix uitmaken, zegt secretaris-generaal Haitham Al Ghais van oliekartel OPEC. Hij benadrukte woensdag dat er meer investeringen nodig zijn in olie en gas.

3 uur geleden