Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verder omlaag op Wall Street, Intel onderuit

Tesla verder omlaag op Wall Street, Intel onderuit

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Tesla ging woensdag verder omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Een dag eerder moest de fabrikant van elektrische auto's al een flinke tik incasseren na tegenvallende cijfers over de leveringen aan klanten. Chipconcern Intel stond ook bij de verliezers op Wall Street na bekendmaking van een miljardenverlies bij de divisie die halfgeleiders maakt die zijn ontworpen door andere bedrijven, een activiteit die foundry wordt genoemd.

Tesla zakte in de vroege handel 1,7 procent. Een dag eerder werd het aandeel al bijna 5 procent in het rood gezet. De leveringen van elektrische auto's aan klanten waren in het eerste kwartaal veel lager dan in de voorgaande periode. Dat kwam door een zwakkere vraag en felle concurrentie van andere autobouwers in onder meer China.

Intel verloor bijna 7 procent. De foundry-divisie van Intel leed vorig jaar een operationeel verlies van 7 miljard dollar, wat groter is dan een jaar eerder. Intel heeft bij die activiteiten te maken met hoge kosten en sterke concurrentie van met name het Taiwanese TSMC.

Voorzichtig

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig na de verliezen een dag eerder door twijfels over het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De Dow-Jonesindex noteerde een fractie hoger op 39.170 punten. De bredere S&P 500 was praktisch onveranderd op 5202 punten en de techbeurs Nasdaq daalde 0,3 procent tot 16.189 punten.

Voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve geeft later op de dag een speech die nauwlettend gevolgd zal worden voor aanwijzingen over het rentebeleid. Ook andere Fed-bestuurders zullen spreken. Op de financiële markten is twijfel ontstaan over wanneer de Fed gaat beginnen met het verlagen van de rente en hoe vaak de rente dit jaar verlaagd zou moeten worden.

Banengroei

Verder kwam loonstrookverwerker ADP voorbeurs met een rapport over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Die groei viel sterker uit dan verwacht. Vrijdag komt het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid, waarin ook de publieke sector is meegenomen.

De banenmarkt speelt ook een grote rol bij het rentebeleid van de Fed. Bij een sterk afkoelende arbeidsmarkt kan de centrale bank overwegen eerder de rente te verlagen om zo de economie te stimuleren.

Spijkerbroekenmerk Levi Strauss publiceert na het slot van de handel in New York zijn kwartaalcijfers en ging daaraan voorafgaand 0,6 procent omhoog.

Meer uit Financieel

Brussel past regels aan voor duurzame investeringen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de wet aanpassen voor investeringen door banken, verzekeraars, beleggers en vermogensbeheerders. Het moet duidelijker worden om wat voor soort investeringen het gaat, zodat investeerders en particuliere klanten beter kunnen zien of het om een duurzame investering gaat.

31 minuten geleden
Meta moet Spaanse mediabedrijven bijna half miljard betalen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Facebook-eigenaar Meta Platforms moet tientallen Spaanse mediabedrijven in totaal 479 miljoen euro betalen voor vermeende overtredingen van regels rond concurrentie bij adverteren en bescherming van consumentengegevens. Dat heeft een Spaanse rechtbank donderdag bepaald.

36 minuten geleden
ABN AMRO-econoom Phlippen wordt hoofd duurzaamheid bij bank

AMSTERDAM (ANP) - De teruggetreden hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, wordt het hoofd duurzaamheid bij dezelfde bank. Het is de bedoeling dat ze vanuit die functie duurzaamheid integreert in de kernactiviteiten van ABN AMRO, meldt het financiële concern.

43 minuten geleden
Peter Gillis wil belastingfraudezaak overdoen bij rechtbank

DEN BOSCH (ANP) - Realityster en vastgoedondernemer Peter Gillis wil dat een rechtszaak tegen hem over belastingfraude opnieuw bij de rechtbank komt. Dit heeft zijn advocaat Mark Hendriks donderdag verzocht tijdens de eerste zitting in het hoger beroep van Gillis in het gerechtshof in Den Bosch. De rechter wees het verzoek echter af.

1 uur geleden
Vrachtwagenfabrikant MAN schrapt 2300 banen in Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - Vrachtwagen- en busfabrikant MAN wil in Duitsland ongeveer 2300 banen schrappen, meldt een woordvoerder aan persbureau dpa. De onderneming, die ook aan Nederlandse bedrijven levert, zegt te kampen met een aanhoudend zwakke markt voor trucks en de ingreep moet voor lagere kosten zorgen. Het geld dat MAN daarmee vrijspeelt, zou bedoeld zijn voor investeringen in nieuwe voertuigen zoals elektrische trucks.

1 uur geleden
Topman TotalEnergies waarschuwt voor grote afhankelijkheid lng VS

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet voorkomen dat het te afhankelijk wordt van de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten. Dat zei topman Patrick Pouyanné van het grote Franse olie- en gasconcern TotalEnergies. De Europese Unie wil in 2027 de import van lng uit Rusland helemaal verbieden, wat weer de prijzen van Amerikaans gas kan aanjagen.

2 uur geleden
Chipbedrijven aan kop in groene AEX-index na cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stonden donderdag bij de grootste stijgers op de Amsterdamse beurs. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en bleef optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden.

3 uur geleden