Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verkocht in 2025 minder auto's en is ingehaald door BYD

Tesla verkocht in 2025 minder auto's en is ingehaald door BYD

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.

Tesla meldt vrijdag dat het bedrijf in het laatste kwartaal van 2025 418.227 elektrische auto's heeft verkocht. Dat is 16 procent minder dan in het vierde kwartaal van 2024 en minder dan kenners volgens persbureau Bloomberg hadden verwacht. Over heel 2025 gaat het om een daling van 8,6 procent.

De verkopen van Tesla hebben het afgelopen jaar geleden onder de reputatie van topman Elon Musk. Hij kwam meermaals in opspraak door het werk dat hij voor de Amerikaanse president Donald Trump heeft gedaan. Als adviseur van Trump bezuinigde hij flink bij de overheid. Ook kreeg hij kritiek op zijn steun aan de Duitse radicaal-rechtse partij AfD en over het maken van een handgebaar dat veel mensen zagen als nazigroet.

Toenemende concurrentie

Ook eindigde dit jaar een belastingkorting in de Verenigde Staten voor kopers van elektrische voertuigen en hebben elektrische autofabrikanten last van felle concurrentie van Chinese producenten als BYD. Dat bedrijf heeft in 2025 bijna 2,3 miljoen volledig elektrische personenauto's verkocht en ongeveer net zoveel hybride voertuigen.

BYD richt zich tegenwoordig meer op uitbreiding buiten China, omdat de winstgevendheid in de thuismarkt flink onder druk kwam te staan door toenemende concurrentie. De fabrikant heeft zijn dealernetwerk in Europa uitgebreid.

Meer uit Financieel

Elon Musk na koersdaling SpaceX geen biljonair meer

NEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.

23 minuten geleden
Damrak toont geen herstel, chipbedrijven weer omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.

1 uur geleden
Brussel wil snijden in dividendbelasting voor vereenvoudiging

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.

2 uur geleden
Brentolie voor het eerst sinds begin Iranoorlog onder 75 dollar

DEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.

3 uur geleden
Beurzen in New York voorzichtig in de plus na techuitverkoop

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden plussen geopend, na de uitverkoop in de techsector op Wall Street van deze week. Beleggers kijken vooral uit naar de cijfers van geheugenchipfabrikant Micron Technology die nabeurs naar buiten komen. Daarbij zal vooral worden gekeken in hoeverre de AI-hausse doorwerkt in de resultaten en verwachtingen van Micron.

3 uur geleden
Eerste schepen gaan volgens evacuatieplan door Straat van Hormuz

LONDEN (ANP/RTR) - De eerste schepen zijn dankzij een evacuatieplan door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), onderdeel van de Verenigde Naties. Het plan werd dinsdag in gang gezet en heeft als doel om honderden schepen veilig uit de Perzische Golf te laten varen.

5 uur geleden
Duitse regering schrapt bouw fregatten, koopt acht bij concurrent

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft de bouw van zes fregatten helemaal geschrapt. Dat meldt het Duitse ministerie van Defensie, dat nu een plan maakt voor de aanschaf van acht marinevaartuigen van het Duitse scheepsbouwer TKMS.

8 uur geleden