Tesla verkocht in vierde kwartaal minder auto's dan Chinese BYD
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla verkocht in het vierde kwartaal van 2023 meer auto's dan verwacht, maar toch fors minder dan de Chinese elektrische autofabrikant BYD. Daarmee blijft het Amerikaanse bedrijf achter bij BYD in de wereldwijde verkoop van elektrische auto's.
Het automerk van topman Elon Musk verkocht de afgelopen drie maanden 484.507 auto's, ongeveer duizend meer dan analisten verwachtten. BYD verkocht 526.409 elektrische voertuigen in dezelfde periode. De meeste auto's van BYD zitten in een lagere prijsklasse dan die van Tesla.
Tesla verkocht in 2023 in totaal meer dan de 1,8 miljoen voertuigen die het bedrijf als doelstelling had gesteld. Maar dat doel bleef wel ver achter bij het scenario dat Musk een jaar geleden schetste, toen de topman tegen analisten zei dat het bedrijf 2 miljoen auto's kon produceren. Maar ondanks een reeks prijsverlagingen slaagde het bedrijf er niet in genoeg vraag te stimuleren om aan die productie te voldoen.
De verandering in de verkoopcijfers laat de groeiende invloed van China als speler in de wereldwijde auto-industrie zien. Nadat het land eerder de Verenigde Staten, Zuid-Korea en Duitsland voorbijstreefde, heeft het in 2023 mogelijk ook Japan ingehaald als grootste exporteur van personenauto's ter wereld.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.
6 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.
10 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.
12 uur geleden