Tesla verder omlaag op Wall Street, Intel onderuit
NEW YORK (ANP) - Het aandeel Tesla ging woensdag verder omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Een dag eerder moest de fabrikant van elektrische auto's al een flinke tik incasseren na tegenvallende cijfers over de leveringen aan klanten. Chipconcern Intel stond ook bij de verliezers op Wall Street na bekendmaking van een miljardenverlies bij de divisie die halfgeleiders maakt die zijn ontworpen door andere bedrijven, een activiteit die foundry wordt genoemd.
Tesla zakte in de vroege handel 1,7 procent. Een dag eerder werd het aandeel al bijna 5 procent in het rood gezet. De leveringen van elektrische auto's aan klanten waren in het eerste kwartaal veel lager dan in de voorgaande periode. Dat kwam door een zwakkere vraag en felle concurrentie van andere autobouwers in onder meer China.
Intel verloor bijna 7 procent. De foundry-divisie van Intel leed vorig jaar een operationeel verlies van 7 miljard dollar, wat groter is dan een jaar eerder. Intel heeft bij die activiteiten te maken met hoge kosten en sterke concurrentie van met name het Taiwanese TSMC.
Voorzichtig
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig na de verliezen een dag eerder door twijfels over het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De Dow-Jonesindex noteerde een fractie hoger op 39.170 punten. De bredere S&P 500 was praktisch onveranderd op 5202 punten en de techbeurs Nasdaq daalde 0,3 procent tot 16.189 punten.
Voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve geeft later op de dag een speech die nauwlettend gevolgd zal worden voor aanwijzingen over het rentebeleid. Ook andere Fed-bestuurders zullen spreken. Op de financiƫle markten is twijfel ontstaan over wanneer de Fed gaat beginnen met het verlagen van de rente en hoe vaak de rente dit jaar verlaagd zou moeten worden.
Banengroei
Verder kwam loonstrookverwerker ADP voorbeurs met een rapport over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Die groei viel sterker uit dan verwacht. Vrijdag komt het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid, waarin ook de publieke sector is meegenomen.
De banenmarkt speelt ook een grote rol bij het rentebeleid van de Fed. Bij een sterk afkoelende arbeidsmarkt kan de centrale bank overwegen eerder de rente te verlagen om zo de economie te stimuleren.
Spijkerbroekenmerk Levi Strauss publiceert na het slot van de handel in New York zijn kwartaalcijfers en ging daaraan voorafgaand 0,6 procent omhoog.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het "misleidende gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing". Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, stelt een woordvoerder van KPN.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
3 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
6 uur geleden